Ambasador Rusije Bocan-Harčenko izjavio je danas da je cilj Moskve da se specijalna vojna operacija u Ukrajini završi što pre, uz minimalne vojne i civilne žrtve, kao i da zaštiti interese ruskog naroda, ali da se od zapada pa i Ukrajine, koja, kako je naveo, nije odlučujući faktor, čuje samo za rat.
23.02.2023
22:20
- Neće meni niko da određuje šta ću da radim, jedino čime se rukovodim su interesi Srbije, svih građana Srbije, i Mađara i Rusina i Albanaca, svih građana. Oni jasno kažu stav o Rusiji i šta misle da treba da uradimo, ja kažem "dobro", a onda oni pišu izveštaje. To nas je koštalo i na tržištu obveznica. Ja mogu uvek da nađem razlog da uradimo kao oni, ali nikada neću zaboraviti 2015. godinu kada sam lično zvao predsednika Putina i pomogao nam je u UN. Zato Srbija danas nema žig genocidnog naroda. Nama je i Ukrajina iskren prijatelj. Naravno da ukrajinski ambasador nije time oduševljen, ali razumeju naš stav - rekao je predsednik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako je Srbija izlozena velikim pritiscima po pitanju ne uvodjenja sankcija Rusiji, mi svakako necemo dozvoliti da iko utice na nas stav, a takodje i nikad necemo okrenuti ledja Rusiji koja nam je istinski prijatelj.
Svaka čast na naporima predsednika da sa svima održi dobre odnose. Svakodnevno se vidi njegova borba ka boljitku i napretku Srbije, a da tima nikoga ne uvredimo niti ponizimo.
Mogu predsenika Vucica da ubedjuju druge drzave da uvede sankcije Rusiji, to je samo ubedjivanje, Rusija je nasa prijateljska drzava. Predsednik ne popusta.
Srbija je neutralna i nezavisna drzava koja svoju politiku vodi samostalno i u skladu sa svojim nacionalnim interesima i zato niko nece moci da joj namece tudje stavove kao svoje.
Kako nekome uopšte može da padne na pamet da Srbija okrene leđa Rusiji. Pa oni nisu nas bombardovali, nego Amerika i ne postoji ni jedan razlog da bi im uveli sankcije.
Narod u Srbiji zna šta je rat, sankcije i sve ono negativno što donose. Zato imamo svoj stav koji nas košta, ali postoje moralni kodeks od koga ne možemo da odstupimo.
U donosenju svojih odluka predsednik Srbije nece slusati ni SAD ni EU ali ni Rusiju niti Kinu on ce slusati samo svoj narod jer je on njihov predsednik i odgovara samo njima.
Stranci navikli da rade šta hoće po svetu, al nisu se nadali da će Vučić biti tvrd orah, što bi naš narod rekao. Vučić kad nešto odluči, on čvrsto stoji iza toga.
Predsednik Vučić poštuje i političare iz EU i iz Rusije i mi treba sa svima da budemo lepo i da se ne mešamo u njihove stvari. Ali ne damo da se niko meša u politiku naše zemlje.
Srbija jeste zahvalna Rusiji na njenoj intervenciji u UN ali to ne znaci da smo mi zbog toga Ruska Gubernija pa sad mora da ih slusamo bas naprotiv mi sami donosimo svoje odluke a po tom pitanju ne slusamo nikoga niti Ruse niti Amerikance niti bilo koga.
Zaista je za svako poštovanje šta Vučić radi. I Putin zna koliko se Srbija bori i koliki je Vučić pre svega čovek, kad je zapadu rekao da neće sankcije uvesti Rusiji. Putin to treba da ceni.
Samo izdajnici bi uveli sankcije Rusiji. Pa ko normalan može da radi ono šta im kaže neko ko je bombardovao narod, ko je ubijao Srbe i uništio tolike građevine.
Mnogi su mislili da nema šanse da Vučić ne uvede sankcije Rusiji i da se neće suprotstaviti svetskim moćnicima, ali eto, pokazao je Vučić da vodi mudro Srbiju. Ovo se nijedan predsednik ne bi usudio. Ne uvođenjem sankcija Rusiji Vučić je dokazao da mi vodimo samo svoju politiku.
Vučić vodi mudru politiku. Ne meša se, održava dobre odnose i veze i sa Rusijom i sa Ukrajinom i održava mir i stabilnost u Srbiji! Na kraju krajeva, najbitnije od svega i jeste sačuvati Srbiju i njene interese.
treba jasno reci NAMA NIJE BLISKA OVA VLADA UKRAINE JER JE NACISATICKA I KRAJ NEKA ZNAJU ZASTO,OVU VLADU SU DOVELI NA KRILIMA NACISTA I SPOLJNIH NACISTA .
Uzajamna saradnja ovih dveju zemalja je uvek postojala i bili smo oslonac u svakom dobru i zlu jedni drugim.Iskreno se nadam da će tako ostati U predstojećem periodu.
Uzajamna saradnja ovih dveju zemalja je uvek postojala i bili smo oslonac u svakom dobru i zlu jedni drugim.Iskreno se nadam da će tako ostati U predstojećem periodu.
Srbija je jaka zemlja koja neguje prijateljske odnose sa svima,i nikada ne zaboravlja svoje prijatelje koji su nam pomogli kad nam je bilo teško,i zato je predsednikov odnos prema Rusiji sasvim opravdan.
Ambasador Rusije Bocan-Harčenko izjavio je danas da je cilj Moskve da se specijalna vojna operacija u Ukrajini završi što pre, uz minimalne vojne i civilne žrtve, kao i da zaštiti interese ruskog naroda, ali da se od zapada pa i Ukrajine, koja, kako je naveo, nije odlučujući faktor, čuje samo za rat.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Aleksandar Miljević, koji je eliminisan iz Exatlona, osudio je postupak Jovana Radulovića Jodžira, koji je tokom sinoćne borbe tražio da se igra, sa Jovanom Ikićem, ponovi.
Marko Nikolić i Nemanja Radovanović nasamo su pričali o sukobu Amele Zonai i Sanje Kalinović i doneli su zaključak da ih je Aleksa Erski namerno zavadio.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Kinezi uvode zabranu skrivenih ručki na vratima električnih automobila i time zadaju ozbiljan udarac dizajnu koji je uveo Ilon Mask. Kako navode, odluku su doneli iz bezbedonosnih razloga.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", svaka peta osoba u Srbiji je gojazna, dok svaka treća ima prekomernu telesnu masu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
U nastavku akcije na suzbijanju distribucije droge, UKP, PU za grad Novi Sad i Više javno tužilaštvo u Beogradu uhapsili su u Surčinu više osoba i zaplenili više od 80 kilograma droge, kao i dva automobila i veću količina novca za koji se sumnja da potiče od prodaje droge.
Grupa Aleksandra Aleksića, poznatog pod nadimkom Kravica, duži vremenski period sprovodila je brutalno reketiranje vlasnika restorana i firmi, koristeći pretnje smrću, ucene i zastrašivanje kao osnovni metod pritiska.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su L. M. (22) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Američki predsednik Donald Tramp javno je danas podržao mađarskog premijera Viktora Orbana pred parlamentarne izbore u Mađarskoj, zakazane za 12. april, poručivši da je reč o „zaista snažnom i moćnom lideru“ koji ima njegovu punu podršku.
Ukrajina, koju je Rusija spremna da vidi kao susednu državu, mora imati neutralan status i biti dobronamerna, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu Riku Sančezu za televiziju RT, povodom Dana diplomatskog radnika.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
Pevačica Jelena Karleuša našla se na teškim mukama kada je u igrici Informera morala da otkrije šta joj prvo pada na pamet kada čuje određene pojmove ili imena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar