Utrkivanje Kine i Rusije sa aktuelni američkim finansijskim i tehnološkim poretkom komentarisali su gosti Otvorenog studija, Marina Galogaža iz Društva sunordne Rusije i pukovnik specijalnih jedinica u penziji Srbobran Radić.
Marina Galogaža iz Društva sunordne Rusije istakla je da u Ukrajini nema legitimnih institucija već je jedino pregovaračko telo vojna hunta koja je na vlasti
- Putin je pre pet godina već bio u Mongoliji koja tradicionalno ima tople odnose sa Rusijom još od sovjetskog vremena, tamo ima tri i po miliona stanovnika od kojih većina zna ruski. Ovo mu je prvi put da dolazi od kad je podignuta optužnica. Zapadu smeta ekonomska saradnja Rusije i Kine. Do 2027. godine nastaće ekonomski rat između Kine i Zapada uz prisustvo Rusije. Najveća trka biće oko svemira, jer Amerika trenutno ima najviše satelita. Trenutno Maska koriste kao frontmena za celu tu priču, Rusija zato trenutno revidira svoju nuklearnu doktrinu - rekla je Galogaža.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Pukovnik specijalnih jedinica u penziji Srbobran Radić naveo je da dok pešadija ne prođe kroz neko mesto ono se ne može ssmatrati zauzeti ma koliko bila zasipana dronovima ili avijacijom.
- U prvom planu razvoja čovečanstva je elektronika praćena satelitskim uređajima i dalekosežnim oružjem. Međutim nijedan sukob ne možete dobiti ako tamo ne prođe čizma ili pešak, ali ako to postaje moguće postavlja se pitanje koja će uloga čoveka onda biti. Rusi nisu nijedno oružje pomerili sa zaporoškog ili donjeckog poteza već su angažovali specijalne jedinice. Najviše koriste kasetne bombe sa velikim dometom koje su praćene avijacijom. Bitno je ponoviti da je situacija na KiM takođe dogorela do kraja i da je strpljenje iscrpljeno. To pitanje se neće rešiti anemijom i verovanjem lažovima sa Zapada. Postavio bih pitanje Francuskoj, ako nam je toliki prijatelj zašto je učestvovala u rasparčavanju Jugoslavije sa Nemačkom. Problem KiM se mora premestiti iz evropskih okvira na Savet bezbednosti UN - rekao je Radić.
Sjedinjene Američke Države (SAD) su blizu dogovora da Ukrajini obezbede krstareće rakete dugog dometa koje bi mogle da dođu duboko u rusku teritoriju. Međutim, Kijev će morati da sačeka nekoliko meseci dok SAD rešavaju tehničke probleme pre bilo kakve isporuke, rekli su američki zvaničnici.
Fotografije iz svemira pokazuju zapanjujući prizor, ogromnu rupu koja se uzdiže iz zemlje u Sibiru. Ova rupa, poznata kao krater Batagaj , ubrzano se širi, što zabrinjava naučnike širom sveta. Dok je šezdesetih godina prošlog veka bio jedva primetan na satelitskim snimcima, danas je to masivna provalija sa strmim liticama, koja se utrostručila od 1991. do 2018. godine.
Ruska naftna kompanija „Gazprom Neft” obustavila je rad na postrojenju „Evro+” nakon požara izazvanog velikom napadom ukrajinskih bespilotnih letelica prekjuče, izveštava Rojters pozivajući se na svoje izvore.
Ruski „Cargrad“ izneo je tezu da razorni zemljotresi u Venecueli i netipični potresi kod Sevastopolja ne bi trebalo da se posmatraju samo kao geološki događaji, već i kroz širi geopolitički kontekst, uz pitanje da li se iza takvih udara može kriti upotreba tehnologija za delovanje na Zemljinu koru.
Sve je izvesnije da se situacija oko Ukrajine dramatično usijava, a kijevski mediji otvoreno upozoravaju da Belorusija i Rusija možda planiraju "nešto užasno" uz pomoć Kine.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Američka vojska testirala je ukrajinske morske dronove „magura“ tokom vežbi u blizini Filipina, a meta je bilo rashodovano plovilo koje je posle udara potonulo.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Agent Službe bezbednosti Ukrajine Kiril Makarenko, koordinator neonacističke mreže Telegram kanala, pozvao je da se organizuje teroristički napad u SAD na Dan nezavisnosti kao čin osvete, saopštila je Federalna služba bezbednosti Rusije.
SAD su upozorile Evropsku uniju da bi američki tečni prirodni gas mogao da bude preusmeren na druga tržišta ako Brisel ne ublaži planirana pravila o emisiji metana. Poruka iz Vašingtona jasno pokazuje da Amerika sve otvorenije koristi svoju dominantnu poziciju na evropskom energetskom tržištu.
Prema zvaničnoj proceni Sjedinjenih Američkih Država, situacija na ratištu se preokrenula i Ukrajina se trenutno nalazi u fazi u kojoj ostvaruje velike pobede.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države (SAD) su blizu dogovora da Ukrajini obezbede krstareće rakete dugog dometa koje bi mogle da dođu duboko u rusku teritoriju. Međutim, Kijev će morati da sačeka nekoliko meseci dok SAD rešavaju tehničke probleme pre bilo kakve isporuke, rekli su američki zvaničnici.
Dragan J. Vučićević danas je tokom vanrednog uključenja u program naše televizije otkrio šokantne informacije o premijeru Crne Gore Milojku Spajiću koji je samo nekoliko sati ranije na najsramniji način udario na Srbiju, ali i na glavnog urednika Informera.
Jedan od lidera Srba u Crnoj Gori Milan Knežević uključio se hitno u Kolegijum na Informer televiziji i upozorio da svi novinari i urednici Informera mogu završiti na crnoj listi Crne Gore i Milojka Spajića.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević, poznat i kao "Drekavac", još jednom je pokazao koliko mrzi vlast u Srbiji i stao u odbranu novinara "Vijesti" Petra Komnenića kome je zabranjen ulazak u našu državu.
NATO general Zdravko Ponoš bio je juče u policiji radi informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu zbog plasiranja laži o upotrebi zvučnog topa na protestu 15. marta 2025. godine, zbog čega je nastala neviđena panika u redovima opozicije.
Ministarstvo zaštite životne sredine i kompanija EKSPO 2027 potpisali su Memorandum o razumevanju kojim je uspostavljen okvir za zajedničku pripremu i realizaciju obeležavanja Svetskog dana zaštite životne sredine 2027. godine, u okviru programa specijalizovane izložbe Ekspo 2027 Beograd.
Direktor Fonda PIO, Relja Ognjenović, predsednik Saveza penzionera Srbije, prof. dr Andreja Savić i gradonačelnica Loznice, Dragana Lukić, na tribini održanoj 2. jula u ovom gradu, bili su na raspolaganju za više od tri stotine lozničkih penzionera koji su imali mnogo pitanja iz njihovih nadležnosti.
Fatlind B. (26) izgubio je život u stravičnoj nesreći koja se dogodila u planinskom području u selu Delovce kod Suve Reke, kada ga je tokom nevremena pogodio grom.
U Ulici Salvadora Aljendea na Karaburmi danas se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je povređen maloletnik, nakon što je na njega naleteo automobil marke "reno".
Na raskrsnici Bulevara Evrope i Rumenačkog puta u Novom Sadu, u neposrednoj blizini kružnog toka, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj je jedno vozilo potpuno uništeno.
Posle zastoja projekta FCAS, zajedničkog francusko-nemačko-španskog lovca šeste generacije, Berlin gura sopstveni digitalni borbeni sistem - mozak rata.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Vreme koje je muškarcima potrebno da ponovo postignu erekciju posle orgazma prvenstveno zavisi od starosti, ali i od opšteg fizičkog i psihičkog stanja, objašnjavaju stručnjaci.
Visoke temperature i velika vlažnost vazduha otežavaju podnošenje letnjih dana. Organizam se tada teže hladi, više se znojimo i brže umaramo, ali uz nekoliko jednostavnih trikova možete lakše preživeti sparinu i rashladiti i sebe i svoj dom.
Japanska kompanija Soni saopštila je da će od januara 2028. godine prestati da proizvodi fizičke diskove za sve nove video-igre za konzole Plejstejšen, čime će buduća izdanja biti dostupna isključivo u digitalnom formatu.
Iako se mnogi parovi nadaju prilici da letnji odmor provedu zajedno, ponovo se povežu i poprave svoj brak, za mnoge problematične odnose ovaj period bi mogao da bude kraj, navode stručnjaci.
Učesnici rijalitija "Elita" od učešća uspevaju da zarade i po nekoliko stotina hiljada evra, a među njima se izdvajaju najplaćeniji takmičari koji za boravak pred kamerama inkasiraju vrtoglave sume.
Pevačica Barbara Bobak nastupila je u jednom prestoničkom klubu, a sve prisutne ostavila je bez teksta kada je otkrila da ispod garderobe ne nosi donji veš.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.