ODELJENJE ZA POTRAGE OTKRIVA DETALJE ISTRAGE UBISTVA PORODICE ĐOKIĆ! Mnogi pokušavaju da unište tragove, ali mi uvek NEŠTO NAĐEMO/VIDEO/FOTO/
Podeli vest
Danima je trajala potraga za porodicom Đokić iz Aleksinca. Specijalno obučeni timovi radili su danonoćno. Ko učestvuje u takvim potragama, kako rade i od čega zavisi koliko će potraga trajati
Odeljenje za potrage za nestalim licima Policijske uprave za grad Beograd skoro svakog dana dobija prijave, a vikendom ponekad beleže i više od 10. Osim za nestalim maloletnicima, ovo odeljenje traga i za punoletnim građanima koji su, iz nekog razloga, otišli od kuće.
Surovo ubistvo porodice Đokić potreslo je Srbiju, a veliki broj policajaca u uniformi i civilu radi na otkrivanju tragova koji će ih dovesti do odgovornih za ovaj zločin. Na taj način su prema dostupnim informacijama pronađena i tela pobijene porodice. Do Gorana, Gordane i Lidije došlo se analizom baznih stanica mobilne telefonije
06.10.2021
11:09
Tokom prošle godine, potrage u Beogradu su u 95 odsto slučajeva okončane uspešno. Koliko će policijskih službenika izaći na teren, koja teritorija će se pretraživati, zavisi od slučaja do slučaja.
Od trenutka kada se zločin dogodi, istragu treba pokrenuti što pre, jer što više dana prođe detalje je sve teže otkriti. Istraga počinje od prve policijske patrole na mestu zločina, kasnije forenzičara i tužioca. Sneg, kiša i vrućina mogu da oštete ili skroz unište tragove, ali redosled u istražnom postupku je isti.
- Ako prođe 10 minuta, a ne sat vremena, tri dana ili 15 dana, svakako je veoma loše za izuzimanje tragova, ako pričamo o biološkim tragovima, na čoveku, na životinjama, pa i na biljkama - ističe prof. dr Zvonimir Ivanović sa Kriminalističko-policijske akademije za RTS.
Dr Mladen Milošević sa Fakulteta bezbednosti navodi da to komplikuje istragu, ali ne utiče na kaznu koja će biti, ali će, dodaje, protokom vremena svakako biti teže prikupiti sve dokaze.
Lociranje baznih stanica mobilnih telefona, razgovor sa očevicima, bilo kakva mrlja na nekom predmetu, putanja kretanja osoba, neki su od bitnih elemenata istrage. Čak i kada su telo ili oružje izgoreli, postoje fizičko-hemijske metode pomoću kojih tragovi mogu da se vrate.
- Mi uvek nađemo neke tragove, uvek se nešto nađe. Možda nije odmah povezano sa izvršiocem direktno, ali kasnije može biti od velike pomoći u postupku - kaže Ivanović.
Ubistvo više ljudi i način na koji su ubijeni okarakteriše se kao teško ubistvo, a kazna zavisi od više faktora, kažu stručnjaci.
- Sve ono što se dešava nakon izvršenog krivičnog dela može da utiče na odluku o kazni, ali može da utiče i odnos pre toga dela koji je postojao između lica - ističe Milošević.
Uvek postoji način da se dođe do dokaza
Nekad je teško pomoću materijalnih tragova rešiti zločin, pa se istraga fokusira na druge elemente.
- Na primer, to je kada imate neki video-zapis koji je materijalni dokaz, ali lošeg kvaliteta. Vi ćete tada uključiti neke druge ljude koje prepoznate na snimku da pitate da li je to taj čovek na snimku i da li ga znaju, fokusiraćete se na te stvari - objašnjava Ivanović.
Ubistvo porodice Đokić, slučaj malčanskog berberina i ubistvo Tijane Jurić neki su od najtežih zločina poslednjih godina. Prema krivičnom zakoniku, kažu stručnjaci, za najteže zločine predviđena je kazna zatvora od 10 do 20 godina ili doživotna zatvorska kazna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Surovo ubistvo porodice Đokić potreslo je Srbiju, a veliki broj policajaca u uniformi i civilu radi na otkrivanju tragova koji će ih dovesti do odgovornih za ovaj zločin. Na taj način su prema dostupnim informacijama pronađena i tela pobijene porodice. Do Gorana, Gordane i Lidije došlo se analizom baznih stanica mobilne telefonije
Rusija je završila modernizaciju jednog od svojih strateških raketnih diviziona u Orenburškoj oblasti, opremivši ga najnovijim hipersoničnim raketnim sistemima Avangard. Ovaj značajan korak dodatno učvršćuje rusku poziciju u globalnoj trci u naoružanju i predstavlja odgovor na višedecenijska ulaganja Sjedinjenih Američkih Država u sisteme protivraketne odbrane.
Ukrajinske snage odbrane razbile su kolonu ruskih oklopnih vozila tokom pokušaja napada na frontu kod Vremejevke, saopštila je Operativno-strateška grupa „Hortica“.
Opozicionar i osvedočeni nasilnik Goran Ješić potvrdio je gostujući na antisrpskoj televiziji N1 da je cilj svega politička likvidacija i smena predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu, Natalija Jovanović, koja je od samog početka glavna za blokade fakulteta uzima pare za “prekovremeni rad” iako ne rade službe, kao i kroz interni projekat.
Novinari brojnih beogradskih redakcija pokazali su veliko srce i obradovali mališane koji se leče na odeljenju za hematoonkologiju II na Institutu za majku i dete Dr Vukan Čupić".
Gost Info jutra na Informer televiziji bio je Srđan Barac iz Centra za društvenu stabilnost koji je govorio o jutrošnjem divljanju Đorđa Miketića ispred Skupštine grada Beograda i nasilnom pokušaju ulaska u nju.
Gosti Info jutra na Informer televiziji bili su univerzitetski profesor Milimir Mučibabić i predsednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić. U program se uključio i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević.
Gosti Info jutra na Informer televiziji bili su član predsedništva SPS Ibro Ibrahimović i advokat Jovana Filipović koji su govorili teškom položaju Srba na Kosovu i Metohiji i to što Priština udara na Srbe preko crkve i institucija.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, fokusirajući se na rusko-ukrajinski sukob i okončanje specijalne vojne operacije tokom 2025. godine.
Članovi Moto kluba „MC Road Guardian“ iz Niša u kostimima Deda Mrazova obradovali su danas novogodišnjim paketićima decu koja se leče na dečijim klinikama Univerzitetskog kliničkog centra u Nišu.
Ova fotografija nasmejane žene koja stoji ispod bilborda na kojoj je njen lik, obišla je Srbiju! Reč je o Čačanki Snežani, a sledi priča o tome kako je završila na "javnoj oglasnoj tabli"...
Direktorka Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov izjavila je danas da su doktori zadovoljni jer su dvoje teško povređenih pacijenata usled obrušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu u boljem stanju.
Emilio Sančes Vikario, koji je 1990. godine bio sedmi teniser sveta, usudio se da kaže što retko ko sme, pa je otvoreno poručio da je ATP izbacio Novana Đokovića iz Saveta igrača, jer se borio za ostale tenisere.
Zvezdan Terzić istakao je da bi iz Superlige Srbije postoji jedan igrač koga bi doveo u Crvenu zvezdu, a u pitanju je mladi napadač Čukaričkog, Mihajlo Cvetković.
Miodrag Božović, nekadašnji trener Crvene zvezde, rekao je da je Filip Lam budala, jer je Nemac izjavio da je "Evropa propatila" zbog toga što su prethodna dva Mundijala održana u Rusiji 2018. i Kataru 2022. godine.
Navijači Vojvodine sa "FKV Foruma" oglasili su se saopštenjem povodom incidenta i sukoba između Nenada Lalatovića i Feđe Dudića, te u njemu traže otkaz za temperamentnog srpskog stručnjaka.
Četiri osobe su poginule, a više od deset se vodi kao nestalo nakon što se most koji povezuje brazilske savezne države Tokantins i Maranjao srušio u nedelju popodne.
Moskva nema iluzija o izgledima za takozvano lako rešavanje krize u Ukrajini, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov televiziji "Rusija 1", komentarišući plan novoizabranog američkog predsednika Donalda Trampa za Ukrajinu.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je Moskva spremna da učini sve da Amerikanci i stanovnici zapadnih zemalja ne troše novac na izgradnju bunkera.
Ukrajinska protivvazdušna odbrana oborila je najmanje 50 od ukupno 70 raketa koje su danas lansirale ruske snage, ciljajući energetsku infrastrukturu Ukrajine, rekao je danas predsednik te zemlje Volodimir Zelenski.
Rođen je kao Alfredo Fiorito u Argentini 1953, emigrirao je u Pariz 1976, zatim u Madrid, pa na Ibicu, gde je živeo od prodaje sveća i odeće dok je sticao iskustvo kao di-džej u tamošnjem baru.
Šona Kombsa poznatijeg kao Pi Didi i Paf Dedi tužio je bivši radnik koji tvrdi da ga je reper podvrgao seksualnom zlostavljanju i uznemiravanju, trgovini seksom i drugim ponižavajućim radnjama dok je bio zaposlen kod njega.
Veliki broj srpskih glumaca nažalost, nikada nije imalo decu, a među njima su Anita Mančić, Milena Dravić, Dragan Gaga Nikolić, Ružica Sokić, Pavle Vuisić i Nikola Simić.
Pre tačno godinu dana, rođeni brat jednog od najpopularnijih rijaliti učesnika, Marka Janjuševića Janjuša, Mihajlo, pronađen je mrtav u 27. godini života, u stanu u kojem je živeo u Beogradu, na Dorćolu.
Pre tačno godinu dana, rođeni brat jednog od najpopularnijih rijaliti učesnika, Marka Janjuševića Janjuša, Mihajlo, pronađen je mrtav u 27. godini života.
Brat Marka Janjuševića Janjuša, Mihailo oduzeo je sebi život pre tačno godinu dana, a bivši košarkaš otišao je u rodno Prijepolje kako bi na godinjicu smrti posetio bratov grob.
Andreana Čekić je poznata kao neko ko nema dlake na jeziku, a sada je za naš portal otkrila zbog čega nosi perike na nastupima ili gostovanjima po TV emisijama.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.