Vaterpolisti Srbije na današnji dan 15. juna 2003. godine osvojili su zlato na Evropskom prvenstvu u Kranju, ali je finale ostalo u senci velikih nereda koji su tada prvi put viđeni u istoriji vodenog sporta.
Prošla je 21 godina od čuvenog finalne utakmice u Sloveniji, kada je tadašnja selekcija Srbije i Crne Gore nakon velike borbe i čak dva produžetka pobedila Hrvatsku sa 9:8 (2:3, 1:0, 3:4, 2:1, 1:0, 0:0).
Meč u slovenačkom gradu sam po sebi bio je spektakularan, a u meč za titulu koplja su ukrstile dve tada najbolje vaterpolo selekcije. Ipak, da se spremaju neki neredi, bilo je jasno i pre i tokom meča, pošto su tribine u Kranju do vrha ispunili hrvatski navijači, njih oko 5.000, među kojima su bile i udarne navijačke grupe "Bed blu bojs" i "Torcida". Oni su tokom meča stalno provocirali naš tim, dobavicali im i u par navrata ih gađali predmetima.
Foto: Starsportphoto
Iako veliki i ljuti rivali, dve reprezentacije su vodile fer i sportsku borbu u bazenu-Igralo se u egalu, nijedna ekipa nije uspela da stekne osetniju prednost, pa je posle regularne četiri deonice utakmica otišla u produžetke. Gol odluke na kraju je postigao Aleksandar Šapić u prvom produžetku i tako odveo svoj na krov Evrope.
U našem timu igrali su Nikola Kuljača, Slobodan Nikić, Dejan Savić, Vanja Udovičić, Danilo Ikodinović, Viktor Jelenić, Vladimir Gojković, Aleksandar Ćirić, Aleksandar Šapić, Predrag Jokić, Boris Zloković, Filip Filipović, Živko Gocić, Denis Šefik i kapiten Vladimir Vujasinović, dok je selektor bio Nenad Manojlović.
Foto: Starsportphoto
A onda je nakon poslednjeg sudijskog žvižduka nastao haos na tribinama. Nezadovoljni ishodom meča, hrvatski huligani počeli su da divljaju bacaju stolice i kamenice u bazen prema našim igračima, izazivajući do tada nezapamćene nerede u ovom sportu.
To me je doprinelo veoma loše obezbeđenje na plivalištu u Kranju, kao i neshvatljivo mali broj policajaca, iako se znalo da se radi o utakmici "visokog rizika". Došlo je do opšte tuče na tribinama, a hrvatski huligani su lomili i udarali sve pred sobom. Kidisali su ka loži gde je bio manji broj srpskih navijača i novinara, a ugroženi su bili i naši vaterpolisti. Pojedini su čak u begu od huligana skočili u bazen kako bi se spasili.
Foto: Starsportphoto
Pokušavali su hrvatski reprezentativci da smire svoje besne pristalice, ali uzalud. Ubrzo je malom broju slovenačke policije, pristiglo pojačanje, koje su upali na tribine i uspeli da zaustave divljanje. Zbog svega što se dešavalo, na kraju ceremonija dodele medalja nije ni održana, pa su našim vaterpolistima priznanja naknadno uručena.
U petak uveče počinje Evropsko prvenstvo, a premijerni meč odigraće Nemačka i Škotska. Dan kasnije na programu su tri duela na programu, a spektakl je u 18 časova u Berlinu, kada će se sastati Španija i Hrvatska.
Novi-stari trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević predstavljen je juče na stadionu u Humskoj, a pred predstavnicima medija pojavio se sa skupocenim aksesoarom.
Šok pred start Evropskog prvenstva u fudbalu! Berlinska policija danas je hitno zatvorila fan zonu za navijače zbog sumnjivog predmeta koji je u njoj pronađen!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U petak uveče počinje Evropsko prvenstvo, a premijerni meč odigraće Nemačka i Škotska. Dan kasnije na programu su tri duela na programu, a spektakl je u 18 časova u Berlinu, kada će se sastati Španija i Hrvatska.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Dok su blokaderi danima pozivali građane na bojkot manifestacije „Dani piva“ u Zrenjaninu, njihov politički saborac Miloš Jovanović očigledno nije imao nameru da ih posluša.
Blokaderska voditeljka Jelena Obućina ponovo je probila sve granice bezobrazluka i licemerja. Iako je pre samo izvesnog vremena javno priznala kako su njene kolege plasirale izmišljotine o navodnom prebijanju dečaka u Valjevu, Obućina sada bez trunke srama nastavlja da pumpa lažnu priču o "nasilju policije".
Više javno tužilaštvo u Valjevu podseća građane da se organizovana okupljanja na javnom prostoru mogu održavati samo i isključivo ukoliko su prijavljena u skladu sa zakonom.
Dežurni Đilasov poslanik Peđa Mitrović istrčao je pred medije u nameri da po svaku cenu popljuje najveći razvojni projekat u istoriji Srbije, napadajući Ekspo i lupajući izmišljotine od kojih pamet staje.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Službenici policije u Budvi su uhapsili E.H. iz Bosne i Hercegovine, jer je vozio sa 1,49 promila alkohola pa izazvao saobraćajnu nezgodu, objavila je Uprava policije na mreži X.
Drugi reaktor nuklearne elektrane Černavoda u Rumuniji mogao bi da bude zaustavljen u naredna dva dana, odnosno do 13. avgusta zbog kontinuiranog pada nivoa Dunava, saopštila je danas kompanija Nuklearelektrika, nakon što je zabeležen kritični vodostaj od minus 230 centimetara.
Objavljen je video snimak koji navodno prikazuje operaciju tajnog prebacivanja američkog predsednika Donalda Trampa iz aviona "Er fors uan" u vojnu letelicu na aerodromu u Ankari nakon samita NATO održanog početkom jula u turskoj prestonici.
Tri člana posade teretnog broda poginula su danas u napadu jemenskih pobunjenika Huta, pokreta bliskog Iranu, u moreuzu Bab el-Mandeb, saopštili su izvori jemenske obalske straže i vojni zvaničnici tamošnje vlade za Rojters.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa obustavila je saveznu podršku godišnjem Izveštaju o Arktiku, vodećem pregledu stanja životne sredine u regionu i posledica klimatskih promena, saopštila je danas Nacionalna uprava za okeane i atmosferu (NOAA).
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.