O represivnom delovanju Izraela u pojasu Gaze, govorili su gosti Info večeri, inženjer telekomunikacija Avram Izrael i bivši protivterorista i dobrovoljac u ratu u Donbasu Ratomir Bata Počuča.
Inženjer telekomunikacija Avram Izrael naveo je da smatra da ne postoji časnija vojska od vojske Izraela i da priče koje kruže o njoj nisu ništa više od Gebelsovske propagande.
- Tokom napada na Izrael za vreme festivala bilo je silovanja i svirepog ubistva koje se potom prelilo na kibuce. To mesto postalo je lokacija hodočašća ne samo Jevreja već i brojnih stranih delegacija. Na teritoriji postoji 30 bolnica i Hamas je narodu Gaze oteo humanitarnu pomoć, a dobar deo njih ni ne radi. Videi koji kruže o vojnicima Izraela nisu ništa više od Gebelskovske propagande i tvrdim da nema časnije vojske od vojske Izraela - rekao je Izrael.
Foto: informer/printscreen
Bivši protivterorista i dobrovoljac u ratu u Donbasu Ratomir Bata Počuča istakao je da se nad Palestincima trenutno vrši medijska satanizacija od strane Zapadnih medija.
- Svaka akcija pokreće reakciju, to je istina u fizici i u ratovanju. Ovo što se u Izrael dešava je aparthejd i ne razlikuje se od onoga što su beli doseljenici radili domorodačkom stanovništvu. Trenutno se nad Palestincima vrši medijska satanizacija od strane Zapada na isti onaj našin na koji se to radilo protiv Srba 1999. godine. Ne mogu biti antisemita ako kritikujem državnu cionističku politiku Izraela koji napada Arape koji su takođe semiti. Takva politika pokazuje sve rasističke i fasištičke odlike - rekao je Počuča.
Represiju palestinskog stanovništva u Gazi od strane Izraela i moralne implikacije takve odmazde, komentarisali su gosti Info dana, predsednik sabora islamske zajednice Srbije Muhamed Hamdi Jusufspahić, član GO SNS Branislav Ivković i novinar "Politike" Marko Lakić.
Izraelska vojska saopštila je u sredu da su njeni borbeni avioni počeli seriju napada u Libanu, što je izazvalo strah od rata između dve zemlje nakon višemesečne prekogranične vatre.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je danas upozorila da bi izraelska vojna ofanziva na Rafu u južnoj Gazi izazvala "nesagledivu katastrofu" i gurnula zdravstveni sistem enklave bliže ivici kolapsa.
Sva aktuelna dešavanja u svetu, između ostalih i rat u Ukrajini, komentarisali smo u Info jutru sa gostima analitičarom Perkom Matovićem iz Centra za nacionalnu politiku i pukovnikom Miloradom Đošićem.
Damask je u potpunosti spreman da brani svoju teritoriju u potencijalnom vojnom sukobu sa Izraelom, poručuje sirijski ministar spoljnih poslova Fejsal Mekdad dok se regionalna kriza nastavlja.
Vojska Izraela poznatija pod skraćenicom IDF duže vreme negira težinu razaranja u Gazi pored postojećih dokaza. Međutim pripadnici vojske Izraela kao i zvanične stranice počele su na neukusan i skandalozan način da zbijaju šale sa žrtvama i rugaju im se preko društvenih mreža.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Represiju palestinskog stanovništva u Gazi od strane Izraela i moralne implikacije takve odmazde, komentarisali su gosti Info dana, predsednik sabora islamske zajednice Srbije Muhamed Hamdi Jusufspahić, član GO SNS Branislav Ivković i novinar "Politike" Marko Lakić.
Ogroman stub gustog crnog dima nadvio se nad Elektrostaljem nakon udara bespilotnih letelica na logistički centar Vajldberiza, dok snimci sa lica mesta pokazuju skladište potpuno zahvaćeno vatrom i delove konstrukcije koji se ruše pred naletom plamena.
Korpus čuvara Islamske revolucije (IRGC) saopštio je da je izveo iznenadni napad na američki centar za specijalne operacije u oblasti Al Tanf u Siriji, uništio radar i nekoliko vojnih helikoptera i ubio „veliki broj“ američkih vojnika.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i potpuno raskrinkala lidera Novog DSS-a Miloša Jovanovića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u ekskluzivnoj izjavi za Informer ogolio je do srži jezivo lice blokadera i prokomentarisao zastrašujući snimak iz Subotice koji je šokirao celu Srbiju.
Jezivo nasilje, divljaštvo i totalno pomračenje uma uličnih siledžija na delu. Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva "kultura" i "borci za prava", bolesna mržnja blokadera danas je kulminirala jezivim incidentom u Subotici.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je za Informer TV, gde je poslao snažnu poruku javnosti i otkrio svoju veliku odluku vezanu za predstojeću parlamentarnu kampanju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u ekskluzivnom uključenju za Informer TV poslao je brutalnu poruku kojom je do temelja srušio sve laži, foliranja i jeftinu demagogiju blokadera.
Školjke, pesak ili kamenčići koje mnogi ponesu sa plaže kao uspomenu mogu napraviti ozbiljan problem na granici, jer su u pojedinim državama njihovo iznošenje i posedovanje zabranjeni, zbog čega turisti mogu biti kažnjeni i sa 3.000 evra.
Prema merenjima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je jutros izmerena najviša temperatura od 27 stepeni, dok se večeras i tokom noći očekuju i pljuskovi sa grmaljivnom koji će trajati sve do 21. jula.
UKC Niš koji je zbrinuo pacijente povređene u teškoj saobraćajno nesreći u Crnoj Gori, oglasio se sa najnovijim vestima o njihovom zdravstvenom stanju.
Meštani Starčeva i dalje su u šoku nakon jezive eksplozije u kojoj je život izgubio Dragan P., a dvojica muškaraca su sa teškim povredama prevezena u bolnicu. Prema nezvaničnim informacijama, trojica muškaraca su bila u kontaktu bombom u dvorištu porodične kuće kada se ona aktivirala.
L. Đ., muškarac star 84 godine, poginuo je kada je automobilom "skala 55" udario u kombi pun ljudi koji je bio zaustavljen jer je žena vozač promašila skretanje.
Policija iz Zagreba objavila je da je u petak u popodnevnim satima u istočnom delu županije tog grada, u neograđenom dvorištu kuće, najvjerojatnije za vreme igre, dete palo u veliku rupu.
Rusija je u državni plan razvoja zdravstva do 2030. godine unela razvoj tehnologija za uređivanje gena u medicinske svrhe, čime želi da otvori put ka lečenju naslednih bolesti neposrednim ispravljanjem grešaka u ljudskoj dezoksiribonukleinskoj kiselini (DNK).
Rumunska planinarka i stomatološkinja Antonija Mihailesku (36) poginula je u teškoj planinarskoj nesreći u planinama Bučedž, nakon što je tokom spuštanja popustilo sidrište za koje je bila vezana sa još troje penjača.
Vilkerson tvrdi da Rusija više ne vodi rat u kojem samo postepeno troši ukrajinske snage, već da ostvaruje odlučujuću prednost koja će, prema njegovoj proceni, na kraju izazvati i obračun unutar same Ukrajine.
Ruska vojska izvela je novi veliki napad na pomorsku logistiku Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Odeskoj oblasti, pogodivši luke, skladišta goriva, kontejnerski brod sa municijom, teretnjak kod Zmijskog ostrva i obalski raketni sistem „Neptun-2“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Dženifer Lopez još jednom je privukla sve poglede. Atraktivnim stajlingom i energičnim nastupom na modnom događaju izazvala je lavinu reakcija na društvenim mrežama.
Pakovanje za avion često prati strah od prosute kozmetike u koferu. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete sprečiti neprijatna iznenađenja bez dodatnih troškova.
Ako ste primetili da se pas okreće u krug pre nego što obavi nuždu, niste jedini. Stručnjaci objašnjavaju da ovo ponašanje ima sasvim prirodno objašnjenje.
Grčka i Turska tradicionalno su među omiljenim izborima Srba, ali i javnih ličnosti koje za odmor traže savršen spoj luksuza, privatnosti i dobrog provoda.
Crnogorska policija sprovela je akciju u klubu u Sutomoru, tokom koje je priveden Dragomir Despić Desingerica, zajedno sa još dvojicom državljana Srbije, a onda su i kažnjeni.
Starleta i pevačica Atina Ferari iznela je niz dokaza protiv pevača Hasana Dudića, koji je rekao da je na sahranu Andrije Bajića došla samo kako bi bila viđena.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.