GDE NA ODMOR SA VAUČERIMA? Ovo su manje popularne destinacije u Srbiji - gužve nema, a uživanje je zagarantovano (FOTO)
Podeli vest
Oni koji su odlučili da odmor provedu u Srbiji, i to u smeštaju uz vaučere, mogu da razmisle o destinacijama koje su prelepe, a nisu toliko "izvikane" kao, recimo, Vrnjačka Banja i Zlatibor.
Pretstavljamo vam mesta koja su pun pogodak i prave opcije, gde gužvi nema, a odmor i uživanje su zagarantovani.
Kako smo se i sami uverili tokom boravka u Turskoj, Izmir je jedan od najlepših gradova za doživljaj istorije, modernog stila, ali i gastronomije. Rekli bismo da je recept za to prisustvo sva tri faktora dobrog turizma- 3S ( sea, sun, sand/more, sunce, pesak). Zbog prelepog mora, plaža i bistre vode turisti iz Srbije sve češće biraju baš ovu destinaciju za svoj odmor.
05.06.2023
10:42
Jastrebac
Jastrebac je davno Josif Pančić nazvao najšumovitijom planinom Balkana. Pored veoma prostranih četinarskih i listopadnih šuma, među kojima se posebno izdvaja rezervat bele breze, Jastrebac odlikuje i to da nije deo mejnstrim planina Srbije. A to se valja iskoristiti.
Sa svojim vrhovima od kojih nijedan ne prelazi 1.500 metara nadmorske vidine idealan je za rekreativnu i laganu šetnju, naročito što ima nekoliko šumskih, pešačkih staza. U samom turističkom jezgru, Ravništu, nalazi se malo veštačko jezero, letnje kupalište. Roditeljima sa decom takođe je pogodno da odu na Jastrebac, sate će provesti u dečijem avantura parku, ali ne samo oni – i odrasli imati svoje adrenalinske izazove.
Na južnim padinama planine možete posetiti još jedno veće jezero, opkoljeno šumom – Bresničko jezero. Na istoj strani nalazi se i manastir Ajdanovac, a pored njega možete da obiđete još jedan veoma zanimljiv manastir Naupare. U neposrednoj blizini je i Ribarska banja sa svojim rekreativnim kapacitetima i izvorima termalne vode.
Na kraju, ako ste na Jastrepcu, a pobornik ste vinskog turizma, možete iskoristiti priliku da posetite čuvenu Aleksandrovačku župu i u lokalnim vinskim podrumima degustirate vina od autohtonih sorti grožđa.
Mionica – Banja Vrujci
Banja Vrujci je kupalište i lečilište u Kolubarskom okrugu, između planine Suvobor i reke Toplice, odnosno Ljiga i Mionice. Divlja banja je tu postojala od davnina sve do 1935. godine, kada je otvoreno lečilište. Lekovita voda i banjsko blato se koriste za reumatska oboljenja, išijas, proširene vene, visok krvni pritisak, kožna oboljenja…
Ukoliko boravite u Banji Vrujci ili Mionici, obavezno posetite rodnu kuću vojvode Živojina Mišića u selu Strugarnik.
Zbog toga što ima istorijsku vrednost, proglašena je nepokretnim kulturnim dobrom kao spomenik kulture od velikog značaja. Manastir Ribnica nalazi se u malom naselju pod imenom Paštirć, nedaleko od Mionice. Predstavlja nepokretno kulturno dobro kao spomenik kulture od velikog značaja. Manastir datira iz XV veka i posvećen je Svetim apostolima Petru i Pavlu.
Šalitrena pećina nalazi se u ataru sela Brežđe i na spisku je spomenika kulture od velikog značaja. Muzej kamena – Nalazi se u selu Paštirć, pored zaštićenog prirodnog rezervata Šaliterna pećina.
Golubac
Grad Golubac smešten je na 130 km istočno od Beograda, na desnoj obali Dunava. Golubačka tvrđava je svakako glavna znamenitost i najposećenija destinacija u okruženju koju treba videti makar jednom u životu.
Golubac je i centar srpskog jedrenja zahvljujući svom prirodnom položaju na ulazu u Đerdapsku klisuru. Tu je širina Dunava gotovo šest kilometara, a stalni blagi vetrovi stvaraju fenomenalne uslove, veruje se najbolje u Evropi, za jedrenje na reci. Tako je tokom avgusta meseca Golubac domaćin mnogobrojnim jedriličarima iz zemlje i inostranstva, a svake godine organizuje se prvenstvo Srbije i Kup Golupca u jedrenju za sve kategorije jedrilica.
U blizini ovog grada je Manastir Tumane. Osnovan je najverovatnije u drugoj polovini XIV veka, kao zadužbina kosovskog junaka Miloša Obilića, a manastirska crkva posvećena je sv. Arhangelu Gavrilu.
Ljubovija
Ljubovija je opština u zapadnoj Srbiji gde stanovnici svoj kraj zovu Azbukovica. Već tradicionalna manifestacija Drinska regata održava se svakog leta i okuplja veliki broj posetilaca, a ljubitelji splavarenja imaju priliku da uživaju u njenim čarima.
Na oko 25 km od Ljubovije uzdiže se impresivna planina Bobija, sa najvišim vrhom Tornička Bobija (1272 m). Planina je bogata vrlo jakim i hladnim izvorima pijaće vode na velikim nadmorskim visinama, što je čini izuzetnom. Ovakvih izvora na Bobiji ima preko 100, a po čuvenju poznata je Dobra voda.
Bobiju zbog predivnih terena, bogatstva bilјnog i životinjskog sveta, mnogobrojnih izvora hladne i pitke vode, preporučuju planinarima, lovcima i svima koji žele da pobegnu od urbanog života.
U blizini se nalaze kanjoni Tribuće, Sušice, Ljuboviđe i Trešnjice. Na samoj planini nalazi se crkva brvnara kod Dobre vode.
Aranđelovac
Ako vas put nanese na ovaj grad u srcu Šumadije, sigurno nećete zažaliti jer nudi toliko toga.
Marićevića jaruga veoma je značajan istorijski lokalitet. Na tom mestu je 1804. godine postignut dogovor o podizanju Prvog srpskog ustanka i izboru Karađorđa za vođu ustanka. U znak sećanja na te događaje u Orašcu su podignute crkva, spomen-škola, spomen-česma, kao i spomenik Karađorđu.
Dok ste u Aranđelovcu, možete posetiti Bukovičku banju, pod samim okriljem Bukulje. Smatra se da je Bukovička banja jedna od najlepših banja u Srbiji. O blagotvornosti kisele vode iz ove banje govori podatak da je još 1811. godine svoje zdravlje njome krepio Dositej Obradović, dok je na lični zahtev kneza Miloša bukovička voda dopremana u buteljkama i korišćena na srpskom dvoru.
Risovačka pećina godišnje primi hiljade posetilaca iz zemlje i inostranstva. Nalazi se na samom ulazu u Aranđelovac. Brdo Risovača sa pećinom je značajno arheološko i paleontološko nalazište. Višegodišnje istraživanje Risovačke pećine otkrilo je mnoštvo fosilizovanih kostiju i zuba brojnih životinjskih vrsta koje su za vreme poslednjeg ledenog doba živele na stepama oko Risovače.
U blizini je i Oplenac sa Crkvom Svetog Đorđa, Mauzolejom srpske kraljevske porodice, kraljevim vinogradim, muzejom, kućom kralja Petra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako smo se i sami uverili tokom boravka u Turskoj, Izmir je jedan od najlepših gradova za doživljaj istorije, modernog stila, ali i gastronomije. Rekli bismo da je recept za to prisustvo sva tri faktora dobrog turizma- 3S ( sea, sun, sand/more, sunce, pesak). Zbog prelepog mora, plaža i bistre vode turisti iz Srbije sve češće biraju baš ovu destinaciju za svoj odmor.
Švedski državljanin, koji je ratovao na strani Ukrajine, poginuo je u borbi krajem prošle nedelje, saopštili su brojni izvori za televizijski kanal SVT Njeter.
Četiri sindikata prosvetnih radnika u Srbiji odbila su ponudu Vlade Srbije da povećanje plata bude najveće u javnom sektoru, a jedna fotografija jasno dokazuje zašto je to tako i ko stoji iza prosvetara.
Bivši predsednik Srbije i ljuti opozicionar Boris Tadić uživa i švrćka se po Brazilu za sve pare, što nije ništa čudno s obzirom na to da je išao i po Rumuniji dok su šiptari palili srpske svetinje na Kosovu i Metohiji.
Advokat i bivši političar Azem Vlasi smatra da je Predlog zakona koji je usvojila Vlada Srbije o organizaciji i nadležnosti pravosudnih organa u procesuiranju krivičnih dela izvršenih na teritoriji Kosova i Metohije "smešan" i ocenio da Priština treba da "zahteva da Srbija ukloni Kosovo iz svog Ustava", preneo je Teve 1.
Nekadašnji predsednik Srbije, danas žestoki opozicionar, Boris Tadić ponovo landra po svetu u ključnim trenucima za našu južnu pokrajinu Kosovo i Metohiju.
Evropska komisija je u izveštaju za tzv. Kosovo za 2024. godinu, koji je usvojila danas u okviru Paketa proširenja EU, kritikovala Prištinu zbog sprovođenja aktivnosti suprotnih obavezama iz dijaloga na severu KiM i pozvala na formiranje Zajednice srpskih opština.
Damir I. (23) koji je osumnjičen da je ubio Draganu M. (23) od batina u selu kod Kruševca, kako nezvanično saznajemo, mučio je i njenog sina koji je star samo 3 godine.
Viši sud u Beogradu odredio je do 30 dana pritvor Draganu P. (61) osumnjičenom da je 28. oktobra u porodičnoj kući na Novom Beogradu, hicima iz pištolja koji je nelegalno držao, pokušao da liši života sina i suprugu.
Policajac Avdo Hasanović, koga je nožem ranio maloletnik u terorističkom napadu u Bosanskoj Krupi, rekao je da je napadač pri ulasku u policijsku stanicu izgovorio "Tekbir - Alahu ekber".
I dalje traje potraga za Alijom Balijagićem, koji se sumnjiči za dvostruko ubistvo, a vojska i policija sada češljaju teren u graničnom pojasu sa Srbijom.
Dugo će se pričati o onome što su beogradski večiti rivali doživeli u sredu u Evroligi, a jedan detalj na savršeni način objašnjava da je postojala želja kod arbitara da se oni oštete.
Andrija Maksimović je zaludeo Evropu, a Zvezdan Terzić, direktor Crvene zvezde, najavio je da bi još jedan klinac mogao da debituje u Ligi šampiona - 17-godišnji levi bek Adem Avdić.
Zbog zauzetosti Beogradske arene, Crvena zvezda sutra dočekuje Panatinaikos u hali "Pionir", pa su se oglasili i objasnili kako i ko od vlasnika sezonskih karata može u dvoranu.
Zvezdan Terzić, generalni direktor Crvene zvezde, nedavno se u jednom restoranu sastao sa Predragom Mijatovićem, koji je postao deo rukovodstva crno-belih.
Ajzea Kenan ističe da svi igrači podržavaju odluku trenera Janisa Sferopulosa da protestno napusti konferenciju za medije nakon sinoćnjeg kontroverznog poraza od Žalgirisa 86:84.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je u pripremi bilateralni sporazum Ukrajine i Mađarske, koji uključuje i pitanja bezbednosti i pristupanje Ukrajine NATO-u.
Pregovori o primirju između Izraela i Hezbolaha postigli su značajan napredak u poslednja 24 sata, ali administracija predsednika SAD-a Džozefa Bajdena još nije postigla konačan dogovor ni sa jednom stranom, preneo je danas portal Aksios, pozivajući se na dvojicu američkih zvaničnika.
Najmanje je 95 ljudi je poginulo, a desetine su nestale u katastrofalnim poplavama u Španiji, a na društvenim mrežama šire se zastrašujući snimci dolaska bujice u gradu Pajporta u regionu Valensije.
Svet bi mogao da postane svedok građanskog rata u Sjedinjenim Državama, izjavio je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko na II Međunarodnoj konferenciji o evroazijskoj bezbednosti u Minsku.
Lejdi Gaga objavila je juče novi spot za pesmu "Deasise" koji najvaljuje njen osmi studijski album po redu "LG7" koji će izaći u februaru sledeće godine.
Nedavno otkrivene fotografije prikazuju Šona Didija Kombsa i tadašnju devojku Dženifer Lopez u žestokoj svađi u noći kada je optužen da je silovao 13-godišnju devojčicu.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Hidratacija je veoma važna za zdravlje mačaka. Kao i svi sisavci, mačkama je potrebna voda kako bi njihovo telo pravilno funkcionisalo, ali mleko nikako ne bi trebali da im dajete.
Prema starom indijskom verovanju, pojava nepoznate mačke na pragu ili u dvorištu može imati posebno značenje. Veruje se da takva mačka najavljuje skorašnje venčanje ili proslavu u toj kući.
Bliži se mlad Mesec u Škorpiji (1. novembar), a zvezde će pojedinim znakovima biti više naklonjene nego ostalima. Saznajte šta su zvezde priredile vašem horoskopskom znaku.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.