I pored poskupljenja zimskih aranžmana za oko 30 odsto, pojedini hoteli rasprodati su do kraja marta
Najpopularnija skijališta širom Srbije objavila su nove cenovnike za zimu, a aranžmani su skuplji za oko 30 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Tako je sada u pojedinim hotelima na Kopaoniku zimovanje za dve odrasle osobe i dvoje dece u trajanju od sedam dana skuplje nego na Alpima u Austriji i Švajcarskoj.
Kako kažu turistički radnici, potražnja je ogromna i pored poskupljenja. U pojedinim skijalištima svi porodični aranžmani rasprodati su sve do marta.
Liste čekanja
Interesovanje za predstojeću zimu je ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja Goran Karadžić, JP "Stara planina"
Odmor od sedam dana za četvoročlanu porodicu na Kopaoniku, Zlatiboru, Staroj planini ili Tari košta od najmanje 207 evra za privatni smeštaj do čak 4.800 evra za odmor u hotelu. Hotelski smeštaj je u pojedinim odmaralištima toliko skup da dostiže ili premašuje cene najpoznatijih svetskih skijališta u Švajcarskoj, Austriji i Italiji (pogledajte tabelu). Na sve to treba dodati i cenu ski-pasa, koja za sedam dana, u zavisnosti od planine, prema sadašnjim cenama, košta od 90 do 164 evra.
Skupo i luksuzno
Najskuplje zimovanje ove zime biće na Kopaoniku. Za šest noćenja u ovom poznatom skijaškom centru dve osobe sa decom u privatnom apartmanu treba da izdvoje od 360 do 720 evra, a za hotelski smeštaj cena ide do 4.800 evra. Nešto povoljnije možete proći ako zimujete na Zlatiboru. Za apartman u centru Zlatibora za dve osobe treba izdvojiti od 230 do 480 evra za šest noćenja. Ukoliko se odlučite za hotelski smeštaj za dve osobe, cena aranžmana je od 690 do skoro 2.500 evra.
Foto: RINA
Cene zimovanja su paprene
Ali da poskupljenje ne utiče na interesovanje građana za odmor na planinama, potvrđuje Goran Karadžić, v. d. direktora JP "Stara planina - SP RESORT". On kaže za Informer da su im aranžmani odmah po objavljivanju novih cenovnika gotovo planuli. - Interesovanje za predstojeću zimu je već ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja. Prvog dana kad smo objavili cenovnik, što je bilo 1. oktobra, prodati su nam svi porodični apartmani, i to do kraja marta. U ostalom smeštaju ima još malo mesta za Novu godinu i januar. Sada nam je veća potražnja za prave ljubitelje skijanja, koji najviše traže mart i početak aprila - kaže Karadžić.
On dodaje da se, u zavisnosti od usluge koju gost odabere, menja i cena. - U cenu aranžmana uračunati su igraonica za decu, bazen, džakuzi, teretana, rekreacije poput bilijara, stonog tenisa i tinejdž kluba. Takođe, ove godine se nastavlja tradicija da su za decu uzrasta od četiri do 10 godina besplatni ski-škola, ski-pas i oprema za skijanje za minimalan boravak od sedam noći - napominje Karadžić.
Foto: Public
Zlatibor je jedna od omiljenih destinacija
CENE ZIMOVANJA U SRBIJI
KOPAONIK
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 1.540-4.800
apartmani zakup 360-720 ZLATIBOR
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 720-2.615
apartmani zakup 230-483 STARA PLANINA
tip smeštaja usluga cena
hotel ol-inkluziv lajt 2.190
apartmani zakup 247-624 TARA
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak 545-686
apartmani zakup 207-345
* 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Cene ski-pasa
Kopaonik
- šestodnevna karta 17.400 (148 evra)
- sedmodnevna karta 19.300 (164 evra) Stara planina i Tornik
- šestodnevna karta 9.400 (80 evra)
- sedmodnevna karta 10.500 (90 evra)
* cene su prošlogodišnje i izražene su u dinarima za jednu odraslu osobu
I Vladimir Živanović, direktor Turističke organizacije Zlatibor, kaže za Informer da je ova planina izuzetno popularna destinacija među turistima i ljubiteljima skijanja. - I pored ekonomske krize, očekujemo da zimska sezona bude i bolja nego prethodna, kada je u jeku sezone bilo i 30.000 gostiju. Već imamo dosta rezervacija za decembar i početak januara, kada je školski raspust. Sve je spremno za dolazak gostiju na zimovanje. Gold gondola će raditi svakodnevno, kao i Ski-centar Tornik - kaže Živanović.
Već sve planulo
Kako su nam rekli u jednom privatnom smeštaju na Tari, i oni su morali da podignu cenu u odnosu na prethodnu godinu, ali interesovanje je i dalje na nivou prošlogodišnjeg. - Za sada smo popunjeni za kraj decembra i početak januara, a za dalje ćemo videti. Smeštaj je morao da poskupi jer su poskupeli energenti, ali po sadašnjem interesovanju, deluje da će i ova sezona biti dobra - navodi vlasnik ovog smeštaja.
CENE ZIMOVANJA U EVROPI
država aranžman cena
Austrija, Bad Klajnkirhajm doručak i večera 3.768-4.562
Austrija, Bad Klajnkirhajm najam apartmana 463-640
Bugarska, Bansko noćenje i doručak 820-2.050
Bugarska, Borovec noćenje i doručak 777-2.179
Francuska, Val Torens noćenje i doručak 1.200-3.896
Francuska, Val Torens najam apartmana 1.000-1.800
Italija, Kortina d'Ampeco doručak i večera 2.820-5.200
Italija, Livinjo najam apartmana 1.600-2.000
Švajcarska, Sent Moric noćenje i doručak 2.589-4.811
Švajcarska najam apartmana 1.289-1.800 * 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Nakon pobede blokadera na izborima i opšteg ekonomskog kolapsa koji je usledio, gašenja fabrika, nesigurnosti i masovnog povlačenja novca građana iz banaka u strahu za budućnost, Alta banka je otišla u stečaj, a među onima koji su ostali bez ijednog dinara našla se i Ruskinja Aljona.
Informer TV nalazi se na udaru blokadera, koji žele da nas zabrane. I dok je jedini slobodni medij u Srbiji na udaru, podrška našoj medijskoj kući stiže sa svih strana, a kako se može videti na društvenim mrežama, građani polako počinju da shvataju ko jedini govori istinu.
Napad blokadera na redakciju Informera i pokušaj gašenja našeg medija izazvali su žestoku reakciju javnosti, a podrška nam stiže sa svih strana, kako od vodećih političara i uglednih pravnika, tako i od narodnih poslanika, studenata i građana iz svih krajeva sveta.
Irski makroekonomista i analitičar Filip Pilkington, autor knjige "Pad globalnog liberalizma i nastanak postliberalnog svetskog poretka", oglasio se povodom najstrašnijih napada i pokušaja da se zabrani Informer TV.
Crveni tim komentarisao je situaciju u Plavom timu, nakon što je Sanja Filipović klimnula glavom kada ju je Ivana Ivanović pitala ko je najslabiji učesnik njihove ekipe.
Bivši učesnici "Exatlona" Nemanja Radovanović, Jovan Ikić i Marko Škara, komentarisali su bivšeg učesnika Mensura Ajdarpašića, a Jovan i Nemanja su ga uporedila sa njima samima.
Beogradska policija, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsila je M. LJ. (36) zbog sumnje da je sa saučesnikom izvršio krivično delo prevara u saizvršilaštvu, čime su prisvojili protivpravnu imovinsku korist veću od 1,5 miliona dinara.
Kijev bi se već u roku od sedam dana mogao suočiti sa pojavom opasnih zaraznih bolesti ukoliko dođe do dugotrajnog prekida vodosnabdevanja i prestanka rada kanalizacionih stanica, upozorava Centar za kontrolu i prevenciju bolesti Ministarstva zdravlja Ukrajine.
U Letoniji je danas oglašena vazdušna opasnost narandžastog, višeg nivoa za oblasti Ludza i Kraslava, a nacionalne oružane snage poslale su hitno upozorenje građanima putem mobilnih telefona, preneli su letonski mediji.
Protesti zbog visokih troškova života u Nemačkoj prerasli su u nasilje u subotu uveče. Policija je koristila vodene topove kako bi rasterala okupljene, dok su maskirani demonstranti razbijali izloge prodavnica. Zvaničnici upozoravaju da su proteste mladih, organizovane pod sloganom "Generacija Z je preuzela stvar u svoje ruke!", infiltrirale ekstremističke grupe.
Glumica Ognjanka Ognjanović biće sahranjena u utorak, 3. novembra, u 14.30 sati na Novom groblju u Beogradu, saopštili su iz Narodnog pozorišta u Beogradu.
Tiktokerka Sidni (27) je na svom profilu podelila potresnu životnu priču sa svoja dva miliona pratilaca, pitajući ih da li preteruje što joj njegovo ponašanje izaziva nemir.
Evo kako možete da pregledate i uklonite nezavisne aplikacije koje su povezane sa vašim Gugl nalogom, uključujući opciju "Sign in with Google" i pristup podacima.
Anis Hiskok (24) iz Jorka u Velikoj Britaniji pati zbog ogromnih grudi koje joj izazivaju bolove u leđima, komplikuju svakodnevne aktivnosti i privlače neželjenu pažnju muškaraca.
Određene namirnice mogu značajno da olakšaju kašalj. Banana zahvaljujući antioksidantima sa protivupalnim dejstvom, kao i bogatstvu vitamina C, B6, kalijuma i vlakana, banana uspešno umiruje iritirano grlo i ublažava simptome prehlade.
Nakon što je bivši rijaliti učesnik Zmaj od Šipova priveden 24. oktobra, novinari su otišli u njegovo rodno mesto Čifluk nadomak Šipova, gde su zatekli šokantan prizor - u kući nema toalet, a do skoro nije imao ni struju!
Pevačica Zorana Mićanović danas je sletela na aerodrom vrativši se iz Ujedinjenih Emirata te se dotakla saradnje sa Grandom i tužbama koje je imala sa njima.
Muzička zvezda Svetlana Ceca Ražnatović podelila je na svom Instagram profilu neodoljiv video koji je raznežio i oduševio brojne pratioce - njen sin Veljko snimao je svog najstarijeg naslednika Željka tokom fudbalskog treninga.
Kompozitor Veljko Kuzmančević otvoreno je govorio o braku sa 35 godina starijom suprugom Vericom Rakočević, kada je otkrio da mu je zbog stresa čak bilo ugroženo zdravlje te je završio u Urgentnom.
Pevačica Biljana Jevtić bila je gošća jedne emisije, gde je govorila o brojnim aktuelnim temama, a jedno od pitanja koje je privuklo posebnu pažnju odnosilo se na Sašu Popovića, tj. da se spekulisalo kako je bio zaljubljen u nju.
Komentari