• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

17.05.2023

10:35

IGRAO ZA SLOVENIJU NA MUNDIJALU, SADA ZAVRŠIO U ZATVORU! Bivši golman uhapšen zbog krijumčarenja KINEZA!

EPA

Fudbal

IGRAO ZA SLOVENIJU NA MUNDIJALU, SADA ZAVRŠIO U ZATVORU! Bivši golman uhapšen zbog krijumčarenja KINEZA!

Nekadašnji golman fudbalske reprezentacije Slovenije Dejan Nemec (46) uhapšen je kao jedan od osumnjičenih za krijumčarenje ljudi iz Bosne i Hercegovine u Hrvatsku, prenose hrvatski, slovenački i bosanski mediji!

Kako se navodi, Nemec je priveden u sklopu velike akcije Hrvatske kancelarije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala, pod sumnjom da je u tu zemlju za novac prošvercovao 14 kineskih državljana.

Kako prenosi slovenački portal "Večer", Nemec je uhapšen u blizini Slavonskog Broda, a bio je u društvu jednog starijeg gospodina, koji je takođe priveden.

"Hrvatska policija je saopštila da je 10. maja u Slavonskom Brodu u blizini autoputa A3 u okviru aktivnosti za zaštitu državne granice i sprečavanju ilegalnog ulaska u Hrvatsku, zaustavila dva automobila slovenačkih registarskih oznaka, kojima je upravljao 70-godišnjak iz BiH i 46-godišnji državljanin Slovenije. U jednom vozilu bilo je pet Kineza, a u drugom još četiri i odmah su posumnjali na krijumčarenje. Devet kineskih državljana ušlo je u Hrvatsku ilegalno čamcem preko Save, a u blizini naplatne rampe na autoputu kod Slavonskog broda uhvaćena su još petorica. Sa osumnjičenima je sarađivao i jedan srpski državljanin (36), a sumnjiče se da su u zamenu za novac u Hrvatsku prošvercovali 14 Kineza", navodi pomenuti portal.

Foto: EPA

Fudbalska reprezentacija Slovenije iz 2000. godine, Dejan Nemec je skroz desno u gornjem redu

Inače, Dejan Nemec je starijim ljubiteljima fudbala ostao poznat sa kraja prošlog i sa početka ovog veka. Bio je deo tima Slovenije na Evropskom prvenstvu 2000. godine, a bio je i među putnicima na Svetsko prvenstvo 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji. Uglavnom je bio treći golman i zamena za Marka Simeunovića i Mladena Dabanovića, a jedini meč za nacionalni tim odigrao je 2002. godine protiv Hondurasa.

Klupsku karijeru počeo je u Muri iz rodne Murske Sobote, a potom je igrao za Klub Briž i to u Ligi šampiona. Kasnije se vratio u Domžale, a karijeru je završio u niželigašima Beltincima i Kobilju.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set