SVET GLEDAO U NEVERICI: Evo šta su iranske fudbalerke uradile nakon što su proglašene "ratnim izdajnicima"
108. 03. 2026. u 21:24
208. 03. 2026. u 21:24
printscreen
Vesti
Nakon celodnevnih sastanaka poručio da je zadovoljan činjenicom da su predsednici i premijeri EU 4 sata sa nama razgovarali o budućnosti Zadanog Balkana.
- Zadovoljan sam činjenicom da su pred i premijeri razgovarali sa nama o budućnosti Zapadnog Balkana. Zahvalio sam se u ime Srbije na brojnim investicijama i novcu koji ulažu u našu zemlju. Na današnjem Samitu postignut pomak prema Zapadnom Balkanu, postojala veća podrške od one koju sam video u Sofoiji - rekao je Vučić.
- Imao sam mnogo bilateralnih razgovora. Ono što je za Srbiju značajno, to je da smo mogli da vidimo koje zemlje žele brže proširenje, a koje su veći skiptici. Postoji perspektiva proširenja, nisu sve zemlje sa istim apetitom, ali dobro razumeju da postoji strateški interes za to, mogli da vidimo koje zemlje žele brže proširenje. Mislim da smo sebe predstavili na dobar način i verujem da svoju poziciju možemo da poravimo u EU. Dugo sam jutros razgovarao i Grčka će nastaviti da podržava teritorijalni integritet Srbije i to je od izuzetnog značaja za nas. Podržavaju nas i Španci i Slovačka. Da ne ulazimo u detalje, oni koji su za priznavanje Kosova, nisu za nas, ali oni koji nisu, pružaju podršku Srbiji.
- Razgovarali smo o diplomama i priznanju zanimanja. Da ne ulazim u detalje, prosto znate sve razlike između nas i nastaviće se taj proces usaglašavanja u narednom periodu. Sa Markonom smo obavili posebne razgovore, kao i sa Markonom i Andrejem Babiškom, razgovarao sam i sa premijerom Hrvatske o našim odnosima. Sa Ramom, tu će se razgovori nastaviti i to je to. Ono što mogu da kažem, mimo zapadnog Balkana, je ono što ne znamo šta ćemo da radimo su struja i gas.
- Ono što nas brine, sve članice Zapadnog Balkana, jeste gas. Sad je gas otišalo na 1900 po najnovijim procenama. To nisu normalne cene, to je nemoguće izdržati. Borisov sutra dolazi u Beograd i za mene će to biti fantastičan razgovor i sa mojom ličnom porukom za Putnia u kojoj ću ga zamoliti da nam pomogne.
Foto: printscreen
- To ne može niko da izdrži, a ne samo Srbija. Struja, još gore, ali borićemo se i nadam se da ćemo moći da uradimo ono što je važno za građane Srbije.
- Ja nisam spavao cele noći, ne znam šta ćemo sa gasom. Moram što pre da dođemo u Srbiju i osmislimo plan. Svi kubure sa gasom, a tu je i problem sa koronom. Zato moramo da brinemo i o sadašnjem trenutku, ali i o tome kako će deca da nam žive - ističe predsednik.
- Bez rešavanja problema sa Prištinom, Srbija ne može da bude član Evropske unije, mislim da je to jasno.
Takođe, kako predsednik Srbije ističe, Aljbin Kurti nije odogovorio na Vučićevo pitanje koje mu je postavio.
- Nosim povoljan utisak iz razgovora sa predsednikom Makronom, koji je sve shvatio iz jednog mog pitanja koje sam postavio Kurtiju. Mislim da su svi razumeli. Tako da, želim da verujem da je budućnost zapadnog Balkana zaista u EU, ali niko nema pravo da nama zamera to što mi živimo i preživimo. Ljudi moraju da žive život i razmišljaju kako će da prežive danas. Tako i mi moramo da razmišljamo - rekao je Vučić.
Što se Kosova i pitanja priznanja lažne države, Vučić je rekao da on ne može da kaže "da, biće priznanja" ili "ne, neće biti priznanja" kada je u pitanju ta tačka za ulazak u EU.
- Kancelarka je rekla da je napravljen mali pomak po pitanju Zapadnog Balkana i to je dobro stvar i saradnja. Mi smo slušali njih, oni nas i to je suština ovog razgovora - ističe Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će biti nastavljen dijalog u Briselu između Beograda i Prištine, ali da prva tema mora da bude formiranje Zajednice srpskih opština.
- Naravno da ćemo da nastavimo dijalog, samo prva tema mora da bude ZSO, baš kao što je to napisano u saopštenju EU - rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara na samitu EU-ZB na Brdu kod Kranja.
Vučić je rekao da je Svetstka banka podigla prognozu rasta na 6 posto. Kako kaže, to je dobar signal da je Srbija na dobrom putu.
- Svakako ćemo biti broj jedan u Evropi - rekao je Vučić i dodao:
- Ja moram da kažem da smo imali korektno iskustvo sada u Briselu, ali dijalog se odvija pod okvirom EU. To nije naš dogovor, to je dogovor prethodne vlasti i mi poštujemo ono što je bilo koja vlast prethodna u Srbiji prihvatila.
- Vašingtonski sporzum su u Prištini progasili mrtvim, što se mene tiče, mi smo spremni da sve iz tog sporazuma sprovedemo u delo. Samo što je Priština rekla da taj sporazum za njih ne važi - rekao je Vučić.
- Razgovor s premijerom Plenkovićem bio je dobar i lekovit. Nema uvrede hrvatskog jezika. Nisam hteo da govorim o nestalim osoba, iako to obojica smatramo da je važno pitanje. Ako smo napravili bilo kakvu grešku prema Hrvatima u Srbiji, to ćemo ispraviti.
Predsednik Srbije ALeksandar Vučić susreo se danas sa hrvatskim premijerom Andrejom Plenkovićem tokom Samita lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana na Brdu kod Kranja
"Kratak susret sa hrvatskim premijerom Andrijom Plenkovićem tokom Samita lidera Evropske Unije i Zapadnog Balkana."
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić porazgovarao je danas, uoči početka Samita EU - Zapadni Balkan, sa zvaničnicima Unije i liderima zemalja članica.
Predsednik Srbije razgovarao je sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom, austrijskim kancelarom Sebastijanom Kurcom, premijerom Luksemburga Gzavijeom Betelom, premijerom Češke Andrejem Babišem, komesarom za proširenje EU Oliverom Varheijem, premijerom Slovačke Eduardom Hegerom.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Sloveniji sa predsednikom Vlade Republike Grčke Kiriakosom Micotakisom.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se na Brdu kod Kranja sa predsednikom Vlade Republike Slovenije Janezom janšom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je jutros oko 9 sati u Kongresni centar na Brdu kod Kranja, gde će uskoro početi Samit Evropska unija - Zapadni Balkan.
Foto: Tanjug
Samit se vidi kao prilika da se potvrdi evropska perspektiva Zapadnog Balkana i njegova dalja integracija u EU, ali i da se pruži dodatni podsticaj primeni Evropskog investicionog i ekonomskog plana.
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
Tanjug
Tanjug
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
AP Photo/Darko Bandic
Uoči samita, predsednik Vučić je u Sloveniji izjavio je da nema prevelika očekivanja od današnjeg skupa, ali da očekuje pozitivnu poruku o podršci Zapadnom Balkanu.
"Nemam nikakvih iluzija po pitanju brzog ulaska u EU", rekao je Vučić koji je juče u Ljubljani učestvovao na Samitu šefova država članica EU iz redova Evropske narodne partije.
Foto: printscreen
Naveo je i da je na Samitu EPP saznao da je slovenačka delegacija, podržzana od austrijskog kancelara Sebastijana Kurca, predložila da se u tekstu zvaničnog saopštenja napiše predlog da do 2030.sve zemlje i teritorije našeg regiona budu deo EU.
Domaćin današnjeg skupa na Brdu kod Kranja je premijer Slovenije Janez Janša, a predsedava predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel, koji će, zajedno s predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, predstavljati EU.
Samitu će prisustvovati lideri svih 27 zemalja članica EU i Zapadnog Balkana - Albanije, BiH, Crne Gore, Severne Makedonije, Srbije i takozvanog Kosova, čije je učešće najavljeno pod zvezdicom.
U okviru Samita biće održane dve sesije, na prvoj će učestvovati lideri država članica EU, a na drugoj će im se pridružiti i lideri zemalja Zapadnog Balkana.
Nakon toga na zajedničkoj pres konferenciji obratiće se predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel, predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen i premijer Slovenije Janez Janša.
U fokusu skupa biće reafirmacija evropske perspektive Zapadnog Balkana, koja je, kako ističu u Evropskoj komisiji, od obostranog strateškog interesa i ostaje zajednicki strateški izbor.
Tu poruku je, kao odgovor na sve izraženijie kritike i skepticizam u regionu prema strategiji proširenja EU, tokom prošlonedeljne posete Zapadnom Balkanu, prenela i predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, ponavljajući svoju podršku zemljama Zapadnog Balkana da se pridruže Uniji.
Takođe, neposredno uoči sastanka evropskih lidera na kojem će se razgovarati o proširenju Unije, Slovenija, koja trenutno predsedava Savetom EU i koja je domaćin skupa, iznela je ideju o priključenju zemalja Zapadnog Balkana, uključujući Srbiju i Bosnu i Hercegovinu do kraja decenije.
Taj predlog je iznet na sastanku ambasadora u Briselu i navodno je iznenadio ostale zemlje članice, dok su ga neke opisale kao potpuno nerealan, s obzirom na ekonomske i političke izazove u regionu.
Na Samitu u Sloveniji biće razmatrano i unapređenje saradnje u cilju društveno-ekonomskog oporavka regiona od posledica pandemije kovida-19, kao i sprovođenje Ekonomskog i investicionog plana (EIP), vrednog 30 milijardi evra, kojim će EU u narednih sedam godina pružiti finansijsku pomoć regionu.
EU će obezbediti i bespovratna sredstva u iznosu od devet milijardi evra kroz 10 ključnih investicionih projekata.
Teme skupa biće i intenziviranje regionalne saradnje, kao i potencijali za dalju saradnju u politickim i bezbednosnim pitanjima od zajednickog interesa.
Očekuje se da države članice, uz pristanak zemalja Zapadnog Balkana, na kraju samita usvoje deklaraciju.
Samit je deo strateškog angažmana EU sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Strateškom agendom 2019-2024, a prethodili su mu Samit EU-Zapadni Balkan 2018. u Sofiji i samit EU-Zapadni Balkan 2020. u Zagrebu, koji je održan u online formatu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Učesnici crvenog tima Exatlona – Jovan Radulović Jodžir, Boško Marinković, Aleksa Erski i Elica Erski, lana Stanišić, Tijana Jović i Nevena Petrović – posetili su Ivanjicu, rodno mesto svog klupskog kolege Radojice Lazića.
08.03.2026
14:02
Marko Nikolić, pobednik sportskog rijalitija "Exatlon", posetio je fudbalski klub Radnički iz Niša.
06.03.2026
18:20
Nevena Petrović, pobednica "Exatlona", odgovarala je na pitanja pratilaca na Instagramu i tom prilikom otkrila brojne detalje o boravku u rijalitiju.
04.03.2026
20:15
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
03.03.2026
18:30
Voditeljka Exatlona Kristina Vasić u intervjuu za Informer govorila je o iskustvu u Dominikanskoj Republici, zemlji gde se održavalo takmičenje.
03.03.2026
15:33
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
07.03.2026
14:46
Ne propustite!
06.03.2026
12:16
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
06.03.2026
11:55
Influenserka Tamara Peklić oglasila se na društvenim mrežama i tom prilikom pohvalila organizaciju i hrabrost Srbije, kao i avio-kompanije Er Srbija, koja je usred rata jedina poslala avion po putnike, ne samo iz naše zemlje, već i iz regiona.
08.03.2026
18:07
Udruženje za zaštitu potrošača "Efektiva" oglasilo se nakon vesti da je koncert Tonija Cetinskog otkazan i ukazalo građanima da imaju aposlutno pravo na povrat novca za plaćene karte.
08.03.2026
17:20
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Porfirije služio je danas liturgiju u drugu nedelju Velikog posta, Pačistu, u Crkvi Svetog Marka u Beogradu.
08.03.2026
22:00
Jedanaesta epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer televiziji ostavila je gledaoce bez daha!
08.03.2026
20:30
Demografska politika predstavlja jedan od najvećih problema u Srbiji. Kako stručnjaci ističu, jedan od najčešćih uzroka je savremeni način života, koji utiče ne samo na stanovništvo u Srbiji, već i širom sveta.
08.03.2026
20:00
Radoje Zvicer, protiv koga je Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore, podiglo još jednu optužnicu, zbog šverca 5,1 tone kokaina 2020. godine, uživo je sa saradnicima preko aplikacije Skaj te godine pratio svaki korak u lancu krijumčarenja narkotika iz Južne Amerike, navodi se u spisima tužilaštva.
08.03.2026
23:21
Majka i ćerka Marina M. (49) i Valentina M. (25) iz Obrenovca poginule su danas danas u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na obrenovačkom putu, u blizini skretanja za Korman kod Šapca.
08.03.2026
21:34
Saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva vozila dogodila se večeras u Živinicama, a kako se navodi, dve osobe su povređene.
08.03.2026
21:30
Na Obrenovačkom drumu, kod skretanja za Železnik, večeras je došlo do teške saobraćajne nesreće u kojoj su povređena deca.
08.03.2026
21:23
Na prilazu Divčibarama danas je došlo do požara kada se zapalio automobil.
08.03.2026
20:49
08.03.2026
19:58 >> 21:52
Načelnik Generalštaba izraelske vojske Ejal Zamir izjavio je da će rat protiv Irana potrajati i upozorio da će libanski pokret Hezbolah nastaviti da "plaća visoku cenu" za napade na Izrael.
08.03.2026
23:30
Grčka obaveštajna služba (EYP) aktivirala je plan "Pustinjska škorpija“ u bazama sa američkim vojnicima nakon eskalacije na Bliskom istoku i hapšenja osumnjičenog špijuna u Suda zalivu na Kritu.
08.03.2026
23:25
Dvojica mladića uhapšena su nakon što su tokom protesta u blizini rezidencije gradonačelnika Njujorka Zohrana Mamdanija bacila improvizovanu eksplozivnu napravu (IED).
08.03.2026
23:01
Francuski predsednik Emanuel Makron razgovarao je telefonom sa iranskim predsednikom Masudom Pezeškijanom i pozvao Iran da prekine napade na zemlje u regionu, kao i da okonča blokadu Ormuskog moreuza.
08.03.2026
23:00
Druga epizoda serije "Izvor" emitovaće se večeras od 20.00 sati na Prvom programu RTS.
08.03.2026
08:03
Neumorna ekipa Informera ovoga puta uhvatila je glumca Mimu Karadžića, i to na Palilulskoj pijaci.
07.03.2026
21:04
Stiven Hibert, glumac najpoznatiji po ulozi Gimpa u filmu "Pretparačke priče", kao i po pojavljivanjima u filmovima "Austin Powers" i "The Cat in the Hat", preminuo je u 68. godini.
07.03.2026
17:19
Večeras na Prvom programu RTS počinje emitovanje serije "Izvor".
07.03.2026
08:01
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana peta epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
06.03.2026
22:00
Džulijan Mur je zablistala na crvenom tepihu ovogodišnjeg Oskara, sa suprugom i sinom u neobičnim izdanjima, opušteno, porodično i daleko od klasičnog glamura.
08.03.2026
19:41
TikTok je poludeo za ovim brzim receptom kompletnog raskošnog ručka iz jedne posude, savršenim za porodični sto.
08.03.2026
18:20
Mačke postaju pravi mini-klonovi svojih vlasnika, skaču, maze se i čak se rukuju, jedino im fali mobilni telefon da upotpune zabavu.
08.03.2026
17:40
Mnogi izbegavaju konzerviranu hranu misleći da nije zdrava, ali stručnjaci tvrde suprotno. Jedna namirnica iz konzerve bogata je omega-3 masnim kiselinama i vitaminima.
08.03.2026
17:00
Danas je u 91. godini sahranjena Dobrila Smiljanić, kreatorka koja je uz pletilje iz Sirogojna tradicionalne vunene džempere pretvorila u jedan od najpoznatijih srpskih brendova u svetu.
08.03.2026
16:20
Pevač Haris Džinović otkrio je da je njegova ćerka Đina Džinović imala problema da napusti Dubai, ali je na kraju ipak uspela da otputuje.
08.03.2026
23:12
Bivša rijaliti učesnica Anja Todorović krenula je avionom put Srbije iz Dubaija.
08.03.2026
22:47
Mnogi pevači zabrinuti su zbog stanja Zorice Brunclik, sa kojom većina ima prijateljski odnos, ali sa kojom jedna pevačica nije pričala 30 godina.
08.03.2026
22:18
Folk pevačica Svetlana Ceca Ražnatović progovorila je o velikim životnim gubicima i otkrila šta je poručila Suzani Jovanović nakon smrti Saše Popovića.
08.03.2026
21:49
Aleksandra Popović, ćerka pokojnog Saše Popovića, danas proslavlja 27. rođendan.
08.03.2026
21:29
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar