Predsednik Skupštinskog odbora za KiM Milovan Drecun rekao je danas da nakon povlačenja jedinica ROSU sa severa KiM tek treba da se traži konačno rešenje za tablice i ocenio da će Priština preko tog pitanja pokušati da nametne da Beograd prizna samoproglašenu nezavisnost Kosova i da u političku igru uvede pitanje takozvanog reciprociteta
Drecun smatra da je najvažnije da su se specijalne jedinice policije povukle sa severa KiM, da je prestala opasnost od incidenata i mogućih sukoba i da je režim lepljenja nalepnica privremeno rešenje.
"Tek treba da se traži konačno rešenje za tablice i za realizaciju sporazuma o slobodi kretanja i to je posao radne grupe koja će biti formirana do kraja meseca, kako je planirano i koja bi u narednih šest meseci trebalo da pronađe rešenje", rekao je Drecun za RTS.
Ocenio je da će biti veoma teški razgovori i da će se teško doći do rešenja jer Priština, kako je naveo, zloupotrebaljava pitanje tablica da pokuša da nametne dva stava.
"Jedan je da Srbija, bar na posredan način, preko tablica, prizna tu lažnu državu Kosovo, a drugi je da se u političku igru uvede pitanje takozvanog reciprociteta i da to postane nešto uobičajeno i nešto normalno", naveo je Drecun.
Dodao je da se iz izjave specijalnog izaslanika Stejt departmenta Gabrijela Eskobara vidi da "SAD daju Prištini saglasnost za takvo ponašanje i da su im dozvolili da uvode takozvane mere reciprociteta".
Foto: printscreen RTS
Drecun je istakao da će rešenje sa nalepnicama omogućiti nesmetano kretanje ljudi, ali da je privremeno rešenje sa nalepnicama dogovoreno 2016. godine.
"Upravo iz toga se vidi koliko je čitava ova akcija Prištine bila potpuno nepotrebna, koliko je bila zapravo nasilna, provokativna, koliko je pokušala da nametne jednostrano nešto što je interes samo Prištine, a ne interes srpskog naroda koji živi na Kosovu i Metohiji", kazao je Drecun.
Poručio je da odbijanjem da "produži važenje statusno neutralnih KS tablica, koje je izdavao Unmik, Priština simbolično pokušava da nametne da nema Ujedinjenih nacija na KiM".
Drecun je naveo da je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti dobio kritike od nekoliko opozicionih stranaka u Prištini i da se albanske partije bune što nije došlo do dodatnog zaoštravanja situacije.
"Tu je Kurti izgleda poprilično izgubio političke poene. U početku je verovatno bio dobitnik, pokazao je čvrst stav, pokazao je da sme da se upusti u takve jednostrane akcije, da ono što obeća, da će ispuniti, ali nema drugu kartu za lokalne izbore. Nije postigao nikakve rezultate na ekonomskom planu, nije postigao rezultate u borbi protiv izuzetno visokog stepena nezaposlenosti, korupcije i kriminala. Nije otvorio perspektivu za bolji život ljudima na KiM", kazao je Drecun.
Foto: printscreen RTS
Dodao je da je Kurtiju jedino preostalo da "podiže stepen netrpeljivosti prema srpskom narodu i pokuša da ujedini albansko biračko telo", ali da je u tome "doživeo debakl".
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da primena dogovora iz Brisela, o korišćenju nalepnica, funkcioniše bez problema, te da ne očekuje veće probleme, ističući da Aljbin Kurti ne može da govori ni o kakvoj “epohi reciprociteta”, jer je zapravo reč o sprovođenju sporazuma
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da primena dogovora iz Brisela, o korišćenju nalepnica, funkcioniše bez problema, te da ne očekuje veće probleme, ističući da Aljbin Kurti ne može da govori ni o kakvoj “epohi reciprociteta”, jer je zapravo reč o sprovođenju sporazuma
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Prava drama odigrala se u grčkom letovalištu Skala Furka kada je izbio požar koji je gutao nisko rastinje i zahvatio banderu, saznaje naš portal od Srpkinje E. C.
Turisti su zgroženi paprenim cenama u Hrvatskoj! Londonka je u Splitu doživela šok kada je dva pića platila čak 42 evra, što je skuplje nego u Britaniji.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je večeras da će jaka konvektivna oblačnost u narednih sat vremena na području Šumadije i Aranđelovca sa okolinom usloviti intezivne pljuskove sa grmljavinom, pojavom grada i jakim i olujnim vetrom.
Prošlo je tačno dve godine od kada je šiptarski terorista Faton Hajrizi ubio srpskog policajca Nikolu Krsmanovića koji je vršio redovnu kontrolu graničnog punkta u Loznici. Povodom dvogodišnjice smrti hrabrog policajca potresnim rečima se oglasila njegova sestra Katarina.
U ataru sela Gornja Rečica kod Prokuplja došlo je do prevrtanja traktora na kojem je bio vozač. Međutim, nadležne službe još nisu došle do čoveka i u toku je spasavanje.
Više javno tužilaštvo u Pančevu saopštilo je danas da postupa povodom aktiviranja eksplozivnog sredstva u dvorištu kuće u Starčevu kada su poginule dve osobe.
Rusija se priprema da tokom jeseni mobiliše više od 500.000 ljudi, a deo njih mogao bi gotovo odmah da bude upućen na front u Ukrajini, tvrde ukrajinski zvaničnici.
Američki vojni magazin 19FortyFive otkriva zašto je ruski operativno-taktički kompleks Iskander-M postao najveća noćna mora za NATO sisteme Patriot i THAAD.
Nedelju dana nakon smrti Džefrija Epstina, Anja je izbačena iz stana u kojem je godinama živela pod njegovom kontrolom. Tek tada je, kako kaže, uspela da pobegne iz noćne more koja je trajala godinama i danas je odlučila da progovori o zlostavljanju za BBC.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Alen Dragosav, suprug pevačice Maje Berović, danas je uspešan biznismen, a malo je poznato da je put započeo kao vozač kamiona. Vremenom je izgradio sopstveni biznis, a njegova kompanija danas broji čak 83 zaposlena.
Izbačeni učesnici rijalitija Elita izneli su prognoze za pobednika, a dva imena se najčešće izdvajaju. Ko će na kraju odneti titulu, biće poznato već vrlo brzo.
Voditeljka rijalitija Elita Dušica Jakovljević je otkrila da je zbog prevelikog umora i iscrpljenosti prinuđena da napravi kratku pauzu tokom vikenda kako bi "napunila baterije".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.