FUDBALSKA BAJKA! Klub iz "sela" ušao u Bundesligu! Jedva ćete ih naći na Gugl mapi, a baš oni su napravili istorijsko čudo!
119. 05. 2026. u 14:00
219. 05. 2026. u 14:00
informer.rs
Vesti
Naš kolega Aleksandar Crnomarković mogao je glavom da plati večeru koju je naručio preko aplikacije "Glovo" iz poznatog kineskog restorana "Soja sos"! Njegovu ispovest o toj večeri prenosimo vam u celosti.
- Od službi za dostavu hrane smo, sudeći po svim marifetlucima, obmanama i potkradanjima o kojima smo pisali prethodnih meseci, mogli sve da očekujemo, osim da će nas umalo koštati života, što se meni zamalo nije desilo! Naime, u porciji koju su mi dostavili iz poznatog kineskog restorana "Soja sos" bila je metalna rajsnadla koju sam na sreću osetio i izbacio iz usta, pa nisam imao ozbiljnije posledice. Spaslo me je i to što je hrana stigla sa ogromnim zakašnjenjem i potpuno hladna, pa nisam "navalio", jer bih u suprotnom ovim šiljatim metalnim predmetom u najmanju ruku polomio zub i povredio jezik ili neki drugi deo usne duplje. Kada sam osetio tvrd predmet u ustima, u prvi mah sam mislio da sam polomio zub - kaže Aleksandar i dodaje:
- Da sam slučajno krenuo da ga progutam, velika je verovatnoća da bih mogao da se ugušim, a gotovo sigurno bih ispovređivao dobar deo digestivnog trakta. Ako je verovati lekarima, a u porodici mi ih, hvala Bogu, ne manjka, u slučaju gutanja ovog šiljatog metalnog predmeta, što je lako moglo da se dogodi, on bi se sigurno negde zaustavio na putu do želuca. To bi uzrokovalo ozbiljne povrede, unutrašnje krvarenje i neminovnu hiruršku intervenciju sa neizvesnim ishodom. Da sve bude gore, u trenutku kada su stigle porudžbine, u stanu mi je bilo četvoro dece, tri sestrića i sestričina, i dvoje mi je odmah tražilo da probaju. Srećom, nisam im dao jer sam se plašio da će im sos biti previše ljut. Svaki put se naježim kad pomislim koliko sam imao sreće i šta bi bilo da sam kojim slučajem deci dao hranu i da se neko od njih ugušio onom šiljatom rajsnadlom ili je, ne daj Bože, progutao, što bi verovatno imalo fatalan ishod koji ne bih sebi oprostio do kraja života. Zbog toga taj dan mogu slobodno da slavim kao drugi rođendan, ali i kao dan od kog neću više ništa naručivati preko aplikacije "Glovo", niti jesti u restoranu "Soja sos".
Našeg kolegu je dodatno razbesnela činjenica da ni servis za dostavu, a ni restoran nisu pokazali bilo kakav osećaj odgovornosti za ovako strašan propust, a čija je odgovornost teško je utvrditi.
Foto: informer.rs
- U svakom slučaju, ko radi, taj i greši i svakome može da se dogodi greška makar i nedopustiva i fatalna kakva je ova sa oštrim metalnim predmetom u hrani. Ono što je definitivno najgore u ovom slučaju i od strane "Glova" i restorana "Soja sos" jeste nedostatak bilo kakvog osećaja odgovornosti kada naprave gaf ovolikih razmera. Isto veče o celoj situaciji sam obavestio korisničku podršku aplikacije "Glovo". Tražili su mi slike, a kada su ih dobili, hladnokrvno su rekli da će mi sutradan poslati odgovor na mejl. Sutradan je stigao mejl u kome su prihvatili grešku, izvinili se i "refundirali" mi iznos porudžbine, ali u vidu njihovih kredita koji mogu da se potroše samo preko te aplikacije. U prevodu, za to što su mi ugrozili život nisu mi čak ni vratili moj novac, nego su mi dali praktično vaučer preko kog mogu ponovo nešto da naručim iz nekog od restorana sa kojima sarađuju. Ovakva praksa me je frapirala jer sam više puta bio svedok kako ugostitelji za mnogo manje gafove klijentima daju i bonuse i poklone i naknade, samo da ne rizikuju da dobiju tužbu, a ne da im kao "Glovo" i "Soja sos" ne vrate ni novac, nego im uplate kredit na aplikaciji.
Foto: informer.rs
Od restorana "Soja sos" nismo dobili odgovore, a iz "Glova" kažu da sve pritužbe koje se tiču higijenskih ili bezbednosnih standarda porudžbina uzimaju vrlo ozbiljno.
Foto: informer.rs
- Vodimo računa o tome da standardi higijene hrane i njene bezbednosti budu na najvišem nivou, a isto očekujemo i od svojih partnera. Neprihvatljivo je da restoran ili prodavnica sa naše platforme ne zadovoljavaju ove standarde. Kada ustanovimo kršenje ovih standarda, odmah preduzimamo potrebne korake. U situaciji u kojoj restoran ili prodavnica sa kojima sarađujemo ne zadovoljavaju kriterijume naših korisnika, kompanija "Glovo" je tu da im pruži podršku i da potrebne savete kako bi ovi standardi bili ispunjeni. Ukoliko naš partner kontinuirano krši standarde higijene hrane i njene bezbednosti, "Glovo" ima pravo da ukloni taj restoran ili prodavnicu sa platforme.
Predsednik Pokreta za zaštitu potrošača Srbije Petar Bogosavljević rekao je da potrošač, u ovom slučaju ja, mora da podnese reklamaciju i "Glovu" i restoranu "Soja sos" i da traži naknadu kako materijalne, tako i nematerijalne štete, a ako ove firme odbiju da ga obeštete, da pokrene sudski spor, u kom će sigurno dobiti odštetu od nekoliko hiljada evra. Uz to, slučaj mora da prijavi svim nadležnim inspekcijama koje moraju drakonski da kazne ove firme.
- Već danas treba da se podnese reklamacija tim firmama, u kojoj tražite obeštećenje za naknadu materijalne i nematerijalne štete i zahtevate odgovor u roku od osam dana i rešenje u roku od 14 dana. U reklamaciji se jasno napiše da niste zadovoljni što ste za to što vam je neko ugrozio život dobili samo vaučer koji morate potrošiti na istoj toj aplikaciji. Ako ne odgovore ili ne reše u tom roku, potrošač se obraća Tržišnoj inspekciji i onda će morati da odgovore, mada iz prakse mislim da će sigurno odgovoriti da bi izbegli suđenje, jer smo imali slične slučajeve gde je sud dosuđivao obeštećenje i po sedam hiljada evra jer su ovde evidentno bili ugroženi život i zdravlje potrošača - kaže naš sagovornik i dodaje:
- Prosto mi je neverovatno kako se ove firme ponašaju u ovom slučaju i da vam nisu vratili ni novac, nego samo vaučer. Svaka druga firma bi vam vratila i novac i dala vam kule i gradove uz to, samo da ih ne tužite jer će na sudu tek proći kao "bosi po trnju" i još će uz obeštećenje morati da plate i troškove postupka. Uz to treba da se podnese i prijava Veterinarskoj i Sanitarnoj inspekciji, koje moraju odmah da izađu na teren. Tu kazne znaju da budu izuzetno rigorozne, i materijalno, a i zato što mogu te firme da dobiju zabranu rada privremeno, a imali smo slučajeve čak i trajne zabrane rada. Evidentno je da su odgovorne obe firme jer ste vi preko jedne naručivali i kupovali proizvode, a druga je pripremala hranu, a koji je nivo odgovornosti koje firme, to moraju da odrede nadležni organi. Nikako ne može sva krivica da bude na restoranu, jer vi sa njima niste imali nikakav kontakt. Ko je "Glovu" kriv što sarađuje sa takvim restoranima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević rekao je gostujući na Pink televiziji da je SNS spremna da preispita ponašanje svakog pojedinca,a i da osuđuje one koji se sakrivaju iza predsednika Vučića.
19.05.2026
13:08
Novinar Uroš Piper raskrinkao je blokadere i poručio da dok su oni vladali Srbija bila zemlja otmice, mafije i ubistva.
19.05.2026
12:23
Blokaderi iz Zeleno-levog fronta (ZLF) i opozicioni poslanik Branislav Nestorović danas su stali rame uz rame i zajedno predložili amandmane.
19.05.2026
13:41
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković oglasio se na Iksu i tom prilikom naveo da su mediji Dragana Šolaka i Aljbina Kurtija na istom zadatku, a to je da napadaju Srbe i Srpsku listu, ali i da hvale Nenada Rašića iz stranke Za slobodu pravdu i opstanak kad ga Kurti podrži.
19.05.2026
13:10
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas u oproštajnu posetu ambasadora Alžira Fataha Mahraza.
19.05.2026
12:54
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
16.05.2026
10:32
Nova epizoda "Na merama" sutra od 21.30h samo na Informeru!
15.05.2026
14:41
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
15.05.2026
11:21
Li Ming, ambasador NR Kine u Srbiji, gostuje u 09.45 časova na Informer TV.
13.05.2026
08:52
Кompanija NIS nastavila je sa značajnim ulaganjima u oblast istraživanja i proizvodnje nafte i gasa, te je u prvom kvartalu 2026. godine u ovaj segment biznisa investirano 4,9 milijardi dinara, odnosno 78 odsto ukupnih ulaganja NIS-a u navedenom periodu.
19.05.2026
13:45
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski, koja predvodi delegaciju Vlade Republike Srbije u Taškentu na Međunarodnom forumu o migracijama, sastala se danas sa direktorom Agencije za migracije Republike Uzbekistan Bekzodom Musajevim, sa kojim je potpisala Zajedničku deklaraciju o namerama.
19.05.2026
13:42
Mnogi vernici se pitaju da li mogu da uđu u crkvu kada na sebi imaju bermude i papuče. Veroučitelj Aleksandar Đurđević kaže da Bog ne gleda garderobu, već srce čovekovo.
19.05.2026
11:00
U nedelju, 24. maja, u manastiru Tumane svečano će biti obeležena dva velika jubileja – 90 godina od obretenja moštiju Svetog Zosima Tumanskog Čudotvorca i deset godina od obnove velike tumanske litije.
19.05.2026
10:00
Radovi na rekonstrukciji Pančevačkog mosta krenuće početkom naredne godine i planirano je da traju oko godinu i po dana.
19.05.2026
09:00
Nišlija Duško Gagulić (55) koji se tereti za teško ubistvo svoje kume Aleksandre Šarković (43), zločin je počinio u neuračunljivom stanju.
19.05.2026
12:51
U sarajevskoj Opštini Centar, na putu raskrsnice ulica Terezija-Vrbanja, juče se oko 18.25 časova, dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba povređena.
19.05.2026
12:46
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na Bulevaru oslobođenja, u smeru ka Banjici, u blizini Trošarine, kada je automobil marke "ford" udario stariju ženu na pešačkom prelazu.
19.05.2026
10:31
Policija je presretačem jutros, oko 2 časa, na teritoriji opštine Novi Beograd, zaustavila V. T. (20) koji se upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao brzinom od 182 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
19.05.2026
09:01
Sve više žena, uključuje se u aktivnosti kriminalnih klanova, često zauzimajući važne i složene uloge, na tu temu govori kriminolog Ratomir Antonović za Informer.rs
19.05.2026
07:10
Glavne globalne pretnje biće razmotrene tokom posete ruskog predsednika Vladimira Putina Kini, izjavio je medijima zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Andrej Rudenko.
19.05.2026
13:10
Ruska vojska zaustavila je kontraudar Oružanih snaga Ukrajine (OSU) i ponovo krenula napred na aleksandrogradskom pravcu u Dnjepropetrovskoj oblasti, dok se najteže borbe vode kod Novogrigorjevke, Verbovog, Stepovog i duž zapadne obale reke Jančur.
19.05.2026
12:10
Kijev, prema tvrdnjama ruske Spoljne obaveštajne službe, priprema novu fazu napada na pozadinske regione Rusije, ali ovog puta ne samo preko vazdušnih koridora baltičkih zemalja, već direktno sa teritorije Letonije.
19.05.2026
11:30
Dnevni red posete ruskog predsednika Vladimira Putina Pekingu pokazuje da Kina ruskom lideru daje izuzetno važan politički tretman, mnogo širi i sadržajniji od protokola koji je pratio nedavnu posetu američkog predsednika Donalda Trampa.
19.05.2026
11:10
Poslednjih godina u Srbiji se snima mnogo biografskih filmova o domaćim slavnim ličnostima.
19.05.2026
13:30
Poznata dens grupa "Aqua" koja je pokorila svet hitom "Barbie girl" zvanično se povlači sa scene i ide u penziju.
19.05.2026
11:25
Najzgodnija glumica Holivuda Sidni Svini u najnovijoj epizodi serije "Euforija" gola se rvala sa ogromnim žutim pitonom.
19.05.2026
10:31
Sarbžit Kaur Greval (72), kojoj su milioni gledalaca iz milošte tepali jednostavno „Mama“, preminula je u subotu nakon borbe sa rakom pluća.
19.05.2026
09:01
Glumica Obri Plaza otkrila je traumatično iskustvo sa kojim se susrela na snimanju seksi scene tokom snimanja filma "The To Do List".
19.05.2026
08:37
Sataraš je jedno od onih tradicionalnih jela koje mnoge podseća na detinjstvo i ručkove kod bake.
19.05.2026
14:20
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
19.05.2026
12:20
Želite brz, kremast i ukusan ručak na italijanski način? Domaće njoke sa četiri vrste sira pravi su izbor.
19.05.2026
11:40
Mesec, planeta koja simbolizuje emocije, ali i naše strahove, boravi u Raku, gde će doneti pozitivan period za Rakove, Ribe i Škorpije.
19.05.2026
10:58
U doba interneta, jedan pogrešan klik ili slaba Wi-Fi lozinka mogu vas skupo koštati. Zato je važno da znate kako da zaštitite svoj Wi-Fi pre nego što bude kasno.
19.05.2026
13:40
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
19.05.2026
13:55
Mnoge poznate ličnosti sa domaće javne scene vode teške bitke u tišini, a ovi poznati su o svojim dijagnozama i problemima pričali javno.
19.05.2026
13:00
Jana Todorović godinama nosi titulu kraljice bakšiša, ali i pevačice sa najvećim prirodnim grudima na srpskoj estradi.
19.05.2026
12:47
Rijaliti učesnica Anita Stanojlović kažnjena je sa milion dinara u "Eliti 9" zbog vređanja produkcije.
19.05.2026
12:18
Proslavile su se golotinjom i skandalima, a slavu stečenu u rijalitiju ove starlete su iskoristile da zarađuju na društvenim mrežama i platformama za odrasle.
19.05.2026
11:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar