Selektor "karioka" Tite veruje u pobedu, baš kao i protiv Srbije u grupnoj fazi * Isti skaut nam je doneo bitne informacije o Srbiji i Hrvatskoj, dodaje Tite
Pobedićemo Hrvatsku baš kao što smo i Srbiju, poručuje selektor fudbalske reprezentacije Brazila Tite.
Dve selekcije odmeriće danas (16.00, RTS 1) snage na stadionu "Edukejšen siti" u meču četvrtine finala Svetskog prvenstva u Kataru. Titeovi izabranici su apsolutni favoriti, o čemu svedoči i podatak da je kvota na njihovu pobedu 1,36, dok je kvota na pobedu čete Zlatka Dalića 9,00. Selektor "karioka" otkrio je da mu je saradnik Rikardo Gomeš bio zadužen za skautiranje Srbije u grupnoj fazi, ali i Hrvatske za četvrtinu finala.
Ne gubi nadu
Ako budemo igrali na najvišem nivou, imamo šansu da prođemo dalje
Luka Modrić, kapiten Hrvatske
Gol što pre
Shodno tome nada se da ima recept da pobedi "kockaste", baš kao što je trijumfovao protiv "orlova" (2:0) u meču prvog kola G grupe.
- Naš saradnik Rikardo Gomeš donosi nam bitne informacije. On je skautirao Srbiju, a sada i Hrvatsku. Objasnio nam je do detalja kako igraju Hrvati. Imaju iskusne igrače od 30 godina, koji znaju kako da igraju na velikim turnirima. Poseduju ogroman individualni kvalitet, ali i tehnički ekipni kvalitet. Ipak, moj fokus je na brazilskom timu, spremni smo za njih. Dizaćemo i spuštati intenzitet tokom meča i želimo da što pre damo gol i uđemo u mirniju fazu utakmice. Važno je da se držimo najviših standarda, pa ko bude bolji, neka prođe - poručuje Tite.
Sa njim je saglasan i desni bek Danilo, koji veruje u svoju ekipu, mada ne potcenjuje "kockaste".
- Hrvatska je dosad dala pet golova, a primila dva. Ima sjajne igrače poput Brozovića, Perišića, Kovačića i Modrića. Imao sam čast da igram sa njima i fantastični su. Jasno je da moramo odigrati na najvišem nivou ako mislimo da se plasiramo u polufinale - zaključio je Danilo.
Foto: AP/Photo
Sa druge strane, Hrvati samouvereno najavljuju da su spremni da eliminišu Brazilce. Vicešampioni iz 2018. godine veruju da zaslužuju više od plasmana među osam najboljih. Selektor Dalić i kapiten Luka Modrić razmišljaju samo o pobedi. Prema Dalićevim rečima, realna je šansa da se nađu među četiri najbolje selekcije na turniru.
Foto: reuters
- Napravili smo sjajan uspeh, fantastično za Hrvatsku, ali imamo priliku da odemo dalje. Brazil je favorit, a mi smo spremni da mu se suprotstavimo. Bolje bi bilo da se sastajemo u finalu, ali šta je, tu je. Gledali smo Brazil protiv Srbije, koja je bila sjajno postavljena i borila se, ali onda je upala u zamku i ušla u nervozu. To je ono što mi nikako ne smemo sebi da dozvolimo, da budemo nervozni ako Brazil da gol - poručuje Dalić.
Foto: reuters
Di Marija izvređao
Van Gala pred četvrtfinale
Selektor reprezentacije Holandije Luj van Gal (71) i vezista Argentine Anhel di Marija (34) sukobili su se pred četvrtfinalni okršaj Svetskog prvenstva u Kataru (RTS 1, 20.00)!
Prepirku putem medija započeo je fudbaler Juventusa. On je bez pardona izvređao vremešnog stručnjaka jer su imali problem dok su sarađivali u Mančester junajtedu 2014/15.
- Van Gal je nešto najgore što mi se dogodilo u karijeri. Dao bih gol ili asistirao, a on bi govorio o mojim netačnim pasovima. Od prvog dana se nismo razumeli. On ne voli kada su igrači veći od njega - kaže Di Marija.
Holanđanin mu je ubrzo odgovorio jer su ga novinari zamolili, ali nije delovalo da se previše potresao.
- Di Marija je dobar fudbaler. U to vreme imao je privatnih problema i to je uticalo na njegovu formu. Ne dopada mi se što me je nazvao najgorim trenerom, ali nema veze. Evo, trenirao sam i Memfisa Depaja i sad se ljubimo u usta - našalio se Van Gal.
Bez pobede
U plasman u polufinale još više je uveren kapiten Modrić, koji se nada da je ovo prilika da zabeleži pobedu protiv "karioka".
- Već smo napravili veliku stvar plasmanom u četvrtfinale, ali želimo više. Jasno je da nas čeka možda i najveća utakmica na turniru, a prema onome što su Brazilci pokazali, s pravom se svrstava u takve. Ako budemo igrali na najvišem nivou, imamo šansu da prođemo dalje. Ne zadovoljavamo se dolaskom među osam najboljih. Imamo snagu, verujemo u sebe i tako ćemo se i postaviti na terenu. Igrao sam nekoliko puta protiv Brazila i nemam pobedu, vreme je da to promenimo - jasan je fudbaler madridskog Reala.
Foto: reuters
Portparol Brazila na udaru zbog mačke
Portparol fudbalske reprezentacije Brazila našao se na udaru javnosti jer je sa dve ruke uhvatio mačku za krzno i spustio je sa stola dok je trajala konferencija fudbalera Vinisijusa Žuniora. Napadač Reala je pričao, kad je na sto skočila mačka, koja je do tog trenutka mirno ležala u sali. Portparol Brazila najpre je pomazio mačku, a zatim ju je uzeo sa dve ruke i grubo bacio na pod. Prisutni su ostali u čudu nakon ovog gesta, a snimak pomenute scene brzo je obišao svet. Mačka je dobila pet minuta slave, a portparol Brazila kritike.
Proslavljeni brazilski reprezentativac Adrijano razveo se od 15 godina mlađe supruge Mikaele Meskito, iako su samo nešto više od tri nedelje bili u braku
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proslavljeni brazilski reprezentativac Adrijano razveo se od 15 godina mlađe supruge Mikaele Meskito, iako su samo nešto više od tri nedelje bili u braku
U Kolegijumu Informer televizije odigrala se nesvakidašnja scena koja je nasmejala gledaoce, ali i poslala brutalnu poruku svim dežurnim dušebrižnicima i političkim protivnicima!
Skandalozna scena zabeležena je u Kragujevcu, gde je jedan blokader svojim ponašanjem samo potvrdio njihovu iskrivljenu ideologiju i ponašanje koje je zrelo za lečenje.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je da ministar unutrašnjih poslova KiM u tehničkom mandatu Dželjalj Svečlja, nameštenim konferencijama za medije pokušava da sakrije činjenicu da njegovi odredi pucaju na srpsku decu i prebijaju nedužne Srbe.
Učesnik prve sezone "Exatlona", Jovan Ikić, sa voditeljkom Informer televizije Jelenom Dimitrijević, potpuno otvoreno je govorio o svom privatnom životu, takmičenju i planovima za budućnost.
Voditeljka Jelena Dimitrijević uključila se u "Kolegijum" i sa pobednicom Exatlona Nevenom Petrović najavila početak druge sezone sportskog rijalitija.
Nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak turista koji se u kupaćim kostimima penju na spoljne zidove crkve Svetog Nikole na Mavrovskom jezeru, objavljen je i novi video koji prikazuje iste, ili druge turiste, kako plivaju unutar ostataka nekadašnje svetinje.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije pokrenulo je veb aplikaciju "Bezbedan grad", preko koje strani vozači mogu da provere saobraćajne prekršaje i elektronskim putem plate kazne.
Objava srpske influenserke privukla je pažnju na društvenim mrežama nakon što je podelila odgovor ChatGPT-a na pitanje o tome iz kojih zemalja dolaze žene koje se, prema stereotipima o zabavljanju, smatraju "najtežima za osvojiti".
Nakon što je u javnosti i bezbednosnim krugovima odjeknula vest da su osumnjičeni za brutalnu otmicu i prebijanje O. F. pušteni u kućni pritvor sa nanogicom, oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Smrt radnika na površinskom kopu "Polje E" u Rudarskom basenu "Kolubara" ponovo je podsetila na to koliko je rudarski posao opasan i koliko brzo radni dan može da se pretvori u tragediju. Dok se još utvrđuju okolnosti tragedije, juče je iz Kostolca stigla nova vest o teškoj nesreći na radu. Dok nadležni utvrđuju šta se dogodilo, istorija srpskog rudarstva pamti brojne teške nesreće.
Odluka tužiteljke Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Milane Boričić da za osumnjičene za brutalnu otmicu i mučenje predloži samo kućni pritvor uz elektronski nadzor, izazvala je opšte zaprepašćenje i revolt među svim operativcima koji su učestvovali u rasvetljavanju ovog jezivog slučaja.
Sjedinjene Države planiraju da pošalju kući nosač aviona "Abraham Linkoln“ , koji se nalazi u regionu od početka operacije protiv Irana, u okviru rotacije.
Sjedinjene Američke Države uvele su nove sankcije protiv libanske militantne grupe Hezbolah, uključujući ponovno označavanje Hezbolaha kao organizacije koja deluje u korist iranske vlade, saopštilo je danas američko Ministarstvo finansija.
Državni dug Sjedinjenih Američkih Država prvi put u istoriji premašio je 40 biliona dolara (40.000 milijardi dolara, prim. prev.), a nova granica probijena je manje od deset godina nakon što je ukupan američki dug bio ispod 20 biliona, pokazuju najnoviji podaci Ministarstva finansija SAD.
Kraj avgusta je odličan trenutak da pripremite jastuke, jorgane i ćebad za sezonu koja dolazi. Komadi koji su tokom leta stajali u ormarima mogu da poprime ustajao miris, a na njima se mogu zadržati prašina i grinje.
Sidni Svini ponovo je uspela da izazove lavinu komentara na društvenim mrežama, a ovog puta pažnju je privukao snimak nastao tokom predstavljanja nove kolekcije njenog brenda.
Glumica Iva Štrljić otkrila je kako se nosi sa zlonamernim komentarima i uvredama na društvenim mrežama, a tom prilikom zahvalila je glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću na podršci koju joj je pružio u teškim trenucima.
Bivši rijaliti učesik Filip Đukić otkrio je kako ulazi u Elitu 10, pa otkrio da je njegov motiv novac i da ne bi imao ništa protiv da u rijaliti uđe i Kija Kockar.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.