• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Večernje Novosti

25.01.2018

00:44

USTAŠE NEMOĆNE U NJUJORKU: Hrvati tražili da se zabrani izložba o Jasenovcu u UN, GUTEREŠ JE LIČNO ODOBRIO!

Vesti

USTAŠE NEMOĆNE U NJUJORKU: Hrvati tražili da se zabrani izložba o Jasenovcu u UN, GUTEREŠ JE LIČNO ODOBRIO!

Podeli vest

Hrvatska je na sve načine pokušavala da spreči izložbu o Jasenovcu, koja će u četvrtak biti otvorena u sedištu UN u Njujorku, ali je odustala kada je lično generalni sekretar UN Antonio Guteres odobrio postavku o ustaškim zločinima nad Srbima, Jevrejima i Romima, pišu Novosti.

Prema informacijama lista, zvanični Zagreb je diplomatskim kanalima tražio da UN zabrane izložbu u svojim prostorijama, pa su se sa takvim zahtevom obratili i Guterešu. 
Kako prenosi list, po njima je bila sporna fotografija Alojzija Stepinca i njegova strašna misija u pokatoličavanju Srba, kao i isticanje broja nastradalih o kojem se govori u filmu koji je deo postavke.

Posle ovog manevra Zagreba usledila je brza reakcija našeg šefa diplomatije Ivice Dačića. 
On je od generalnog sekretara Un zatražio dobio zvanično odobrenje da izložba može da se organizuje.

"Jasenovac - pravo na nezaborav" je najveća i najmonumentalnija izložba o Jasenovcu koja će prvi put biti postavljena u UN sa sedam tona opreme i eksponata koji će na multimedijalni način Srbiju predstaviti kroz srpsko-jevrejski projekat povodom obeležavanja međunarodnog dana Holokausta.

NEMAČKI RADIO OPLJUVAO HRVATE: Govoriti o stanju u hrvatskom društvu slično je citiranju ISTORIJE BOLESTI DUŠEVNOG BOLESNIKA!



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set