Tražite nešto što je protivustavno! Ministarka Đedović Handanović detaljno o opozicionom predlogu zakona o litijumu!
Podeli vest
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović učestvuje danas u skupštinskoj raspravi o predlogu Zakona o zabrani eksploatacije i istraživanja litijuma i bora, koji je predložila opozicija.
Ona je rekla da postoji još niz dozvola koje tek treba da se izdaju.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović podsetila je predsednika Narodnog pokreta Srbije i lažnog ekologa Miroslava Aleksića šta je radio dok je bio predsednik opštine Trstenik.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović oglasila se nakon drugog dana rasprave u Skupštini Srbije o kopanju litijuma.
08.10.2024
19:55
- Dakle postoji još gomila rešenja i dozvola koje tek treba da se izdaju. Ukoliko se svi kriterijumi ispune, i ako institucije stanu iza toga, i kažu da je sve urađeno sa zakonom i najstrožim evropskim pravilima, tek onda mogu da se izdaju ta rešenja - kaže ministarka.
- Ovo je nešto što hipotetički može da se desi, a i ne mora. Naš strateški interes je da imamo nove tehnologije u našoj zemlji i proizvodnju električnih automobila. Zašto bismo se toga odrekli, kada ceo svet priča o tome. Upravo zbog smanjenja emisije štetnih gasova. Zašto bismo se unapred odrekli toga, kad već ne znamo da li će se steći uslovi - naglasila je ona.
MInistarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović odgovorila je opoziciji zbog optužbi da je cela ETF na čelu sa dekanom Dejanom Gvozdićem podnela ostavku zbog pritisaka da se izjasne o kopanju litijuma, i poručila da je to samo opozicija radila!
Poslanici Skupštine Srbije nastavili su danas raspravu o predlogu Zakona o zabrani istraživanja i eksploatacije bora i litijuma.
08.10.2024
13:08
Foto: printscreen
Ministarka kaže da želi da sluša struku, ali relevantne naučnike.
- Vi i dalje u predlogu zakona citirate doktora medicine, ginekologa. A niste citirali nijednog profesora Rudarsko-geološkog fakulteta. To samo govori o tome koliko vi slušate struku. Ja ne mislim da svi treba da mislimo isto, debate su dobre, ali da uporno ponavljate kako je cela SANU stala protiv projekta, pa nemojte to da radite kada to nije tačno. Samo pojedinci su stali protiv toga, a neki, poput profesora Vukosavića, su rekli da bi bila pogubna zabrana istraživanja - rekla je Đedović Handanović.
Jako je bitno da stvorimo uslove da možemo bez buke da čujemo struku, ali pozivanjem na nasilje to nije moguće, istakla je ona.
- Meni je žao, ali to su činjenice. Sa druge strane nije nasilje kada se blokiraju pruge, kada isti ti aktivisti u ovoj Skupštini pozivaju na nasilje. Pa kako onda da čujemo struku. I tendenciozno se nastavlja zastrašivanje naroda, pričama koje nisu utemeljene. To ponavljate da dođete do nešto malo više političkih poena - kazala je Đedović Handanović.
Ministarka kaže da je litijum strateški resurs 21. veka.
Foto: printscreen
- Pa ko bi se toga odrekao? Ko bi zdravog razuma rekao da bi se toga odrekao, a nije još video ni dokumenta na osnovu kojih bi trebalo da odlučuje. Kao da to nisu radile i Norveška, i Saudijska Arabija i Emirati, pa gde bi danas bili. A znamo kako su te zemlje uspešne i kako su se razvile upravo zahvaljujući resursima - dodaje ona.
Istakla je posebno da benefiti nisu samo ekonomski, već i geostrateški i politički.
- Mi određujemo kome idu resursi. Pričali smo i sa Stelantisom, a ne samo sa nemačkom industrijom. To su sve činjenice. I zašto bi mi unapred nešto zabranjivali, i pritom bili prva i jedina zemlja u Evropi koja je to zabranila - kazala je ona.
Dušan Radosavljević, opozicioni poslanik koalcije NADA - Novi DSS i POKS, danas je izneo sramne pretnje na račun ministarke rudarstva i energetike Dubravke Đedović Handanović u Narodnoj skupštini.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa misijom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koju predvodi šef misije Donal Mekgetigan o energetskoj sigurnosti i priprema za grejnu sezonu, planiranim ulaganjima u energetsku infrastrukturu i reformama u energetskim kompanijama.
Minstarka energetike, Dubravka Đedović Handanović, i azerbejdžanski ministar energetike, Parviz Šahbazov, potpisali su u toku ove nedelje Memorandum o razumevanju o saradnji u oblasti zelene energije između dve zemlje, a predstavnici Srbijagasa i azerbejdžanske kompanije SOCAR su potpisali sporazum o snabdevanju gasom koji predviđa dobijanje do milion kubika dnevno za potrebe Srbije.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da su obezbeđene dovoljne količine gasa i da, kako je i obećano, poskupljenja ovog energenta i električne energije za domaćinstva neće biti tokom zime.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović podsetila je predsednika Narodnog pokreta Srbije i lažnog ekologa Miroslava Aleksića šta je radio dok je bio predsednik opštine Trstenik.
Peta epizoda Exatlona Srbija bila je veoma napeta, kako na poligonu, tako i u redovima Plavih i Crvenih. Ipak, Plavi tim je odneo ubedljivu pobedu rezultatom 10:1.
U večerašnjim nominacijama u Exatlonu Srbija, borbu je izgubio Marko Milovanović, koji je ujedno prvi učesnik koji će napustiti najveći sportski rijaliti na svetu.
U petoj epizodi Exatlona Srbija, član Crvenih Jovan Radulović Jodžir, slomio se zbog nominacija momaka iz njegovog tima, te priznao da se oseća kao slina.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Danas se nastavlja suđenje četvorici pripadnika organizovane kriminalne grupe optuženih da su 29. januara 2021. godine, u Rakovici, na podmukao način ubili Zorana Uskokovića zvanog Skole.
Ukrajina planira novi raspored sastanaka i nastavak pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u sinoćnjem redovnom video-obraćanju naciji.
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Bela kuća saopštila je da je tokom bezbednosne kontrole na Međunarodnom aerodromu Palm Bič na Floridi otkriven sumnjiv predmet, zbog čega je američka Tajna služba bila primorana da privremeno prilagodi rutu predsedničke kolone vozila uoči putovanja američkog predsednika Donalda Trumpa ka Vašingtonu.
Glumica Olivera Viktorović (62) priznala je da je nudista i otkrila je da je to postala sasvim slučajno zbog zdravstvenih problema koje je imala sa jajnicima.
Pevačice Sabrina Salerno, Samanta Foks i Kim Vajld su osamdesetih godina važile za najveće seks bombe u svetu, a veliku popularnost imale su i u Srbiji.
Vlada Srbije donela je odluku o dodeli priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi, odnosno kulturi nacionalnih manjina, čime je 21 umetnik i kulturni radnik ostvario pravo na doživotno mesečno primanje u visini prosečne zarade, saopštilo je Udruženje dramskih umetnika Srbije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar