Na društvenim mrežama se vodi polemika o ovakvim komadima nakita, mišljenja o "majčinim draguljima" su podeljena
Za mnoge će, u najmanju ruku, zvučati čudno, ali nakit od majčinog mleka je već nekoliko godina hit u svetu. Odskoro je postao i, uslovno rečeno, modni detalj u Srbiji.
Naime, neke žene prave prstenje, priveske, minđuše, medaljone i narukvice od majčinog mleka, pupčane vrpce, zubića, kose i noktiju svojih beba, koji će ih, kako misle, zauvek podsećati na rođenje deteta i dojenje.
Foto: Informer
Čudan oglas
Jedan od ovdašnjih prodavaca ovakvih komada nakita na svom sajtu navodi da zainteresovane žene preko interneta mogu poručiti nakit, koji se, kako on navodi, pravi ručno, potrebno je samo da majke pošalju svoje mleko.
- Za jedan komad nakita treba da pošaljete pet mililitara mleka. Nabavite dve kesice za čuvanje mleka, koje možete da kupite u apoteci ili u drogerijama. Izmuzite mleka koliko je potrebno. Ukoliko imate smrznuto mleko u zamrzivaču, otopite ga pre slanja kako ne bi došlo do kondenzacije. Pošto svi znamo da je majčino mleko najbolja hrana za bebu, trudimo se da nam ta veza uspe i svaka od nas ima svoju priču - piše na sajtu jednog prodavca i navodi da se nakit izrađuje od epoksidne smole.
- Epoksidna smola je vrsta smole koja se koristi u umetničko-kreativnim procesima, sintetički je materijal koji je u suštini viskozna supstanca koja se stvrdne. Mleko se sterilizuje i obrađuje, nakon toga se meša sa epoksidnom smolom. Ta smola se uliva u silikonski kalup ili metalni repromaterijal. Smola se suši 14 dana. Ukoliko se stavlja i kosica, natpis ili drugo, onda se nakit pravi od više slojeva i svaki sloj se suši 14 dana - piše na ovom sajtu.
Foto: Pixabay
Polemika na mrežama
Zainteresovani kupci su uputili niz pitanja izrađivačima nakita, kako se to, pre svega, mleko stavlja u smolu, međutim, oni su na svom sajtu odgovorili da je u pitanju "mala tajna".
- Više od tri godine nam je trebalo da nađemo pravu recepturu za to. Zato smo godinama tragali, radili, isprobavali, sve dok nismo našli pravi put. Našom tajnom metodom od mleka pravimo prah i taj prah mešamo sa smolom. Od toga dobijemo belu boju nakita. Tako napravljen nakit vremenom ne požuti, ne pocrni, ne dobije ružne braon fleke - jedino je što su napisali kao objašnjenje ovi prodavci.
Međutim, na društvenim mrežama se vodi polemika o ovakvim komadima nakita pa su i mišljenja o "majčinim draguljima" podeljena. Neke žene ovu ideju smatraju "odvratnom i neukusnom", a druge pak misle da ona stigmatizira majke koje su odlučile da ne doje svoju novorođenčad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Urednik tajkunske Nove S Slobodan Georgiev doživeo je potpuni debakl na društvenoj mrežama nakon što je izmislio napad na predsednika Aleksandra Vučića! Na njegove nebuloze i izlive panike odmah je reagovala novinarka TV Pink Gordana Uzelac
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Dok su im puna usta bila navodne borbe za narod, slobodu mišljenja i izbora, brige za budžet i građane, maske su pale na najbrutalniji mogući način - licemerje, izdaja i međusobni obračuni razorili su redove blokadera.
Gradski menadžer Miroslav Čučković, zajedno sa neumornim aktivistima Srpske napredne stranke, krenuo je u veliku terensku akciju od vrata do vrata širom prestonice!
Velika drama odigrala se sinoć u naselju Ripanj u Beogradu, gde je u požaru do temelja izgorela porodična kuća, a u trenutku incidenta u prostorijama su se nalazile 76-godišnja žena G. N. i njena unuka. Obe su, na sreću, uspele na vreme da izađu iz kuće i izbegnuta je tragedija.
Nepoznata osoba jutros oko 2.50 časova ispalila je pet hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće policijskog službenika Mervana Eća u Podgorici, saopštila je Uprava policije.
Zagrebačka policija završila je kriminalističku protiv državljankom Španije (32) zbog sumnje da je pokušala prokrijumčariti gotovo 15 kilograma marihuane preko Međunarodnog aerodroma Zagreb.
Tarik Prusac, monstrum koji je na Dobrinji ubio suprugu Elmu Godinjak, počinio je samoubistvo u KPZ-u Igman. Jutros je pronađeno obešeno telo i objavljen je uviđaj.
Dva naoružana britanska lovca „jurofajter tajfun FGR4“ podignuta su zbog lažne dojave o bombi u putničkom avionu „boing 777“ kompanije „Katar ervejz“, koji je leteo iz Dohe ka Mančesteru.
Više od 200 američkih vojnika je poginulo, dok je 11 aviona i 17 bespilotnih letelica uništeno u iranskim napadima na baze Sjedinjenih Američkih Država širom Bliskog istoka, tvrdi portparol Korpusa čuvara Islamske revolucije (IRGC) Hosein Mohabi.
Ruski udari praktično su izbacili Odesu iz funkcije kao jednu od ključnih ukrajinskih luka, dok je nedostatak raketa za sisteme „Patriot“ ostavio Ukrajinu bez odgovarajuće zaštite, ocenio je profesor Univerziteta u Čikagu Džon Miršajmer.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pancanela je dokaz da za savršen letnji obrok nisu potrebni skupi sastojci, dovoljno je spojiti sočan paradajz, hrskavi hleb, maslinovo ulje i nekoliko mediteranskih dodataka.
Veštačka inteligencija može da objasni simptome, ali ne može da postavi dijagnozu, oslanjanje na AI umesto odlaska kod lekara može dovesti do ozbiljnih posledica.
Sara Mia Jokić dobila je sina Lea sa suprugom Brankom Milojevićem, vojnim pilotom Vojske Srbije, za kog se udala prošle godine u tajnosti, nakon samo mesec i po dana veze.
Bivša rijaliti učesnica Aneli Ahmić oglasila se nakon što je njen bivši suprug Asmin Durdžić izneo tvrdnje da je u Austriji pokrenuo postupak zbog njihove ćerke Nore.
Pevačica Mala Cana danas je došla ispred kuće pokojnog muža Andrije Bajića kako bi preuzela svoje stvari koje su tamo ostale, a tamo je napravila dramu.
Nakon serije snimaka u kojima Kristina Spalević optužuje bivšeg partnera Kristijana Golubovića za nasilno ponašanje, oglasio se i on i naveo da je problem nastao jer ona navodno više ne može da ga "muze za novac".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.