Suđenje Marku Polovini (30) iz Zmajeva, optuženom da je 5. jula prošle godine sekirom ubio dedu Dragana Manojlovića (74) i njegovu sestru Zoru Dakić (83), nastavlja se u petak pred Višim sudom u Somboru.
Posle zločina, podsetimo, Marko je pobegao automobilom pokojnog dede u kojem se krio sve do noći između 12. i 13. jula, kada je uhapšen u šumi na Vršačkom bregu.
Beživotna tela dvoje ubijenih staraca pronađena su sledećeg dana u kući u ulici Radoja Domanovića 20 u Zmajevu, u kojoj su zajedno živeli, nakon što se Dragan i Zora nisu pojavili na sahrani njihove rođake.
Zabrinuta Draganova ćerka, a Markova majka, tog dana je pozvala policiju i prijavila da joj se otac ne javlja na telefon, da ne otvara vrata, da je bolestan i da živi sa starijom sestrom, koja je takođe bolesna.
Iste večeri policija je ušla u kuću i zatekla u njoj stravičan prizor. Takođe su konstatovali da je sve ispreturano. Za dvostruko ubistvo odmah je osumnjičen Draganov unuk Marko, koji je netragom nestao, i za njim je raspisana potraga na osnovu koje je uhapšen nedelju dana kasnije.
Foto: Zoran Sinko
Kuća u kojoj se odigralo stravično krvoproliće
Sumnja se da se Polovina uoči krvavog pira ušunjao u dedinu kuću i sekirom ubio nesrećne starce na spavanju. Zoru je usmrtio jednim udarcem sekirom u glavu, dok je Dragana iskasapio sa više udaraca po glavi i telu pa pobegao njegovom "dačijom" i navodnim plenom od 30.000 evra koje je ukrao od dede.
Preti mu doživotni zatvor
Tokom istrage okrivljeni se branio ćutanjem, tvrdeći da psihički nije sposoban da se izjasni o teškim optužbama. U međuvremenu je izneo odbranu i rekao da se ne seća kritičnog događaja, odnosno da ima amneziju, te da ne priznaje krivicu.
U slučaju da se dokaže da je on ubica, preti mu kazna od najmanje 10 godina ili doživotni zatvor.
Nakon što se u Zmajevu pročulo za zločin, neko od ogorčenih meštana ostavio je poruku na oglasnoj tabli: "Za unuka pokojnog Manojlovića smrtna kazna. Izvršiti odmah." U potpisu je stajalo: "Stanovnici Zmajeva".
Početak suđenja Marku P. (30) iz Zmajeva, koji je prošle godine ubio svog dedu Dragana Manojlovića (74) i babu Zoru Dakić (83), odložen je za 15. septembar, jer je njegov advokat bio sprečen da dođe na ročište u Viši sud u Somboru
Viši sud u Somboru vratio je na doradu optužnicu protiv Marka P. (29) iz Zmajeva osumnjičenog da je 5. jula 2022. godine usmrtio dedu po majci Dragana Manojlovića (74) i njegovu sestru od ujaka Zoru Dakić (83)
Novosadska policija intenzivno traga za M. P. (29) iz Zmajeva, koji je osumnjičen za dvostruko teško ubistvo svog dede Dragan M. (74) i i njegove sestre od ujaka Zora D. (83), koja je iz Hrvatske došla pre par godina i od tada živi sa njim
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Početak suđenja Marku P. (30) iz Zmajeva, koji je prošle godine ubio svog dedu Dragana Manojlovića (74) i babu Zoru Dakić (83), odložen je za 15. septembar, jer je njegov advokat bio sprečen da dođe na ročište u Viši sud u Somboru
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Profesor Univerziteta Jugoistočne Norveške Glen Dizen tvrdi da je britanska vlada odobrila upotrebu krstarećih raketa storm šedou za ukrajinski napad na Voronjež, izveden 22. juna, u kojem je poginulo pet ljudi.
Rusija i Indonezija sve brže razvijaju ekonomske mehanizme koji zaobilaze tradicionalne finansijske kanale pod dominacijom dolara, a ruski mediji taj proces predstavljaju kao novi udar na zapadni finansijski sistem i odgovor Moskve na dugogodišnje sankcije.
Suprug italijanske ministarke za porodična pitanja Evđenije Ročela, Luiđi Kavalari, nestao je u jezeru Viko u blizini Rima nakon što je bio u čamcu zajedno sa suprugom.
Ugledna agencija Blumberg, pozivajući se na poverljive izvore, prenosi da je kardinalna greška američke obaveštajne službe rezultirala stravičnim napadom na školu za devojčice u iranskom gradu Minabu.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.