12.11.2023

16:03

Zvezda pobedila na teškom gostovanju Zadru

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar u gostima rezultatom 81:71 u meču osmog kola ABA lige

Zadar - Crvena zvezda  71:81(24:23,19:22, 11:25,20:21)

Dvorana Krešmira Ćosića

Sudije: Saša Pukl, Mario Majkić, Tomislav Stapić

Zadar: Bilokapić, Klarica, Vujačić, Žganec, Mazalin, Njegovan, Lakić, Mekić, Jambrovec, Drežnjak, Grbić, Božić, Badrak, Ramljak

Trener: Danijel Jusup

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedratis, Kuzmić, Santos

Trener: Janis Sferopulos

KRAJ UTAKMICE

40. minut - Miloš Teodosić je povećao prednost Zvezde sa slobodnih bacanja (71:81). Klarica pogađa uz zvuk sirene (81:74)

39. minut - Poeni Vujičića (71:80)

38. minut - Luka Božić pogodio je oba slobodna bacanja (67:80). Smanjuje Zadar prednost Zvezde (69:80)

37. minut  - Božić smanjuje prednost Zvezde (65:80)

36. minut - Nova trojka Jaga Dos Santosa (63:80)

35. minut - Precizan je bio Luka Božić (61:77). Dobio je Žganec loptu ispod koša, a zatim je poentirao (63:77)

34. minut - Novi poeni Zadra, ali zatim zakucavanje Luke Mitrovića (59:77)

33. minut - Drežnjak precizan za tri poena, a zatim Mitrović pogađa (57:75)

32. minut - Zvezda dve akcije bez poena, nisu se dobro organizovali crveno-beli

31. minut - Jago Dos Santos pogađa za tri poena

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30 .minut - Novi poeni Majka Tobija, a zatim je precizan bio Giedratis (53:70). Mazalin polovičan sa slobodnih bacanja

29. minut - Luka Mitrović je pogodio oba slobdna bacanja (53:63). Šabaz Nejpir konačno pogađa za tri poena (53:66)

28. minut - Žganec pogađa dva slobodna bacanja (51:61), a zatim je Ramljak pogodio iz kontre i smanjio prednost Zvezde (53:61)

27. minut - Poentirao je Majk Tobi (49:61).

26. minut - Rokas Giedratis pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost Zvezde (49:59)

25. minut - Ostao je sam Davidovac i pogodio je za tri poena (49:56)

24. minut - Dejan Davidovac pogađa za dva poena (49:53)

23. minut - Arijan Lakić pogađa za dva poen (47:48), a onda trojka Giedratisa na asistenciju Bolomboja (47:51). Nakon toga iz prodora pogađa Božić (49:51)

22. minut - Nemanja Nedović pogađa trojku (45:48)

21. minut - Prvi minut je protekao bez poena, oba tim nisu imali sreće sa šutevima

POLUVREME

20. minut - Žganec pogađa trojku, zatim je Bolomboj bio precizan za dva poena (43:45)

19. minut - Mini serija Zadra od 4:0, Janis Sferopulos je zatražio tajm-aut

18. minut - Odlično zakucavanje Bolomboja (36:43

17. minut - Odlična asistencija Jaga za Luku Mitrovića koji je efektno zakucao (36:41)

16. minut - Jago je bi precizan za tri poena!

15. minut - Pogađa Miloš Teodosić za dva poena (36:34), a zatim je pogodio Džoel Bolomboj za izjednačenje (36:36)

14. minut - Trojka Božića za novo vođstvo Zadra, a zatim je isti igrač pogodio i za dva poena (36:32)

13. minut - Nova trojka Crvene zvezde, nakon toga Vujačić je iz ofanzivnog skoka smanjio prednost (31:32)

12. minut - Poeni Zadra za izjednačenje, a zatim trojka Stefana Lazarevića, ipak Božić vraća istom merom za novo izjednačenje (29:29)

11. minut - Miloš Teodosić pogađa trojku na startu četvrtine (24:26)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Pogađa Mekić (24:23)

9. minut - Nemanje Nedović je asistirao Majku Tobiju za nove  poene i novu prednost Zvezde (22:23)

8. minut - Dobro se snašao Mazalin i poveća prednost Zadra, a zatim je precizan bio Tobi iz ofanzivnog skoka (22:21)

7. minut - Nemanja Nedović trojkom vraća Zvezdi prednost, ali pogađa trojku s druge strane Lakić.

6. minut - Zvezda je u seriji od 9:0, sada je precizan bio Davidovac  (11:16). Konačno Zadar dolazi do poena (14:16), a zatim Luka Božić pogađa za vođstvo Zadra (17:16=

5. minut - Promašio je Božić u napadu Zadra, s druge strane šuitrao je Nejpir, ni on nije pogodio, ali uhvatio je loptu Giedratis i poentira. U novom napadu Zvezde Giedratis je ponovo bio precizan za vođstvo crveno-belih (11:14).

4. minut - Ramljak povećava prednost Zadra (11:7). U napadu Zvezde pogodio je Šabaz Nejpir (11:9).

3. minut - Prvi poeni Luke Božića na meču (9:4). S druge strane pogodio Giedratis uz faul, a zatim je bio precizan sa slobodnih bacanja (9:7)

2. minut - Postigao je Bolomboj jedan poen sa slobodnih bacanja, usledila je trojka Zadra, da bi potom istom merom vratio Giedratis

1. minut - Otvara Zadar meč sa serijom od 4:0.

16.30 - Crvena zvezda tražila prazne tribine, ipak ABA liga je odlučila da će publika prisustvovati na meču u Zadru.

16.15 - Dva sata pred početak ovog meča oglasila se zadarska policija i objavila da je bilo još hapšenja osumnjičenih za napad na srpske novinare i sportske radnike.

16.10 -  Huligani iz Zadra prebili su dva srpska novinara i još jednog čoveka dan pred ovaj meč.

16.00- Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Zadra i Crvene zvezde u ABA ligi.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.