Velika kompanija stipendira studente! Konkurs je otvoren: Potrebno je ispuniti samo nekoliko uslova
Podeli vest
Akcionarsko društvo "Elektroprivreda Srbije" objavilo je konkurs za stipendiranje studenata tehničkih fakulteta i na ovaj način najveća kompanija u Srbiji najboljim studentima pruža šansu za profesionalni razvoj i zaposlenje.
Na osnovu konkursa biće dodeljene stipendije u iznosu od 35.000 dinara mesečno studentima završne godine osnovnih studija i studentima koji prvi put upisuju master studije.
Nekada je štamparija na Cetinju štampala knjige na srpskom jeziku, a sada smo došli do situacije da srpski jezik nije službeni u zemlji u kojoj ga većina građana koristi!
Jedan Beograđanin se nakon davanja krvi onesvestio na ulici, a svi su okrenuli glavu sem jedne bake, koja je ispala heroj!
17.10.2024
16:47
Stipendija se isplaćuje za svih 12 meseci u školskoj godini, a stipendisti će biti izabrani na konkursu.
- Kao najveća kompanija, ne samo u našoj zemlji nego i mnogo šire, EPS želi da podrži najvrednije studente tehničkih fakulteta i želi da bude kompanija u kojoj će baš ti najvredniji studenti sutra graditi profesionalnu karijeru - rekla je Hristina Radovanović, izvršna direktorka za ljudske resurse.
Dodala je da se ove godine dodeljuje 30 stipendija studentima tehničkih fakulteta -Elektrotehničkog, Mašinskog, Građevinskog i Rudarsko-geološkog fakulteta.
Na platformi "Instagram" postoji profil na kom se dele fotografije i snimci dešavanja sa svadbenih veselja, koji često nasmeju korisnike ove društvene mreže.
Tekstilci i obućari iz Srbije sve više oblače i obuvaju Evropljane. Proizvodnja tekstila i odeće u Srbiji ima dugu tradiciju i bila je među glavnim izvoznim industrijama. Predviđa se da bi ova grana privrede uskoro ponovo mogla biti moćna.
17.10.2024
16:39
- Ugovor o stipendiranju podrazumeva mogućnost za obavljanje stručne prakse, kao i mogućnost zaposlenja po okončanju studija - kazala je.
Pozvala je studente da se informišu o uslovima i načinu prijave na sajtu EPS i da postanu deo najvećeg tima u Srbiji, koji svakog dana svojim zalaganjem doprinosi energetskoj sigurnosti Srbije i koji je stub razvoja srpske privrede.
Posao inženjera u EPS je zahtevan, inspirativan, inovativan i zahteva da svoje znanje neprekidno razvijamo i unapređujemo, rekao je Miloš Popović, vodeći inženjer turbinskog postrojenja u TENT B.
- Bio sam na praksi u EPS-u pre zaposlenja i video sam da to dopunjuje moje studije na Mašinskom fakultetu. Ovaj konkurs za dodelu stipendija doprineće da mlade kolege steknu znanja o radu u velikim sistemima, da na taj način izgrade sebe kao inženjere i plasiraju svoje znanje i sposobnosti na najbolji način - kazao je.
I Aleksandar Latinović, šef Službe za unapređenje sistema elektrana, nekadašnji stipendista EPS, ukazao je da je elektroprivreda bazična grana energetike i da se tu stiču osnove koje kasnije mogu da se razvijaju, posebno jer EPS ima mnogo novih, prvenstveno OIE projekata.
Uslovi za stipendiranje su zaista dobri, kako u pogledu stipendija, tako i samog posla, objasnio je posle razgovora sa inženjerima EPS na Sajmu energetike Nikola Lapčević, student Elektrotehničkog fakulteta.
- EPS nudi mnogo toga za studente ETF koji su željni napredovanja. Mislim da je ovo odličan kolektiv u kome možemo da se usavršavamo. Uslovi konkursa su korektni i vidi se da se brinulo o tome da studenti budu zadovoljni. Ovo je lepa prilika za mlade ljude koji su na početku karijere i mislim da će stipendije omogućiti pomoć prilikom studiranja i kasnije prilikom zaposlenja. Uslovi konkursa su dobri i nije potrebno puno dokumentacije - rekla je Jelena Balšić sa ETF-a.
Pravo na stipendiranje imaju studenti fakulteta čiji je osnivač Republika Srbija i koji imaju državljanstvo Srbije. Uslov je da ne primaju druge stipendije i kredite iz državnog budžeta i da nisu u radnom odnosu.
Za studente završnih godina osnovnih studija, potrebno je da njihova prosečna ocena bude najmanje 8, a za studente master studija, prosečna ocena tokom prvog stepena studija trebalo bi da iznosi najmanje 8.
Ukoliko se na konkurs javi veći broj kandidata, biće rangirani na osnovu prosečne ocene, odnosno dodatnih kriterijuma koji su navedeni u konkursu.
Predsednik Vlade Miloš Vučević izjavio je danas da je probijena desna cev tunela Munjino brdo na deonici auto - puta Pakovraće - Požega, koja će, prema njegovim očekivanjima, biti završena na Vidovdan naredne godine.
Od raka pluća u Srbiji oboleva, ali i umire najveći broj ljudi! Svakog dana 19 osoba oboli, a 13 izgubi bitku sa ovom opakom bolešću, pokazuju najnoviji podaci. Zato će naša zemlja biti prva na zapadnom Balkanu u kojoj će se od novembra sprovoditi organizovani skrining na rano otkrivanje raka pluća.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekada je štamparija na Cetinju štampala knjige na srpskom jeziku, a sada smo došli do situacije da srpski jezik nije službeni u zemlji u kojoj ga većina građana koristi!
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.
U regionu se najavljuje osnivanje novih crkvenih frakcija, sa ciljem da se novonastale zajednice otuđe od Srpske pravoslavne crkve, a analitičari upozoravaju na veliku opasnost.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Marko Vuković, kum odbeglog vođe “kavačkog klana” Radoja Zvicera, ubijen je pre šest godina u Beogradu, a njegova likvidacija kasnije je dovedena u vezu sa obračunima crnogorskih kriminalnih klanova i međunarodnim švercom kokaina.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Na raskrsnici u blizini Futoške pijace u Novom Sadu danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo i vozilo saobraćajne policije, kao i još jedan automobil.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa odlaže mogući vojni udar na Iran kako bi u međuvremenu povećala američko vojno prisustvo na Bliskom istoku, prenose američki mediji bliski Beloj kući.
Ukrajinske kompanije suočavaju se sa milijardama evra dugova koje više nisu u stanju da redovno otplaćuju, piše nemački list Handelsblat. Evropski kreditori, koji su do sada pokazivali razumevanje zbog rata, sve češće najavljuju da će početi da naplaćuju potraživanja.
Najnovija verzija ruskog tenka, koja je nedavno predstavljena u javnosti, privukla je pažnju zbog neobičnog izgleda i dodatne zaštite u obliku metalne konstrukcije nalik „laticama“.
Blokada Kalinjingradske oblasti razrađena je kao jedan od realnih scenarija NATO-a u slučaju otvorenog sukoba sa Rusijom, dok bi Moskva na to odgovorila pokušajem da probije kopneni koridor iz Belorusije, izjavio je bivši zamenik ministra spoljnih poslova Litvanije Dariјus Jurgelјavičus.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar