• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/I. M.

18.03.2024

15:54

Besplatni šporeti na pelet za Čačane

Shutterstock

Srbija

Besplatni šporeti na pelet za Čačane

Pomoćnica gradonačelnika za zaštitu životne sredine Marjana Petronijević potpisala je sa ministarkom zaštite životne sredine Irenom Vujović ugovore o realizaciji dva projekta u Čačku, koje će u velikoj meri sufinansirati resorno ministarstvo.

Cilj ovih projekata je unapređenje kvaliteta vazduha, a Ministarstvo zaštite životne sredine za njihovu realizaciju izdvojiće oko 31 milion dinara.

Prvim ugovorom predviđena je zamena kotlarnice na lako lož ulje u Mašinsko-saobraćajnoj školi gasnom kotlarnicom, a to je poslednja, 15. kotlarnica u Čačku koja će biti zamenjena.

Drugi ugovor pomoći će i samim građanima, jer će uz podršku Ministarstva zaštite životne sredine potpuno besplatno dobiti šporete na pelet koji je, kako ističu, ekološki prihvatljiv energent.

Foto: I. M.

Ministarka Irena Vujović

 

Vrednost ovog projekta iznosi 15 miliona dinara, od čega resorno ministarstvo dodeljuje 12.766.000 dinara, a ostatak Grad Čačak.

 
 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru
Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru

Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.

10.08.2026

23:00

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)
Politika

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.

10.08.2026

22:06

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set