SERIJSKI SILOVATELJ IGOR MILOŠEVIĆ PRIZNAO! Pretio sam novinarki Informera silovanjem
Podeli vest
Manijaku određen pritvor od 30 dana, tužilaštvo naložilo veštačenje, biće poslat u zatvorsku ludnicu ako psihijatri utvrde da je bolestan
Serijski silovatelj Igor Milošević (44) priznao je juče u tužilaštvu da je novinarki Informera zapretio silovanjem. Njemu je posle saslušanja određen jednomesečni pritvor, a tužilaštvo će narediti njegovo psihijatrijsko veštačenje kako bi se utvrdilo da li Milošević treba da ide u ludnicu na lečenje!
Država mora da uvede nove zakone kako bi ljude poput Igora Miloševića sprečila da ponovo pljačkaju i siluju. Jedan od načina je da policiji uvek budu na oku i da se redovno javljaju psihologu i Centru za socijalni rad
29.09.2022
07:00
Opasni silovatelj, koji je uhapšen u petak zbog ugrožavanja sigurnosti novinarke Informera koja je radila intervju s njim, doveden je juče oko 10 sati iz Centralnog zatvora u Prvo osnovno tužilaštvo, gde je trebalo da bude saslušan.
Nije pokazao emocije
Kako saznajemo od izvora iz istrage, Milošević, koji je zbog mnogih silovanja od četrnaeste godine proveo samo tri meseca na slobodi, tokom saslušanja je bio potpuno miran i nije pokazivao nikakve emocije.
On je objasnio kako je pristao na intervju i rekao da nije kriv jer je novinarkama potpuno normalno pričao o silovanjima i pljačkama?!
- Sa mnom su razgovarale dve novinarke Informera. Jedna od njih me je prvo pitala da li se kajem zbog ranijih silovanja, a onda mi je rekla: "Ovde su dve žene, kako da znam da nas nećeš silovati?" Odgovorio sam da niko ne može da joj garantuje ni da će sutra biti živa i da, ako odlučim da je silujem, to ću i uraditi. Naravno, pod uslovom da nema nekog ko može da me spreči, kao, recimo, snimatelj - rekao je Milošević, praktično priznajući da je silovanjem pretio našoj novinarki i da to nije uradio samo zahvaljujući kamermanu Informera.
Foto: Aleksandar Jovanović
Igor Milošević
Ipak, verovatno shvatajući da je priznao krivično delo, Milošević je u daljem toku saslušanja pokušao da objasni da nije hteo da preti, već da objasni zbog čega je ranije silovao žene.
Nakon toga Prvo osnovno tužilaštvu predložilo je da se Igoru Miloševiću odredi jednomesečni pritvor, što je sud i učinio.
- Osim toga, tužilaštvo će ispitati oštećene, eventualne druge svedoke, a zatim će narediti komisijsko psihološko-psihijatrijsko veštačenje osumnjičenog na okolnost njegove uračunljivosti - naveli su u tužilaštvu.
Uhapšen u centru
Podsetimo, serijski silovatelj Igor Milošević, koji je od 20. septembra, kada je izašao iz zatvora, širio strah i paniku među Beograđanima, posebno ženama, uhapšen je u petak oko 14.30 u Cvijićevoj ulici u centru Beograda. On je bio iznenađen kad su mu prišli policajci, ali je brzo shvatio da je uhapšen zbog Informera.
- Zašto, ništa nisam uradio?! A da, navukli me ovi iz Informera, znao sam - rekao je silovatelj i mirno pošao sa policajcima.
Inače, naši novinari i urednici predali su u četvrtak Prvom osnovnom tužilaštvu zahtev za postupanje i kompletan video-materijal koji smo snimili sa Miloševićem, u kome on otvoreno priznaje da i dalje ima snažan nagon za silovanjem i sasvim je očigledno da se nije resocijalizovao ni posle 30 godina u zatvoru. Tokom razgovora sa novinarkama Informera on je otvoreno kazao da bi mogao da ih siluje, samo ako to poželi, pa čak i da ih ubije.
Tužilaštvo je, na osnovu dokaza koje smo im dostavili, procenilo da je Milošević ozbiljna opasnost po bezbednost građana i da postoji ozbiljan osnov za sumnju da bi mogao ponovo da siluje nekog, pa je naređeno njegovo hapšenje.
Iza rešetaka proveo 30 godina
Igor Milošević je priznao da je prvi put silovao kad je imao samo deset godina, dok još nije bio krivično odgovoran. Prvi put je dospeo u popravni dom sa 14 godina, opet zbog silovanja i pljački, pa je narednih 30 godina proveo iza rešetaka. U tom periodu je samo nepuna tri meseca bio na slobodi, jer je svaki put odmah po izlasku s robije napadao žene i pljačkao, pa se vraćao u zatvor.
Informerova inicijativa za promenu zakona
Redakcija Informera pokreće zvaničnu inicijativu u Skupštini Srbije za izmenu zakona kako bi se ubuduće onemogućilo bezuslovno puštanje na slobodu serijskih silovatelja. Naime, naš stav je da bi izmenom krivičnog zakona višestruke silovatelje-povratnike trebalo slati na psihijatrijsko veštačenje odmah po odsluženju zatvorske kazne! Na taj način stručnjaci bi utvrdili da li je zatvorska kazna imala efekta u smislu resocijalizacije i da li kod bivšeg osuđenika i dalje postoji nagon za silovanjem. U slučaju da se proceni da je neko od njih i dalje opasan po društvo, trebalo bi ga uputiti u psihijatrijsku ustanovu zatvorenog tipa, do daljeg. Novinari i urednici Informera smatraju da bi ovo bio najefikasniji način da se manijaci stave pod kontrolu nakon izdržavanja kazne, pri čemu bi se i rizik od ponovnih napada na žene i decu sveo na minimum.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Država mora da uvede nove zakone kako bi ljude poput Igora Miloševića sprečila da ponovo pljačkaju i siluju. Jedan od načina je da policiji uvek budu na oku i da se redovno javljaju psihologu i Centru za socijalni rad
Iran je ispalio dve rakete na američki patrolni brod u blizini ostrva Džask, nakon što se plovilo oglušilo o upozorenja iranske mornarice i nastavilo kretanje ka Ormuskom moreuzu, objavila je iranska agencija Fars.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović morala bi da dobije otkaz na televiziji N1 nakon što je otkriveno da je godinama lagala da joj je poznati srpski akademik i arhitekta Nikola Hajdin deda.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se iz Danske, gde učestvuje na Konferenciji predsednika parlamenata Evropske unije i zemalja kandidata, otkrivši da su je u Kopenhagenu pitali o stanju na Beogradskom univerzitetu i o Vladanu Đokiću.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u programu uživo naše televizije ko je u stvari Sanja Fric, profesorka blokaderka s Građevinskog fakulteta, koja je gostovala u "Utisku nedelje" na tajkunskoj Novoj S, naglasivši da bi upravo ona trebalo da odgovara za pad nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra 2024.
Državljanin Bosne i Hercegovine (23) proteran je iz Hrvatske nakon što je 1. maja u jutarnjim časovima u Funtani, na balkonu hotelske sobe, mahao zastavom Republike Srpske.
Svađe unutar opozicionog bloka ne jenjavaju, čini se da nema teme oko koje mogu da zauzmu jedinstven stav. Najnoviji sukob izbio je nakon objave Bojane Selaković, koordinatorke Nacionalnog konventa za EU u Srbiji, koja je javno prozvala advokata Božu Prelevića zbog njegovih ranijih poteza.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Povišena temperatura, bolovi u telu, malaksalost, kasnije i mučnina i otežano disanje, glavni su simptomi hantavirusa koji je otkriven na kruzeru koјi јe plovio Atlantskim okeanom.
Od sutra, 5. maja, banke u Srbiji biće operativno spremne za izvršavanje plaćanja u okviru SEPA sistema, nakon što je Srbija prošle godine pristupila Jedinstvenom području za plaćanja u evrima, rekli su iz Narodne banke Srbije.
Svetski putnik iz Holandije, koji se na društvenim mrežama potpisuje kao Lorens, objavio je snimak iz Srbije i to sa mesta koje je godinama maštao da poseti, a smatra ga najpotcenjenijim mestom u Evropi.
Republika Srbija će u ovoj godini usvojiti Zakon o nestalim licima i ispraviti višedecenijsku i istorijsku nepravdu, poručila je ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Regionalni direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO) za Evropu Hans Kluge izjavio je danas da ta organizacija preduzima hitne mere kako bi odgovorila na pojavu hantavirusa na kruzeru u Atlantiku, koji je, kako je naveo, "izazvao tragičan gubitak života".
Evropske vlasti strahuju da bi Rusija u narednih godinu do dve mogla da iskoristi period slabih transatlantskih odnosa i proveri koliko je Zapad zaista spreman da brani NATO, piše Politiko.
Glumica Kameron Dijaz (53) dobila je treće dete sa suprugom, muzičarem Bendžijem Madenom, čime je njihova porodica postala bogatija za još jednog člana.
Aleksandra Dadario je glumica koja se, prema analizi filmskih ocena, najčešće pojavljuje u najužasnijim filmovima, što je svrstava na sam vrh ove neslavne liste.
Odabir kućnog ljubimca za decu nije samo pitanje želje, već i odgovornosti cele porodice, jer svaka životinja ima specifične potrebe koje treba ispuniti.
Postoje istraživanja o svemu i svačemu, a jedno, koja nam dolazi iz Švedske, bavi veličinom stopala i govori o našem životnom veku, pa je privuklo posebnu pažnju ljudi širom sveta.
Vijetnam je, prema najnovijim istraživanjima, ponovo ocenjen kao jedna od najpovoljnijih zemalja za život, zahvaljujući niskim troškovima stanovanja, hrane i svakodnevnih aktivnosti što je potvrdila i mlada Britanka Kejsi.
Aktuelni zadrugari Maja Marinković i Asmin Durdžić ne prestaju da šokiraju gledaoce, a sada su otišli korak dalje kada mu je sela na lice, dok je bila u kupaćem.
Reper Mihajlo Veruović Vojaž priznao je da prati šta radi njegova bivša devojka i koleginica Anđela Ignjatović Breskvica, ali je istakao da mu smetaju pitanja o njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar