• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Vostok

09.02.2019

14:16 >> 14:19

(VIDEO) RUSIJA GRADI BAZU NA MESECU! ROSKOSMOS predstavio DETALJAN PLAN šta će, gde i kako graditi! AMERI ŠTA ĆETE SAD?!

Vesti

(VIDEO) RUSIJA GRADI BAZU NA MESECU! ROSKOSMOS predstavio DETALJAN PLAN šta će, gde i kako graditi! AMERI ŠTA ĆETE SAD?!

Podeli vest

Prva ruska ekspedicija sa posadom na Mesec biće izvedena 2031. godine, nakon čega će takve misije biti izvođene jednom godišnje, navodi se u sapoštenju ruske kosmičke agencije Roskosmos

Ukazuje da će posada prve ekspedicije morati da razradi neke "operacije kosmonauta na Mesecu" i da "izvrši rad na zadacima Naučnog instituta Roskosmosa".

Godine 2032. planirano je da se na Mesec isporuči "lunomobil" (vozilo namenjeno za Mesec), kao i druga ekspedicija, koja će se baviti "testiranjem vozila na površini Meseca".

Ekspedicija 2033. godine će morati da obavlja duga putovanja na lunomobilu i testira robotizovane komplekse.

PUTIN SMENIO DEVET GENERALA: ČISTKA U RUSKOJ VOJSCI, oni nisu ispunili očekivanja predsednika Rusije!

Početak izgradnje baze na Mesecu je predviđen za 2034. godinu, a 2035. godine je planiran nastavak izgradnje .

Svaka ekspedicija je dobila kodno ime - od M1 do M5.

Pretpostavlja se da će ove ekspedicije leteti na Mesec sa po dva lansiranja superteških raketa - jednim lansiranje će se u orbitu dovoziti posada, a drugim će se isporučivati kompleksi za sletanje i kasnije lansiranje s Meseca, kao i druga oprema.

(VIDEO) RUSKIH 5.000 VOJNIKA OPASNIJI SU OD AMERIČKIH 300.000! Skandinavci dobro znaju šta ih čeka AKO POČNE VELIKI RAT!

Pilotiranim letovima moraju prethoditi dva probna lansiranja 2028. i 2029. godine, odnosno testiranje sletnog kompleksa i letenje oko Meseca sa posadom, navodi se u saopštenju.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
SS

pre 6 godina

Nije oko svoje grance rašćistio teren,ni bazu da otvori negde,nego hoće na mesec,svašta.

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Joca Amsterdam pušten na uslovni otpust!
Hronika

Joca Amsterdam pušten na uslovni otpust!

Apelacioni sud u Beogradu odobrio je danas uslovni otpust Sretenu Jociću, poznatom kao Joca Amsterdam, preinačivši prvostepenu odluku Višeg suda koja je ranije odbila njegovu molbu.

10.12.2025

20:38

Srbin među uhapšenima u Nemačkoj: Pretresi i na više lokacija u Srbiji - Oduzet mercedes i 16 hiljada evra
Hronika

Srbin među uhapšenima u Nemačkoj: Pretresi i na više lokacija u Srbiji - Oduzet mercedes i 16 hiljada evra

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u koordinaciji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal, učestvovali su u zajedničkoj akciji sa Evropolom i policijskim službama Nemačke, Austrije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a u okviru ove akcije izvršen je pretres na više lokacija na teritoriji Srbije, u kojoj je oduzeto jedno luksuzno vozilo marke „mercedes“ i 16.000 evra.

10.12.2025

20:48

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set