Slučaj koji je podigao veliku prašinu i doveo do toga da borci za LGBT prava izađu na ulice Beograda, još uvek je pod istragom tužilaštva, dok predstavnici Udruženja tvrde da su policajci brutalno maltretirali LGBT osobe tokom pretresa stana. O ovom slučaju konkretno, ali i širem dijapazonu delovanja ovakih nevladinih organizacija u "Info jutru" govorili su društveni analitičar Saša Borojević i lider Srpske desnice Miša Vacić.
Nedavni protest jednog LGBT udruženja iz Beograda protiv policijskih postupanja ponovo je bacio svetlo na kontroverzne događaje, otkrivajući da se ova organizacija, pored borbe za prava homoseksualnih i biseksualnih osoba, povezuje i sa nekim drugim radnjama.
Društveni analitičar Saša Borojević pratio je informacije koje je objavio portal vezano za istragu i zaključio da sve što je tamo napisano, ima logike.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Saša Borojević
-Napisali su da su našli drogu, tablete i da su se opirali hapšenju. Reakcija na tako nešto je standardna reakcija. Ako je neko pobegao u stan, oni su postupali po zakonima koji su za to predviđeni. Ja nisam ni znao o kojim licima se radi, a onda je reakcija nastupila zbog toga što su to LGBT pripadnici. Da li oni mogu biti izostavljeni iz zakona zato što su LGBT? Ja nemam ništa protiv njh, nego imam protiv onih organizacija koje uzimaju novac od EU, za navodnu podršku, a sada se ispostavlja da te odrganizacije imaju milione na svojim računima koji su nedodirljivi. Da li imamo LGBT pedofile? Da, imamo! Podržao bih policiju, ne zbog LGBT populacije nego uopšteno. Policajci nisu notari i treba da imaju odrešene ruke da budu što represivniji prema onima koji diluju drogu- rekao je Saša Borojević.
Lider Srpske desnice Miša Vacić rekao je da, s obzirom da nećemo da ističemo koja je organizacija u pitanju, onda ime te organizacije nije ni bitno.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Miša Vacić
-Manje - više sve te organizacije su povezane sa tim delovanjem. Oni imaju kulturu konzumacije psihoaktivnih supstanci na svojim festivalima. Imali smo i na Egzitu prilike da vidimo stejdž sa duginim bojama. Na njihovim žurkama je to nešto što je svakodnevnica. Oni su postali beli medvedi. Ti ljudi koji imaju tu sklonost oni se kriju, to ne ističu. Ovo su strani aktivisti. Mora da se ustanovi gde taj novac odlazi. Oni dobijaju milione iz inostranstva i to je vidljivo. Postoji uvid u njihove bankovne račune. Švedska je broj jedan po pitanju finansiranja, zatim idu Holandija i Nemačka. Kad god dobiju neki transfer novca, naša država ima uvid u to, ali ne znamo gde on odlazi- rekao je Miša Vacić.
Volodimiru Zelenskom se crno piše! Dok vojska sprema puč protiv svog predsednika, dotle je izjava pape Franje da je vreme da se Ukrajina preda Rusiji digla ceo zapadni svet na noge. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Ivan Ivanović iz pokreta "Naši" i Biljana Šahrimanjan Obradović iz Centra za stratešku analizu.
Gost "Info jutra" bio je Aleksandar Beljić, pevač čija popularnost sve više raste. On je podelio svoje dugogodišnje iskustvo u svetu muzike, ali i kratkotrajno iskustvo u profesionalnoj
Razvod braka je posledica dugotrajne bračne nesloge i konflikata partnera. Prema psihološkim i istraživanjima u socijalnom radu jedan je od najstresnijih životnih događaja. Razvodi su nažalost sve češća pojava, a ono što čudi je to što se partneri razilaze i nakon dugog provedenog zajedničkog života. U "Info jutru" na ovu temu govorila je psihološkinja Jovana Stojković.
Istraživanje sprovedeno u Americi pokazalo je da ako neko sate provodi razgovarajući mobilnim telefonom, ima veliki rizik od dobijanja neke vrste kancera. U "Info jutru" na ovu temu govrio je dr Vladimir Sinicki, radiolog.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Volodimiru Zelenskom se crno piše! Dok vojska sprema puč protiv svog predsednika, dotle je izjava pape Franje da je vreme da se Ukrajina preda Rusiji digla ceo zapadni svet na noge. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Ivan Ivanović iz pokreta "Naši" i Biljana Šahrimanjan Obradović iz Centra za stratešku analizu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je prekinuo prvi Kolegijum na našoj televiziji kako bi saopštio najnoviju vest - Srbija je uzvratila udarac Crnoj Gori.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je prekinuo prvi Kolegijum na našoj televiziji kako bi saopštio najnoviju vest - Srbija je uzvratila udarac Crnoj Gori.
Blokaderi međusobno ne mogu da se podnesu i to više nije novost, međutim, sada je jedno prepucavanje među njima na Iksu na najbolji mogući način pokazalo šta se u stvari dešava iza kulisa njihovog takozvanog pokreta.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov urnisao je osvedočenog antisrbina Tonina Piculu koji se, po ko zna koji put, usudio da komentariše političku situaciju u Srbiji, pa i da napadne predsednika Aleksandra Vučića.
Tokom vikenda zatvara se obilaznica oko Soluna, pa će srpski turisti koji krenu put mora morati da se naoružaju strpljenjem i tražiti alternativne pravce.
Ribolovački podvig ostvarili su Amel Bronja iz Sjenice i njegov sin Emil (18), koji su na Sjeničkom, odnosno Uvačkom jezeru, ulovili "zverku" tešku čak 45 kilograma
Tog 2. jula 1960. godine glavna tema u zemlji, bar sudeći prema izgledu naslovne strane "Večernjih Novosti" tog dana, bio je odlazak na letovanje. Za razliku od današnjice kada se na more odlazi uglavnom svojim automobilom ili avionom, pred Jugoslovenima tog vremena stajao je samo jedan izbor: voz.
Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dejan Stojić, vlasnik autolimarske radnje u Staroj Pazovi i jedan od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića, zvanično je priznao krivicu, postavši tako drugi okrivljeni koji je odlučio da sarađuje sa nadležnim organima.
Viši sud u Nišu ukinuo je meru prilaska, sastajanja i komunikacije M.M.M. i M.M. iz Niške Banje sa sinom koji se nalazi u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu jer je 5.oktobra 2023. godine sa 37 uboda nožem ubio svog školskog druga, Andreja Simića (13).
U nastavku akcije na suzbijanju sive ekonomije policijski službenici MUP, UKP, SSK, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i PU Prokuplje, u saradnji sa Poreskom policijom Odseka Niš, podneli su krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Prokuplju protiv V. M. (44) iz Novog Sada i S. J. (55) iz Futoga, zbog sumnje da su izvršili krivično delo poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost.
Američki novinar Taker Karlson najavio je da će pomoći u osnivanju nove političke stranke, nakon što se razišao sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i Republikanskom partijom zbog američkog učešća u ratu protiv Irana.
Ministarstvo spoljnih poslova Nemačke najoštrije je danas osudilo snažan napad Rusije na Kijev i obećalo da će nastaviti da podržava Ukrajinu u njenoj borbi protiv Moskve.
Četiri odrasle osobe uhapšene su zbog optužbi da su ugrožavali decu, nakon što je u utorak u kući u selu Hamden na jugu Ohaja, otkriveno 16 dece kojima je bila potrebna medicinska pomoć.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Dolaskom toplijih dana češće se mogu pojaviti zmije u dvorištima i baštama, pa mnogi traže način da ih oteraju. Jedno od najčešće pominjanih rešenja je obična soda bikarbona, koju većina već ima u kući.
Stari hleb ne mora da završi u kanti. Uz nekoliko jeftinih sastojaka koje već imate u frižideru, pretvorite ga u carski ručak ili večeru koja nestaje sa stola za tren.
Promena u hodu psa može da bude mnogo više od običnog znaka starenja. Novo istraživanje pokazuje da upravo ovaj detalj može da ukaže na razvoj demencije.
Leto donosi sunce, more i visoke temperature, ali upravo tada farbana plava kosa zahteva posebnu pažnju. Poznati frizer Peđa Božić otkriva za Informer.rs da su UV zraci, morska so i hlor najveći neprijatelji plave kose jer isušuju vlas, narušavaju njenu strukturu i utiču na postojanost boje.
Kvin Devita (24), osnivačica kompanije za avanturistička putovanja "Outer Current Club", doživela je neprijatno i traumatično iskustvo tokom boravka u Tihom okeanu.
Otac rijaliti učesnice Maje Marinković Radomir Marinković Taki oglasio se posle medijske ilegale i poprvi put reagovao na brutalne uvrede Asmina Durdžića na račun njegove ćerke.
Iako je danas Beograd zahvatila kiša, sve ukazuje na to da će publiku na velikom solističkom koncertu Milančeta Radosavljevića na Tašmajdanu dočekati mnogo lepše vreme.
Promena veroispovesti jedna je od najintimnijih odluka koje čovek može da donese, a kada su u pitanju javne ličnosti ovakvi potezi uvek izazovu veliku pažnju.
Pevač Jakov Jozinović danima je u žiži javnosti zbog navodne veze sa Džejlom Ramović, a njegov uspeh na estradi nedavno je komentarisala i Marija Šerifović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.