Izvor: Jelena Nedeljković

14.03.2024

12:46

Tajna veza Kataija i Radničkog iz Niša: Gde ih vidi - da im gol!

Fudbaler Aleksandar Katai (33) najviše golova u karijeri dao je Radničkom iz Niša, na 14 mečeva, koliko je odigrao protiv njih, matirao ih je 12 puta uz dve asistencije.

Prilično teška sezona za Aleksandra Kataija. Najpre je letnje pripreme propustio zbog povrede, onda se polako vratio, da bi se opet povredio kada je došlo vreme za novi pripremni ciklus. U međuvremenu, imao je nekoliko dobrih partija, a ostaće za utiske i penzionerske dane kreativnog igrača podataka da je dao gol Mančester sitiju pred krcatom "Marakanom". Istina, nije taj pogodak imao težinu u rezultatskom značaju, jer se Zvezda već bila oprostila od šansi za nokaut fazu bilo kog evropskog takmičenja, ali mogao je da znači Kataiju na ličnom planu.

Aleksandar Katai

Očekivano, nakon neodrađenih priprema i povrede, fudbaler Zvezde propustio je početak prolećnog dela Superlige. Kao što je Informer najavio, bio je Partizanov džoker na derbiju, to su mu bili uvodni minuti ovog proleća i na terenu je proveo 14 minuta. A onda je došao na red dule sa Nišlijama.

Ni tu Katai nije bio starter, već je ušao u igru u 72. minutu umesto Osmana Bukarija. Dovoljno mu je bilo 18 minuta da podseti svoje stare mušterije zašto bi uvek trebalo da ga se plaše. Pri rezultatu 1:0 i neizvesnoj završnici, u 87. minutu na asistenciju Milana Rodića dao je gol i duplirao vođstvo gostiju. To je ujedno doprinelo da Zvezda mirnije privede utakmicu kraju.

Igrači Zvezde

Katai je protiv Radničkog igrao 14 puta i 12 puta je bio strelac, a dva puta je asistirao. To je jedini klub kome je uspeo da da dvocifren broj golova. Naravno, bilo je susreta na kojima nije učinio ništa konkretno, ali je recimo jednom uspeo da postigne het-trik. Kad se izvuče prosek, po susretu je ili davao gol ili bio asistent.

Takođe, njegov povratak raduje sve u Zvezdi. Iako nije u najboljoj formi, pojava Kataija na terenu ima psihološki efekat na protivnika. Svakom je jasno da on može da odigra deset minuta loše, a onda u 30 sekundi da reši utakmicu. Očekivano je da će ovog proleća sve više dobijati šansu.

Aleksandar Vulin o odlaganju rezolucije o Srebrenici: Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i upornosti

Odlaganje rezolucije o Srebrenici je i mala i velika pobeda. Mala zato što rezolucija nije zaustavljena, niti može biti zaustavljena, ali i velika jer se Srbija, zemlja sa 6 miliona stanovnika suprotstavlja kompletnoj EU, celom NATO paktu i Islamskoj konferenciji. Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i na upornosti, izjavio je Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Prva.