NIKAD VIŠE JO-JO EFEKAT! 10 pravila da vam se izgubljeni kilogrami ne vrate
Ako spadate među one koji su isprobali razne dijete koje ne pomažu, otkrivamo vam u čemu je problem...
28.12.2019
18:23
Od davnih vremena su u kulturama širom celog sveta kupke korišćene za lečenje svega - od kamena u bubregu do ujeda zmije. Iako danas imamo mnogo pouzdanija sredstva za lečenje ozbiljnih oboljenja, za mnoštvo manjih tegoba teško je nadmašiti opuštajuće ležanje u kadi. Kupke mogu da učine više od toga da se osećate dobro, sveže i okrepljeno, posebno ako im dodate lekovite supstance.
Za umirenje kožnih osipa ili tokom leta opekotina od sunca koje svrbe, napunite kadu mlakom vodom i dodajte joj nekoliko kašika ovsenog brašna koje je fino sprašeno, tako da s vodom čini suspenziju. Od ovsenog brašna dno postaje veoma klizavo, stoga budite posebno pažljivi pri izlasku iz kade.
Foto: Shutterstock
Prehladu možete ublažiti kupkom u koju ste dodali lekovite biljke koje greju i mešavinu jakih začina koji će poboljšati cirkulaciju. U toplu vodu stavite u jednakim razmerama đumbir, mlevenu ljutu papriku i karanfilić u prahu s kašičicom meda. Pazite da temperatura vode ne pređe 28 stepeni i zaštitite oči. Kad legnete u kadu, primenite laganu masažu da biste pojačali učinak kupke na cirkulaciju. Ostanite u kadi najviše 10 minuta, a onda se istrljajte peškirom.
Sirće je druga supstanca koja može da obuzda svrab, a ono deluje zakiseljavanjem kože. Da biste ublažili svrab od opekotine od sunca ili psorijaze, okupajte se u prohladnoj vodi u koju ste prethodno dodali otprilike tri šolje sirćeta.
Kod manjih uganuća kupka sa gorkom soli može da donese brzo olakšanje. So izvlači tečnost iz organizma i pomaže da se skupe otečena tkiva. Dodajte dve šolje gorke soli u toplu vodu i lezite u nju, a kupka sa gorkom soli izvlači i mlečnu kiselinu, koja povećava bol u mišićima. Posle napornog vežbanja dodajte jednu ili dve šolje ove soli u vruću vodu i uživajte u opuštajućem tretmanu.
Lep način da povećate lekovitu vrednost kupke je da joj dodate esencijalna ulja, koja se mogu naći u apotekama i prodavnicama zdrave hrane. Posle dugog, napornog dana nekoliko kapi ulja bora može da ima začuđujuće okrepljujuće dejstvo, dok ulje eukaliptusa povećava budnost i otklanja zapušenost disajnih organa. Ulje zdravca smanjuje anksioznost; lavanda pomaže u borbi protiv depresije; za ruzmarin se smatra da stimuliše pamćenje. Kombinacije esencijalnih ulja takođe mogu da budu korisne.
Foto: Shutterstock
Za umirujuću kupku pred spavanje upotrebite dve do četiri supene kašike morske soli, četiri kapi ulja od lavande, tri kapi ulja od majorana i tri kapi ulja od limuna. Ostala ulja koja pomažu da se podstakne san uključuju cvet lipe, rimsku kamilicu, tamjan, neroli i ružu.
Probajte kombinaciju 4 kapi ulja od smreke i po 2 kapi ulja lavande, ulja od čempresa i ulja od ruzmarina, zajedno sa pola šolje gorke soli. Za dobijanje jednostavnije kupke upotrebite 3 kapi ulja od lavande i 3 kapi ulja od čempresa.
Dodajte 3 kapi ulja ilang-ilanga (Cananga odorata), 5 kapi ulja od lavande, 2 kapi ulja od bergamota i pola šolje gorke soli. Umesto njih možete koristiti i osušene biljke. Dodajte kamilicu - zajedno sa drugim umirujućim biljkama kao što su lavanda i valerijana - vodi za kupanje da biste dobili kupku koja ublažava anksioznost. Maksimalnu korist ćete postići ako ih vežete u parče muslina ili gaze i, dok punite kadu, to držite ispod tekuće vode sa česme.
Foto: Shutterstock
Ne morate potapati celo telo u vodu da biste probali sve blagodeti kupke.
* Za povišenu temperaturu, zapušenost disajnih organa ili glavobolju potopite stopala u toplu vodu sa malo dodatog praha slačice. To odvlači krv u stopala, što pojačava cirkulaciju, a uporedo sa tim smanjuje pritisak na krvne sudove u vašoj glavi.
* Za bol i svrab kod hemoroida pripremite kupku u kadi ili lavoru od tople vode sa šakom punom gorke soli i sedite u nju.
* Za umirujuću kupku za stopala dodajte toploj vodi dve kapi ulja nane i četiri kapi ulja ruzmarina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
16.01.2026
20:33
Oliver Ivanović, lider Srba sa Kosova koje je ubijen pre osam godina, nije imamo nikalo lepo mišljenje o Aleksandru Ivanoviću, svom bratancu i tom delu familije.
16.01.2026
18:08
Blokaderski sudija Miodrag Majić i urednik KRIK Stevan Dojčinović žestoko su zaratili na Iksu, čime su opozicione nesuglasice dostigle novi nivo.
16.01.2026
17:37
Centralna izborna komisija (CIK) objavila je nerevidirane izveštaje o finansijskim deklaracijama izborne kampanje političkih subjekata za lokalne izbore za gradonačelnike i skupštine opština, koji su održani 12. oktobra 2025. godine.
16.01.2026
22:01
Tokom današnje blokade kružnog toka na magistralnom putu Nikšić - Cetinje, došlo je do ozbiljnog incidenta kod Nikšićkog mosta.
16.01.2026
20:52
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
16.01.2026
18:05
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
16.01.2026
15:17
Takmičarka Plavih u Exatlonu Anabela Zonai zamerila je saigračima iz tima što dižu tenziju i nervozom i besom utiču i na nju.
16.01.2026
14:33
Tokom borbe u devetoj epizodi došlo je do žustre rasprave između Crvenih i Plavih koju je prekinuo Jovan Radulović Jodžir svojom burnom reakcijom.
16.01.2026
13:28
Ako ste propustili devetu epizodu Exatlona obavezno je pogledajte danas posle 13 časova na Informer TV jer vas čekaju uzbudljivi preokreti.
16.01.2026
11:31
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ukoliko planirate da kupite polovan automobil u 2026. godini, razmislite o ovih pet modela koji, prema mišljenju stručnjaka, najviše isplate.
16.01.2026
20:00
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
16.01.2026
21:00
Evropski gradovi masovno uvode ograničenje brzine od 30 kilometara po času, kao novi standard urbane mobilnosti.
16.01.2026
17:56
Jedan od najpoznatijih učesnika "Političkog kviza" jeste Ratko Ignjatov, koji je dogurao do 104. epizode.
16.01.2026
18:00
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
16.01.2026
22:00
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
16.01.2026
22:23
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
16.01.2026
21:32
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
16.01.2026
19:10
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
16.01.2026
17:57
Na gradskoj zaobilaznici u Novom Pazaru večeras oko 20 časova dogodilase teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva putnička vozila – Škoda Octavia i Audi 80.
16.01.2026
22:00
Američki fond Nobl Kapital podneo je tužbu pred sudom protiv Rusije, zahtevajući 225,8 milijardi dolara, zbog navodnih neizmirenih carskih dugova, kako je navedeno u tužbi kompanije.
16.01.2026
22:10
Adam Kadirov, osamnaestogodišnji sin čečenskog lidera Ramzana Kadirova, navodno je u teškom zdravstvenom stanju nakon saobraćajne nesreće koja se dogodila 16. januara u Groznom, glavnom gradu Čečenije.
16.01.2026
22:03
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
16.01.2026
22:00
U večerašnjem obraćanju ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski upozorio je da Rusija sprema nove masovne napade na Ukrajinu.
16.01.2026
21:40
Glumicu Katarinu Gojković je šira publika zapazila kao Kosovku devojku u kultnom filmu "Boj na Kosovu" iz 1989. godine.
16.01.2026
15:35
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
16.01.2026
14:32
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
16.01.2026
08:54
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
16.01.2026
13:31
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
16.01.2026
12:30
Pevačica Zorana Simeunović otvoreno je govorila o privatnom životu i braku sa 30 godina starijim kompozitorom Stevom Simeunovićem.
16.01.2026
21:44
Pevačica Tamara Milutnović oglasila se prvi put nakon što su se pojavile vesti da se razvodi od supruga, fudbalera Darka Jevtića.
16.01.2026
21:19
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
16.01.2026
20:54
Sofija Dacić, bivša snajka pevača Dragana Kojića Kebe, sudeći po objavi na Instagramu, zadobila je povrede.
16.01.2026
20:33
Pevačica Ana Nikolić ušla je u kuhinju jednog lokala, legla na metalni sto, a potom nazdravila sa zaposlenima.
16.01.2026
20:11
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar