PRIMILI STE TREĆU DOZU VAKCINE? Evo do kada vam važi KOVID PROPUSNICA!
Bez obzira na to koliko je vremena prošlo od vakcinacije kovid propusnica će do daljeg biti validna
02.03.2022
14:58
printscreen
Vesti
Krajem janura Vojna bolnica Karaburma je bila puna. Čim otpuste jednog pacijenta, prime drugog. Sredinom februara smanjuje se pritisak na njihovu ustanovu.
Komandant Vojne bolnice na Karaburmi, docent Ivo Udovičić rekao je gostujući u Jutarnjem Dnevniku da je epidemiološka situacija sada povoljnija u njegovoj ustanovi.
- Trenutno se na lečenju u Karaburmi nalazi 52 pacijenta, od toga osam u jedinicama intenzivne nege i uglavnom su to ljudi starije životne dobi. Prosek godina je 75 i svi oni imaju propratne bolesti - naveo je Udovičić.
Prema njegovim rečima, omikron se u mlađoj populaciji ponaša kao virus gripa, tako da mlađe populacije nema u bolnicama, ali se kod starijih ponaša kao delta soj i pogoršava njihovo osnovno zdravstveno stanje.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Apelovao je na sve da sada moramo čuvati stariju populaciju od koronavirusa.
- Za zdravstveno osoblje najteži je bio početak pandemije jer se tada ništa nije znalo o virusu, a ni o bolesti, a bili smo svedoci slika iz Italije i Španije i da zdravstveno osoblje strada - naveo je Udovičić.
Kako je istakao, jer u situacijama kada se razboli zdravstveno osoblje onda nema ko da leči.
Kada je reč o pacijentima, najteže je bilo sa delta sojem, kada je umrlo dosta mladih, samo zato što nisu bili vakcinisani.
- U šok sobi od avgusta do Nove godine bilo je više od 40 mladih ljudi, šestoro je umrlo, a niko od njih nije bio vakcinisan - kaže Udovičić.
Foto: Peđa Milosavljević
Istakao je da nas je omikron spasio od nas samih, ono što mi nismo uradili vakcinacijom uradio je omikron, koji se u mlađoj populaciji ponaša kao virus, ali u starijoj ne.
Očekuje da će leto biti mirno, ali da se na jesen očekuje skok broja novozaraženih, kada će biti epidemijskih talasa, ali svakako će stanje biti bolje nego u prethodne dve godine.
- Teško je govoriti o kraju pandemije kada imate na dnevnom nivou više od 2800 zaraženih na dnevnom nivou. Virus je vrlo intenzivan. Ovo je period kada se virus prilagođava nama i mi njemu. Mi smo stekli neku vrstu kolektivnog imuniteta, i uz pomoć vakcinacije smo napravili neki kompromis za miran suživot.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Pandemija je pokazala ono što se znalo da anesteziologa nema dovoljno, koji su uvek na ivici života i smrti.
Bonus video:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Branko Babić se oglasio na društvenim mrežama i postavio jedno prosto pitanje u vezi sa (ne)delovanjem blokadera.
05.12.2025
18:32
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
05.12.2025
15:56
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
05.12.2025
17:36
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
05.12.2025
17:01
Sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić pobegla je od novinara ispred Prvog osnovnog suda u Beogradu.
05.12.2025
15:53
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
01.12.2025
10:21
Zoranu Jotiću Jotki ukinut je danas pritvor po nalogu Posebnog odeljenja za organizovani kriminal Apelacionog suda u Beogradu.
05.12.2025
18:22
Teška tragedija dogodila se u Subotici u kojoj je dečak R.I. (15), učenik Tehničke škole ''Ivan Sarić'' umro u svom automobilu.
05.12.2025
16:59
Učenik Trehničke škole "Ivan Sarić" (15) pronađen je bez znakova života u automobilu u Subotici.
05.12.2025
16:18
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo presudu Dijani Hrkalović i naložio da se ponovi suđenje.
05.12.2025
16:47
Na putu Užice - Zlatibor, na deonici kroz Surduk, u popodnevnim satima došlo je do teže saobraćajne nezgode.
05.12.2025
16:10
Ruski TV kanal Raša tudej zvanično je danas počeo sa emitovanjem programa za Indiju, a ceremoniji u Nju Delhiju prisustvovali su ruski predsednik Vladimir Putin i glavna urednica Raša tudej Margarita Simonjan.
05.12.2025
17:30
Francuska ratna mornarica pucala je na više dronova koji su se pojavili iznad visokosigurnosnog vojnog kompleksa u Bretanji u kome se čuvaju nuklearne podmornice
05.12.2025
17:08
Ronald Montenegro (55) tragično je nastradao kada mu je iskliznula šipka sa tegovima iz ruke i pala direktno na grudni koš.
05.12.2025
17:00
Američki politički vrh nedeljama raspravlja o inicijativi predsednika SAD Donalda Trampa za ubrzanje pregovora o Ukrajini, ali nemački magazin Junge Welt tvrdi da u pozadini postoji mnogo veći razlog od političkog dogovora.
05.12.2025
16:55
Komandant NATO za Evropu Grinkevič o smanjenju trupa SAD, američki general kaže da ono neće uticati na odbrambene sposobnosti
05.12.2025
16:10
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
05.12.2025
13:33
Popularna serija "Besa" produkcije Adrenalin dobija novu adaptiranu verziju za tržišta jugoistočne Azije sa preko 700 miliona gledalaca.
05.12.2025
13:30
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
05.12.2025
17:40
Jutjub sluša korisnike i zvanično uvodi "Recap", svoju verziju popularnog Spotify Wrapped pregleda godine.
05.12.2025
17:00
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
05.12.2025
16:20
Isprobajte recept monaha sa Hilandara za ukusne manastirske hlebčiće sa maslinama.
05.12.2025
15:40
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
05.12.2025
14:44
Voditeljka Jovana Jeremić progovorila je o najavljenim otkazima koje sprema vlasnik Pinka Željko Mitrović.
05.12.2025
17:36
Sutra, 6. decembra, obeležava se pet godina od smrti pevača Džeja Ramadanovskog, a na njegovom grobu zatekli smo misterioznu poruku.
05.12.2025
17:03
Pevačica Vesna Zmijanac trenutno je zadržana u Urgentnom centru, saznaje Informer.
05.12.2025
16:34
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se nakon što je primljena u Urgentni centar.
05.12.2025
16:13
Pevačica Vesna Zmijanac danas je primljena u Urgentni centar jer joj je, navodno, utrnula cela leva strana.
05.12.2025
15:24
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar