MUZIKOM SE BAVIM ZBOG DRAGANE, SLUŠAM JK I CECU! Evrovizijski predstavnik Luk Blek u svojoj životnoj ispovesti otkriva nepoznate detalje
Podeli vest
Luk Blek u svojoj životnoj ispovesti priznao je da su ga više zanimali kompjuteri nego druženje, jer je bio dosta povučen, zbog čega je i trpeo vršnjačko nasilje.
Luka Ivanović, poznatiji kao Luk Blek, koji će nas ove godine predstavljati na Evroviziji u Liverpulu, kaže da je muzikom počeo da se bavi zbog Dragane Mirković!
Seka Aleksić je danas na jednom prestoničkom događaju priznala kako se oseća nakon smrti Saše Vidića i tom prilikom otkrila da je u kontaktu sa njegovim članovima porodice.
25.04.2023
20:11
Mladi pevač, koji stvara alternativnu i elektronsku muziku, kakva je i njegova evrovizijska pesma "Samo mi se spava", u svojoj prvoj životnoj ispovesti otkriva da je nastup jedne od najvećih srpskih folk zvezda bio presudan da počne da se bavi tim poslom. On ne krije da je u detinjstvu, pored Dragane, voleo da sluša i Cecu Ražnatović i Jelenu Karleušu.
- Imao sam pet godina kada sam na televiziji prvi put gledao nastup nekog muzičkog izvođača, i to je bila Dragana Mirković. Mislim da je bila neka novogodišnja emisija u kojoj je pevala pesmu "Let It Be" čuvene britanske grupe "Bitlsi". Osim nje izvodila je i numeru "Ajde, Jano". Dopalo mi se sve to. Otvorila mi je put ka muzici i tada sam rekao sebi da ću se jednog dana sigurno baviti pevanjem - počinje priču Luk za Hit. i
Luka je izjavio da je u tinejdžerskim danima često slušao narodnu i folk muziku.
- Kada sam imao devet godina, bio je aktuelan album Jelene Karleuše "Samo za tvoje oči", koji sam obožavao da slušam. Iste godine je i Ceca Ražnatović objavila album "Decenija", koji mi se veoma dopadao. Pored njih dve, omiljena pevačica mi je i Seka Aleksić. Ne poznajem je, ali mislim da je velika carica i volim kada je vidim na televiziji, baš je opuštena. Njena najomiljenija pesma mi je "Ko da sutra ne postoji" - rekao je on.
Narodnjaci su zakon
Seka Aleksić je carica, a sa Mitrom Mirićem ću ići na kafu u Londonu
Pevač ima simpatije i prema muškim izvođačima narodne muzike. Omiljeni su mu Mitar Mirić i Mile Kitić.
- Elena Kitić mi je drugarica, a njenog oca Mileta obožavam. Baš ih cenim kao porodicu. Mitra sam upoznao nedavno, tokom zajedničkog gostovanja u jednoj emisiji. Prišao mi je pre snimanja i rekao da mu se dopao moj nastup na "Pesmi za Evroviziju". Sve je analizirao do najsitnijeg detalja i u čudu sam mu rekao: "Vi ste pravi car!" Pevao mi je na uvce uz harmoniku "Ne može nam niko ništa". Čovek je legenda. Dogovorili smo se da se čujemo kada bude došao u London i da odemo na kafu - rekao je Luka.
Luk sam piše muziku i tekstove za svoje numere, ali to nikada ne bi mogao da uradi za folk žanr.
- Kada bi mi neki pevač zatražio da mu napišem i komponujem narodnu pesmu, odbio bih jer to ne umem. Nemam ništa protiv takve vrste muzike, ali ne mogu ljudi od mene da očekuju da podjednako volim i pišem za sve žanrove. Bavim se drugačijom vrstom muzike, koja nije baš popularna u našoj zemlji, i to je moj fokus. Nemam ništa protiv narodnjaka, ne mislim da sam bolji od njih, ali se prosto u toj muzici ne snalazim - zaključio je on.
Prvu pesmu napisao sam sa 15 godina
Luk Blek kaže da je prvu pesmu napisao kada je imao samo 15 godina.
- Sećam se da sam uzeo sintisajzer od sestre. Odjednom mi se rodila ideja i napisao sam melodiju i tekst za svoju prvu pesmu. Rasplakao sam se jer sam u tom trenutku osetio povezanost sa muzikom.
Prodavao cveće
Pre velikog muzičkog uspeha, Luk je živeo mirno i povučeno u Čačku, gde je i rođen.
- Detinjstvo sam provodio sa bakom Lepom i dekom Mirkom, jer su majka Marija i otac Aleksandar morali da rade. Išao sam kod njih u selo i tamo se igrao sam, jer nisam imao širu rodbinu. Brao sam cveće i prodavao ga za tri dinara prolaznicima i komšijama u gajbicama ispred dvorišta. Od tog džeparca sam kupovao "rumenka". Osnovnu školu sam završio u Čačku. Bio sam odličan đak, jedino sam imao četvorku iz fizičkog i mislim da to nije bilo fer jer sam jedini znao da se popnem uz konopac, da uradim 50 sklekova i preskočim kozlić. Međutim, nastavnik to nikada nije ocenjivao, već fudbal, za koji sam bio smotan. Koliko god sam se trudio, nije mi išao od ruke taj sport, ali sam bio dobar kao golman. Najviše sam voleo engleski i biologiju. Nakon osnovne škole, završio sam društveni smer čačanske gimnazije. E tada sam baš voleo fizičko jer smo često igrali odbojku, koju sam mnogo bolje znao od fudbala. Zavoleo sam i likovno, a posebno muzičko jer smo, između ostalog, učili i istoriju muzike.
Tokom školovanja Luka je više voleo da sedi kod kuće za kompjuterom i uživa u svom virtuelnom svetu nego da se druži sa vršnjacima.
- Iskreno, više me je zanimala tehnologija nego druženje. Osim toga, zbog mog humora i načina na koji sam zbijao šale mnogo bolje sam bio prihvaćen kod virtuelnih prijatelja nego kod vršnjaka u školi. Sećam se da sam stalno četovao na forumu "Lara Kroft" i tako sam stekao poznanike iz celog sveta - priča muzičar.
Luka je istakao da je sa virtuelnim prijateljima sa foruma najviše pričao o muzici.
- Doživljavao sam ih kao svoju publiku. Svaki put kada bih snimio demo neke pesme, delio sam to sa njima jer mi je značilo da čujem njihove komentare. Tekstove pesama sam prvo pisao na srpskom, a onda na engleskom jer sam ih na tom jeziku lakše i bolje smišljao.
U tom periodu mu nije bilo nimalo lako jer je trpeo vršnjačko nasilje, što je dodatno uticalo na to da se povuče u sebe i okrene kompjuterima.
- Ni danas ne znam zbog čega su me zadirkivali. Nisam se oblačio čudno, niti sam imao neku neobičnu frizuru. Vršnjaci su me vređali i gledali me kao da sam ispod njih. Možda zbog toga jer sam bio lepo vaspitan, nisam uzvraćao nasiljem, pa sam bio laka meta. U tim trenucima sam se preispitivao zbog čega mi se to dešava, zašto baš meni i bio sam dosta nesiguran. Ne znam da li ima trunke ljudskosti u glavama tih nasilnika jer svojim ponašanjem trajno mogu da promene životne puteve maltretirane dece. Nikome ne bih poželeo u životu da doživi to što sam ja. Sada niko ne bi smeo da me zeza jer su moja energija i ličnost mnogo jače, ali to se dobija s godinama...
Nakon gimnazije Luk je hteo da upiše muzičku akademiju u Londonu, ali je zbog nedostatka novca morao da se opredeli za neki fakultet u Beogradu.
- Roditelji nisu mogli da mi priušte studije u Engleskoj jer je ta zemlja veoma skupa. Sećam se da sam bio šokiran cenama soba i stanova. Odustao sam od toga i upisao anglistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu. Na njemu sam upoznao divne ljude i stekao nove prijatelje. Upoznao sam Beograd, koji mi je poslužio kao dodatna inspiracija za muziku, koju sam tada uveliko stvarao - izjavio je on.
Živeo u Engleskoj
Baš na početku studija, Luk je preko Jutjuba poslao nekoliko poruka raznim muzičkim grupama, među kojima i "Zemlji gruva".
- Pisao sam im da se bavim muzikom i slao im linkove svojih demo snimaka. Hteo sam saradnju sa njima. Prvi su mi odgovorili članovi grupe "Zemlja gruva". Mislio sam da mi lično piše Konstrakta i Zoe Kida, a posle sam saznao da mi je na poruke odgovarao Milovan Bošković, koji je pored njih dve jedan od vokala pomenutog benda. Otišao sam da se upoznam sa njima i bilo je fenomenalno. Tada sam prvi put počeo da snimam u studiju i upoznao sam Konstraktu. Oboje smo povučeni, ali kada smo se prvi put sreli, baš smo se ispričali. Kod mene joj se najviše dopao moj spontani način stvaranja muzike - priča Blek.
Obožava Konstraktu
Konstraktu volim kao da mi je rod, ona je moja metaforička tetka
Luk Blek je istakao da je zahvaljujući njima potpisao prvi ugovor sa muzičkom izdavačkom kućom:
- "Zemlja gruva" je 2014. organizovala muzički festival u Domu omladine, na kojem sam nastupao. Tamo su me primetili predstavnici "Juniverzal mjuzika". Dopao im se moj nastup i ponudili su mi ugovor. Tako sam postao prvi izvođač iz Srbije koji je potpisao ugovor sa tom izdavačkom kućom, koja važi za jednu od najboljih i najpoznatijih u svetu.
Luk je sve do 2019. radio u Srbiji i tada je odlučio da karijeru nastavi da gradi u Engleskoj.
- Posle višegodišnjeg muzičkog iskustva i nekoliko objavljenih singlova u Srbiji, dobio sam stipendiju, zahvaljujući kojoj sam mogao jeftinije da studiram u Londonu. Upisao sam osnovnu muzičku akademiju, koju sam završio onlajn tokom pandemije koronavirusa. Živeo sam sa drugom Vasom, koji je po zanimanju fotograf. Delili smo sobu, koju smo plaćali 800 evra mesečno, svako po 400. U Velikoj Britaniji je pravilo da tokom osnovnih studija ne smete da radite nijedan posao, tako da nisam mogao ništa da zarađujem. Nisam hteo da rizikujem i radim na crno. Kada sam upisao master studije, zaposlio sam se.
U fotošopu sam menjao odeću jer nisam imao novca za novu
Luk Blek kaže da je u fotošopu na fotografijama menjao boje svojoj garderobi jer nije mogao stalno da kupuje novu:
- Moji uzori su svetske zvezde koje od dizajnera besplatno dobijaju odeću. Nisam imao novca da stalno kupujem nove stvari, pa sam nekoliko puta fotošopirao istu odeću i menjao joj boje. Moja porodica i ja nikada nismo bili siromašni i nismo oskudevali za najosnovnije potrebe, ali jednostavno nisam imao novca da svakog dana kupujem nove stvari.
Pevač je posao našao u jednom restoranu, gde je radio za skroman honorar.
- Dok sam šetao, prolazio sam pored jednog restorana i video da traže radnika. Ušao sam i pitao da li mogu da radim. Rekao sam im da nemam iskustva, ali da brzo učim. Primili su me i u početku sam radio kao konobar, a kasnije sam preuzeo ulogu menadžera i obučavao nove radnike za posao. Tamo sam radio šest meseci, plata mi je bila 10 evra po satu. Po njihovom zakonu smeo sam da radim samo četiri sata dnevno, odnosno 16 sati nedeljno, što znači da mi je dnevni honorar iznosio oko 40 evra. Za njihove standarde to je baš malo novca - priča muzičar.
Pevač je nakon završenih master studija našao posao sa punim radnim vremenom.
- Dok sam stvarao muziku u Srbiji, morao sam da naučim da pravim animacije i da režiram video-klipove jer nisam imao novca da plaćam profesionalce za to. Muka mi je bilo da moljakam ljude po Beogradu da bih snimio spot za 200 evra i zato sam morao sve sam da radim. U izdavačkoj kući u Londonu prijavio sam se da radim kao asistent menadžera. Primetili su moj talenat, pa sam pored posla menadžera radio i grafički dizajn.
Luk kaže da je zbog obaveza oko Evrovizije, koja se ove godine održava u Liverpulu, pauzirao s poslom u izdavačkoj kući.
- Kada sam se prijavio za Pesmu za Evroviziju, svom šefu sam rekao da ne brine jer me sigurno neće izabrati, a kamoli da ću pobediti. Šokirao sam se kada su me izabrali. Međutim, šef mi je pružio veliku podršku. Morao sam u Beograd na pripreme za polufinalni nastup i zbog toga sam odlučio da radim onlajn iz Srbije. U isto vreme sam radio osam sati dnevno za izdavačku kuću, a onda deset sati priprema za festival. Nisam mogao da dam otkaz jer mi je bio potreban novac. Posle pobede na nacionalnom izboru za Evroviziju, zbog brojnih putovanja i obaveza morao sam da pauziram s poslom i vratiću se kada sve prođe.
Luk Blek kaže da je na Evroviziju odlučio da se prijavi kada je video da je prošle godine pobedila Konstrakta s pesmom "In corpore sano".
- Tada sam shvatio da muzičari koji prave drugačiju muziku imaju šansu za pobedu. Konstrakta mi nije pisala reči moje evrovizijske pesme, kao što se pisalo po medijima, a još je manje tačno to da mi je tetka. Ona je moja metaforička tetka, volim je kao da mi je rod. Savetuje me da se opustim i da postoji razlog zbog kojeg me je narod izabrao i zbog čega me vole. Muzička industrija je surova i govori mi da treba da uživam u tome da se i meni nešto lepo dešava. Kompoziciju pesme, pored mene, radio je i moj drug iz Libana Mažed Kfuri, a dizajn seta je pravio Furman Ahmed. Osmislio je krevet u obliku latice cveta u kojem ležim i budim se. On je iz Glazgova, fenomanaln je i radio je za Lejdi Gagu - kaže pevač.
Nada se pobedi
Voleo bih da pobedim u Liverpulu i dovedem "Evroviziju" u Srbiju. Sve je moguće!
Pevač ističe da bi voleo da pobedi u Liverpulu i dovede "Evroviziju" u Srbiju.
- To želim svim srcem! Verujem da bi ljudi u našoj zemlji bili srećni i da bismo je sa zadovoljstvom ponovo organizovali. Da li će se to dogoditi, videćemo. Ne mogu da mislim da sam veći nego što jesam. Nisam verovao da ću pobediti na Pesmi za Evroviziju, pa se i to dogodio. Ko zna, sve je moguće.
Luk je, zahvaljujući svom talentu, zapao za oko i stranim producentima i sada radi na jednom kanadskom projektu.
- Producenti jednog kanadskog nezavisnog filma su na Jutjubu videli moj "kaver" pesme "Salvatore", koju izvodi Lana del Rej. Oduševili su se mojim glasom i kontaktirali su sa mnom. Rekli su: "Želimo tvoj vokal u filmu" i tako je došlo do saradnje, tako da sada uveliko radim na tome. Na osnovnim studijama muzike u Londonu imao sam i predmet filmska muzika i znam kako se to radi, mislim da ću se dobro snaći - priča muzičar.
Luka bi nakon "Evrovizije" želeo da se posveti karijeri u inostranstvu.
- Voleo bih da osvojim evropsko muzičko tržište. Američko tržište je previše mejnstrim. Ne mislim da je to nešto loše i da sam bolji od toga, ali nisam toliko otvoren da bih se bavio mejnstrim muzikom. Ne umem to da radim. Išao bih na turneju po Americi, ali nikada tamo ne bih živeo - završio je Luk Blek.
Ne moram svima da se dopadam
Luk Blek kaže da ga ne zanimaju negativni komentari na račun njegovog nastupa i da i ne želi da se svima dopadne.
- Ne pogađaju me statusi na društvenim mrežama u kojima ljudi na negativan način komentarišu moj evrovizijski nastup. Kod nas je potreba za perfekcijom prevelika. Bitan je način na koji se kritikuje. Ako je to konstruktivna kritika, onda je u redu, prihvatam je. A ako je neko zlonameran, nije u redu. Važno mi je da se dopada strancima jer će oni biti moji glavni glasači na Evroviziji, a ne ljudi iz Srbije, jer po pravilima ne možemo da glasamo za svog predstavnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Seka Aleksić je danas na jednom prestoničkom događaju priznala kako se oseća nakon smrti Saše Vidića i tom prilikom otkrila da je u kontaktu sa njegovim članovima porodice.
Moskva je spremna da pokrene ofanzivne operacije na jugu Ukrajine, prevashodno na desnoj obali Hersonske oblasti i na zaporoškom pravcu, piše RBK Ukrajina.
Ruske trupe su praktično isterale Oružane snage Ukrajine iz centra Kurahova u Donjeckoj narodnoj republici, objavio je šef republike Denis Pušilin na svom telegram kanalu.
Na jučerašnjem protestu u Beogradu bilo je 28.000 do 29.000 ljudi, saopštio je sinoć MUP. Međutim, Arhiv javnih skupova tvrdi da je cifra mnogo veća. Građane bi ove protivrečnosti mogle da zbune, ali samo zato što ne znaju ko stoji iza Arhiva javnih skupova.
Rezultati su ono što ostaje iza svakoga od nas i sve sto radi država, radi za bolji život građana, opozicije, pozicije, svih! Te Vučićeve reči potvrdili su i sa N1, a dokaz tome je i prilog koji su napravili, u kojem su morali da priznaju da je bio u pravu, iako svakodnevno osporavaju rad vlasti.
Hrvatski državljanin mali Zdravko Ponoš gaji nezdrave navike. Bivstvuje bez ponosa, hoda rastrojeno, i pevuši „Lijepa naša“. Letuje na Brijunima, iako u svojoj post(r)ojbini Hrvatskoj, nema nikoga. Međutim neodoljivi su Brioni, i zebre i mufloni! Sve najmilije je Ponoš evakuisao iz Hrvatske, neposredno pre Oluje – javili mu braća Hrvati! Častili ga za usluge. Najbolji Ponošev prijatelj je Pediculis Picula Tonino, zajedno su u Zagrebu fasovali trišu.
Juče se predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio javnosti sa važnom porukom: „Važno je da u ovom trenutku nastavimo da radimo zajedno, da sve naše razlike ne ostavljamo po strani, ali da pokušamo da razumemo da su nam mir i stabilnost u zemlji od izuzetnog značaja.“ Njegove reči dolaze u trenutku kada deo opozicije poziva na sukobe i nemire, što podseća na mračne epizode iz prošlosti.
Gosti "Info jutra" na Informer televiziji bili su potpredsednik SRS Miljan Damjanović i teolog Miloš Stojković koji su govorili koji su govorili o dva lica Srbije - onom koje bi da gradi i radi i onom koja bi da uništava i ruši.
Ministarstvo zdravlja u oktobru ove godine otvorilo je kancelariju za saradnju sa srpskim lekarima koji trenutno žive i rade u inostranstvu, a ovaj program doživeo je veliki uspeh, o čemu govori i činjenica da se u Srbiju vratilo prvih šest lekara iz celog sveta kako bi karijeru nastavili u svojoj državi.
Gost "Info jutra" na Informer televiziji bio je predsednik udruženja Krajišnika Mile Bosnić koji je govorio o spletu velikih tenzija sa izvorištem u odlukama Kristijana Šmita, visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini kojeg Banjaluka ne priznaje, a koje su išle direktno na štetu Republike Srpske uoči presude protiv lidera Republike Srpske Milorada Dodika i o tretnjama da se ovaj splet okolsnosti izrodi u najveću krizu od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a samu Srpsku dovede na korak od proglašenja samostalnosti.
Brojni lekari vraćaju se iz dijaspore u Srbiju, a među njima su i brat i sestra, Dalibor i Danijela Stojanović iz Gračanice, koji su se vratili iz Norveške u svoj rodni kraj kako bi stečeno znanje primenili i pomogli svom narodu.
Odmah pri dolasku kupio nas je svojom umiljatošću. Prelepih okica, dugih ušiju , veseo Vik je šampion sveta u lepoti u kategoriji ,,papi,, malih psića starosti od 6-9 meseci.
Na imanju Marinka Pejčića, u zabačenom selu Gostuša na Staroj planini, izbio je požar u kojem je uništeno 10.000 bala sena, namenjenih za ishranu 150 ovaca i 17 krava i teladi tokom zime.
Miloš Martinović, otac Mašana (11) i Marka (7) koji su 12. avgusta 2022. zverski ubijeni u masakru na Cetinju, kao i njihova majka, a njegova supruga Nataša (35), oglasio se na društvenim mrežama povodom slave Sveti Nikola.
Bivši pripadnik Crvenih beretki, Predrag Ratković (49), rodom iz Užica, isporučen je vlastima u Srbiji kako bi bio upućen na izdržavanje kazne zatvora od 16 godina za ubistvo, pišu portali.
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću i ostalim optuženima koji se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom i oružjem, otmice i silovanje jednog mladića u prostorijama na stadionu Partizana, nastavlja se u Specijalnom sudu u Beogradu.
Predrag Mijatović na konferenciji u Humskoj dotakao se i trenera Save Miloševića i govorio o njegovom odlasku iz kluba, a prema rečima člana Radne grupe, to je bila isključivo odluka nekadašnjeg golgetera.
Predrag Mijatović, legendarni fudbaler i sadašnji funkcioner FK Partizan, otvoreno je govorio o izazovima s kojima se klub suočava, posebno u vezi sa UEFA monitoringom zakazanim za 15. januar.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Džo Bajden, preinačio je smrtne kazne za 37 saveznih osuđenika, uključujući pet ubica dece i nekoliko masovnih ubica, u doživotne kazne zatvora bez mogućnosti uslovnog otpusta. Ova odluka doneta je neposredno pre prenosa vlasti na Donalda Trampa, koji je zakazan za 20. januar.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su jedinice vojne grupacije „Istok“ zauzele naseljeno mesto Storoževo u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), koje se nalazi iznad Makarovke na Vremevskoj izbočini, u kojoj je ukrajinska vojna grupa sada uhvaćena u kotao.
Plaćenici iz Brazila, uključujući bivše vojne i policijske službenike, formirali su grupu pod nazivom "Expeditionaries" kako bi se borili na strani Kijeva, navodi se u analizi društvenih mreža koju je sprovela agencija RIA Novosti.
U jeku priprema za potencijalnu ofanzivu ukrajinskih snaga na Herson, ruske trupe navodno koriste sofisticirane taktike kako bi usporile kretanje i destabilizovale protivničke linije. Prema izveštajima oblasne vojne uprave Hersona, ruske snage bacaju tzv. "ježeve" zamke po putevima – metalne trouglaste naprave osmišljene da buše gume na vozilima.
Ruska korporacija Rosteh isporučila je više aviona Su-57 i Su-34 ruskoj vojsci, predstavljajući ih kao vrhunske letelice koje garantuju dominaciju u vazduhu i efikasnost u različitim vrstama operacija.
Udruženje dramskih umetnika Srbije (UDUS) saopštilo je danas da je nagrada za životno delo "Dobričin prsten“ za 2024. godinu pripala glumcu Bogdanu Dikliću.
U beogradskoj galeriji "Kuća Đure Jakšića " u samom srcu boemske četvrti naše prelepe Skadarlije, svoje radove će izložiti slikar Tomislav Đokić i slikarka Tanja Đokić.
Glumica Dženifer Grej nedavno je govorila o filmu "Krvava zora" koji je snimala sa kolegom Patrikom Svejzijem gde je posebno opisivala snimanje "vrućih scena".
Pevač grupe "One direction" Lijam Pejn snimio je svoju poslednju pesmu, pre smrti 16. oktobra, kao posvetu svojoj ljubavi prema manekenki Naomi Kembel, objavio je "Dejli mejl".
Postoji nekoliko prirodnih načina za snižavanje telesne temperature, koje su naše bake rado koristile kod kuće. Jedan od manje poznatih, ali efikasnih, metoda je korišćenje krompira.
U tržnim centrima često zaboravimo na vreme, a razlog za to je pažljivo osmišljena strategija, tvrde stručnjaci. U ovim prostorima retko možete primetiti sat, a to nije slučajno.
Ulazak Plutona u Vodoliju imaće veliki uticaj na Škorpije, pre svega na porodična dešavanja, ali i pitanja stana. Pluton u Vodoliji simbolizuje borbu za slobodu, tako da će Škorpije promeniti način na koji shvataju bliskost sa dragim ljudima. Jupiter u Raku od 9. juna donosi vam srećan period, tako da je drugi deo 2025. godine obećavajući na finansijskom planu.
Postoje rase pasa koje se izdvajaju kao najbolji psi čuvari. Bilo da tražite psa koji je prirodno oprezan, zaštitnički nastrojen ili hrabar, oni vas sigurno neće izneveriti.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.