Razbijena velika kriminalna mreža! Zaplenjen čamac pun kokaina u Dominikani, u sve umešan i odbegli srpski narko-bos (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Nacionalna uprava za kontrolu droga i borbu protiv droga (DNCD) zaplenila je 993 paketa kokaina u Dominikanskoj Republici i razbila kriminalnu mrežu, navodno povezanu sa srpskim narko-bosom Antunom Mrdežom (49) za kojim traga Interpol.
Naime, policija je drogu pronašla u petak na čamcu koji je pristao na pristaništu u turističkom kompleksu provincije La Altagrasija.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak koji prikazuje kako američka policija interveniše tokom protesta protiv Izraela ispred Univerziteta Kolumbija, održanog 27. februara 2025. godine.
Sestra poginulog kolumbijskog plaćenika Honatana Martinesa Viljade, koji je likvidiran na teritoriji Ukrajine dok je ratovao za kijevski režim, izjavila je za RIA Novosti da su ukrajinske vlasti potpuno ravnodušne prema sudbini stranih boraca koje koriste u ratu protiv Rusije.
15.04.2025
07:00
"Agenti za borbu protiv narkotika, uz podršku vojnog i bezbednosnog osoblja iz kompleksa, uz dozvolu nadležnih služb, izvršili su kompletan pretres čamca sa otvorenom kabinom u pristaništu u marini Ocean 21. Ispod pramčane palube, na levoj strani, pronađeno je 535 paketa, a ispod sedišta kokpita (mosta) pronađeno je još 458 paketa, ukupno 993 paketa, umotanih u samolepljivu traku sa različitim prepoznatljivim logotipima", objasnili su u policiji za lokalne medije.
Prema njihovim navodimam tokom ove akcije uhapšena su dvojica državljana Portorika i jedan dominikanski državljanin.
"Pored toga, zaplenjeni su i čamac od 32 stope opremljen sa dva vanbrodska motora od 300 konjskih snaga, satelitskim telefonom, Honda akordom, pasošima i gotovinom u pezosima i dolarima. U okviru operacije, vlasti su izvršile pretres u Vili, gde su osumnjičeni boravili. Na licu mesta zaplenjeno je nekoliko mobilnih telefona, DVR, pištolj "Glok" 40 kalibra municija, lične stvari osumnjičenih, dokumenti, ali i drugi dokazi relevantni za istragu." naveo je sagovornik portala "Elnuevo diario".
Nacionalna policija u Kolumbiji saopštila je danas da je uhapsila muškarca koji je pokušao da se na aerodromu Rafael Nunjez u Kartaheni, ukrca na avion za Amsterdam u Holandiji sa 220 grama kokaina, koji je pokušao da prokrijumčari ispod perike.
Kolumbijska policija izvela je dve akcije protiv šverca droge u luci Santa Marta u kojima je zaplenjeno 2.600 kilograma kokaina visoke čistoće. Portal El Tiempo navodi da je moguće da je droga bila namenjena balkanskom kartelu.
- Ova organizacija posluje između Sjedinjenih Država, Portorika, Španije i Italije, a prema izveštajima, Mrdež je pobegao policiji u Kolumbiji - rekao je sagovornik.
O ovom besktvu, koje se odigralo kao na filmu izveštavao je i Informer, pre dve godine.
Foto: prinstcreen/ Policija Nacional Espana
Antun Mrdež
Naime, na aerodormu u zloglasnom Medeljinu, kolumbijskom gradu koji je centar jednog od najmoćnijih narko kartela, odigrao se neverovatan događaj, čiji je jedan od glavnih aktera bio srpski državljanin Antun Mrdeža ili Nikola Boroš, kako je pisalo na falsifikovanom pasošu koji je pronađen kod njega prilikom hapšenja.
"Njega su policajci sprovodili da bi ga ukrcali na let za Italiju, po čijoj poternici je Srbin uhapšen, kada je počeo haos. Mrdeža je od policajaca, koji su ga sprovodili, zatražio da popije malo vode, jer je žedan, što su mu oni dopustili. To je bio signal za grupu napadača, koji su se do aerodroma dovezli u dva luksuzna automobila, da počnu da pucaju ka izlazu dva na aerodromu Hose Maria Kordova. Nastala je panika, došlo je do razmene vatre u kojoj niko, srećom, nije povređen, ali kada su se policajci osvestili, videli su da nema više Antuna. Pregledom kamera za video-nadzor policija je ustanovila da se Srbin ušao u jedan od automobila kojim su napadači došli do aerodroma, crnim "audijem". Počela je potraga za limuzinom, koja je sutradan pronađena na seoskom putu u blizini Medeljina, ali nije bilo ni traga ni glasa ni od Antuna Mrdeže, niti od njegovih pomagača." pisali su mediji.
Što se zaplene 993 paketa droge tiče, državno tužilaštvo i DNCD nastavljaju istragu kako bi se utvrdilo da li postoje još osobe koje su uključene u ovu međunarodnu mrežu trgovine drogom, s ciljem hapšenja i privođenja pravdi.
Trojica privedenih su sprovedena u provinciju La Altagrasija.
"Zaplena zaliha i hapšenje učesnika u ovoj zajedničkoj akciji zabrane predstavlja značajan udarac mrežama trgovine drogom i transnacionalnom organizovanom kriminalu. To je jasna demonstracija jačanja i integracije snaga bezbednosti Dominikanske Republike u borbi protiv trgovine drogom, pranja novca i drugih srodnih krivičnih dela", naveli su nadležni.
993 zaplenjena paketa poslata su pod nadzorom Nacionalnog instituta za forenzičke nauke (INACIF) kako bi se utvrdila tačna vrsta i težina pošiljke
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak koji prikazuje kako američka policija interveniše tokom protesta protiv Izraela ispred Univerziteta Kolumbija, održanog 27. februara 2025. godine.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar