Miloš Radonjić iz Crne Gore, skiper na brodu "Maksi Jena", uhapšen je u Trstu po poternici SAD zbog trgovine kokainom, a kako prenose italijanski mediji on je posle hapšenja tvrdio da nije taj Miloš Radonjić kog oni traže!
Amerika je, da podsetimo, za njim raspisala poternicu 15. septembra, a kako se navodi, američke vlasti ga smatraju "opasnim šefom kavačkog klana" koji je tri puta organizovao i pokušao da u Evropu unese ukupan tovar od 2.602 kilograma kokaina.
Istraga američkih istražitelja trajala je godinama i takođe se zasniva na presretnutim porukama i drugim komunikacijama koje je grupa razmenjivala putem različitih veb aplikacija.
- Saslušan je, ali je negirao sve što mu se stavlja na teret i rekao je da nema veze sa tim, te da on nije taj Miloš Radonjić za kojim je poternica raspisana - navode italijanski mediji.
Ipak, kako dalje navode tamošnje mediji, pozivajući se na izvore iz istrage, istragom protiv Miloša Radonjića je utvđeno da je slagao kada je rekao da on nije osoba za kojom se traga. Provereni su njegovi otisci prstiju, mobilni telefoni, ali i dokumenta, te je nesumnjivo potvrđeno da je upravo on Miloš Radonjić kog Sjedinjene Američke Države traže.
Foto: printscreen/repubblica.it
Italijanski mediji, kao i američke vlasti, tvrde da je Radonjić bio važan igrač u ovdašnjem podzemlju. Pretpostavlja se da je uhapšeni Radonjić pokušao da zbuni istražitelje u Italiji tvrdeći da su ga pomešali sa drugim Milošem Radonjićem, takođe pripadnikom "kavačkog klana". Naime, Radonjić na koga skiper aludira da su ga pomešali sa njim ranjavan je četiri puta od početka rata klanova 2014. godine i nalazi se na više optužnica protiv pripadnika ovog klana. Takođe on sada ima 37 godina, dok Radonjić koji je otišao na regatu u Italiju ima 33.
Barcolana, lo skipper Milos Radonjic arrestato per traffico di droga https://t.co/R8eqhJxt5K
Ostaje otvoreno pitanje da li je zaista došlo do greške ili je uhapšen pravi čovek za kojim je raspisana poternica SAD.
Kriptovana komunikacija
Radonjić i njegova grupa, kako se navodi, komunicirali su putem aplikacija kao što su Skaj, Signal, iMessage i Fejstajm, a kako se navodi, podaci iz istrage govore da su istražitelji do uhapšenog Miloša Radonjića došli upravo tako.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) tvrdi da je optuženi šef "kavačkog klana" Radoje Zvicer znao sve detalje nemačke policijske akcije protiv švercera kokaina na brodu "Budva" iako su takvi detalji bili poznati samo tadašnjem policijskom funkcioneru Dejanu Kneževiću.
Turska je zatražila od Italije izručenje Bariša Bojuna, osumnjičenog za organizaciju ubistva vođe "škaljarskog klana" Jovana Vukotića, prenosi turski HalkTV.
Policajci i tužioci koji su uključeni u istragu "Tunel" su utvrdili da su Veljko Marković (32) i njegov stric Milan Marković (53) istog dana ušli u autobus koji putuje do Sarajeva, ali su karte kupili do Foče, što je bila njihova krajnja destinacija.
Dušanu Jovanoviću Gibi koji se dovodi u vezu sa vračarskom kriminalnom grupom i Darku Duloviću, uhapšenima sredinom septembra u "Sarajevo Toweru", produžen je pritvor za naredna dva meseca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SAD Donald Tramp zapretio je Kanadi dodatnim carinama zbog dima sa stotina aktivnih požara koji je prekrio veliki deo severoistoka Sjedinjenih Američkih Država i ozbiljno pogoršao kvalitet vazduha svega nekoliko dana pre finala Svetskog prvenstva između Argentine i Španije u Nju Džersiju.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Pravi radnički odgovor beogradske gospođe srušio je sve nade dokonih zboraša i blokadera koji danima glume ekologe i pokušavaju da zaustave razvoj Beograda.
Izvestical Evropske unije za Srbiju Tonino Picula, osvedočeni antisrbin i jedan od ideologa blokadera čiji je cilj rušenje naše zemlje, pokrenuo je novu ofanzivu iz Brisela.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da je danas počelo novo poglavlje u odnosima Srbije i SAD i čestitao svim građanima Srbije na strateškom partnerstvu između naše zemlje i Amerike.
Percepcija nezavisnosti pravosuđa u Crnoj Gori i dalje je veoma niska među građanima, percipiran nivo korupcije u javnom sektoru ostaje visok, a zabrinutost izaziva i uticaj medija u vlasništvu kompanija osnovanih u Srbiji, ukazala je Evropska komisija u novom godišnjem Izveštaju o vladavini prava.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Od danas dolazi do izmene režima saobraćaja u nekoliko ulica na Čukarici, Novom Beogradu i u Zemunu zbog planiranih radova, saopštio je Sekretarijat za saobraćaj Grada Beograda.
Pripadnici Policijske stanice Surdulica spasili su život osamdesetdevetogodišnjem muškarcu koji je nestao na području Vlasine, nakon što se u jutarnjim satima udaljio iz vikendice i nije se vratio do večeri.
Za samo nekoliko dana od izlaska pesme "Žig zveri", mladi srpski izvođač Faraon izazvao je ogromnu pobunu javnosti zbog stihova koji seksualizuju maloletnice, zbog čega su se hitno oglasili stručnjaci.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Prema pisanju Blumberga, glavni cilj samita NATO u Ankari nije bila rasprava o pitanjima kolektivne odbrane, već nastojanje saveznika da obezbede da američki predsednik Donald Tramp ostane privržen Alijansi.
Nedavni američki vazdušni udar u blizini iranske nuklearne elektrane Bušer mogao bi da poveća rizik od ozbiljne regionalne eskalacije, ocenio je Ćijan Jasu, doktor nauka iz Centra za regionalne i nacionalne studije Univerziteta Sautvest Điaotung u Kini.
Rusija je pojačala upotrebu novih mlaznih verzija udarnih dronova „Geranj“, koje lete znatno brže, na većim visinama i mogu da menjaju putanju tokom napada.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Plastične stolice mogu brzo da izgube belinu i sjaj, posebno ako su dugo izložene vremenskim uslovima. Uz nekoliko jednostavnih trikova i sredstva koja već imate kod kuće, lako ih možete očistiti i vratiti im uredan izgled.
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Ako je neko mislio da će se Elektra Elit od estrade oprostiti mirno, prevario se! U svom poslednjem spotu pevačica je uspela da spoji ono što je do juče delovalo nemoguće - pred kamerama su se zajedno pojavili njen bivši dečko Marko Marković i njen sadašnji muž.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.