Suđenje Marku Polovini (30) iz Zmajeva, optuženom da je 5. jula prošle godine sekirom ubio dedu Dragana Manojlovića (74) i njegovu sestru Zoru Dakić (83), nastavlja se u petak pred Višim sudom u Somboru.
Posle zločina, podsetimo, Marko je pobegao automobilom pokojnog dede u kojem se krio sve do noći između 12. i 13. jula, kada je uhapšen u šumi na Vršačkom bregu.
Beživotna tela dvoje ubijenih staraca pronađena su sledećeg dana u kući u ulici Radoja Domanovića 20 u Zmajevu, u kojoj su zajedno živeli, nakon što se Dragan i Zora nisu pojavili na sahrani njihove rođake.
Zabrinuta Draganova ćerka, a Markova majka, tog dana je pozvala policiju i prijavila da joj se otac ne javlja na telefon, da ne otvara vrata, da je bolestan i da živi sa starijom sestrom, koja je takođe bolesna.
Iste večeri policija je ušla u kuću i zatekla u njoj stravičan prizor. Takođe su konstatovali da je sve ispreturano. Za dvostruko ubistvo odmah je osumnjičen Draganov unuk Marko, koji je netragom nestao, i za njim je raspisana potraga na osnovu koje je uhapšen nedelju dana kasnije.
Foto: Zoran Sinko
Kuća u kojoj se odigralo stravično krvoproliće
Sumnja se da se Polovina uoči krvavog pira ušunjao u dedinu kuću i sekirom ubio nesrećne starce na spavanju. Zoru je usmrtio jednim udarcem sekirom u glavu, dok je Dragana iskasapio sa više udaraca po glavi i telu pa pobegao njegovom "dačijom" i navodnim plenom od 30.000 evra koje je ukrao od dede.
Preti mu doživotni zatvor
Tokom istrage okrivljeni se branio ćutanjem, tvrdeći da psihički nije sposoban da se izjasni o teškim optužbama. U međuvremenu je izneo odbranu i rekao da se ne seća kritičnog događaja, odnosno da ima amneziju, te da ne priznaje krivicu.
U slučaju da se dokaže da je on ubica, preti mu kazna od najmanje 10 godina ili doživotni zatvor.
Nakon što se u Zmajevu pročulo za zločin, neko od ogorčenih meštana ostavio je poruku na oglasnoj tabli: "Za unuka pokojnog Manojlovića smrtna kazna. Izvršiti odmah." U potpisu je stajalo: "Stanovnici Zmajeva".
Početak suđenja Marku P. (30) iz Zmajeva, koji je prošle godine ubio svog dedu Dragana Manojlovića (74) i babu Zoru Dakić (83), odložen je za 15. septembar, jer je njegov advokat bio sprečen da dođe na ročište u Viši sud u Somboru
Viši sud u Somboru vratio je na doradu optužnicu protiv Marka P. (29) iz Zmajeva osumnjičenog da je 5. jula 2022. godine usmrtio dedu po majci Dragana Manojlovića (74) i njegovu sestru od ujaka Zoru Dakić (83)
Novosadska policija intenzivno traga za M. P. (29) iz Zmajeva, koji je osumnjičen za dvostruko teško ubistvo svog dede Dragan M. (74) i i njegove sestre od ujaka Zora D. (83), koja je iz Hrvatske došla pre par godina i od tada živi sa njim
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Početak suđenja Marku P. (30) iz Zmajeva, koji je prošle godine ubio svog dedu Dragana Manojlovića (74) i babu Zoru Dakić (83), odložen je za 15. septembar, jer je njegov advokat bio sprečen da dođe na ročište u Viši sud u Somboru
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo je nov snimak siledžije i blokadera Nikole Đorđioskog (33) iz Užica, koji je u sramnom napadu ogromnom kamenicom pogodio i teško povredio snimatelja Radio-televizije Srbije!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Pavel Bušujev, rukovodilac Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta zemalja ZND, u svojoj kolumni poručuje da je Rpublika Srpska ruski Dombas, a Ratko Mladić ruski heroj!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je danas radove na obnovi Čukur česme u Beogradu, jednog od najznačajnijih istorijskih mesta u prestonici, za čiju je obnovu Ministarstvo opredelilo 991.800,00 dinara.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić danas prisustvuje svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara Dunavskog koridora, saobraćajnice koja će doprineti boljoj povezanosti istočne Srbije sa Beogradom.
Požar koji je zahvatio deo opštine Lebane je ugašen, požari na Stolovima i kod Lukova kod Vranja i dalje nisu lokalizovani, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, dok je u Deliblatskoj peščari mirno.
Nova ruska krstareća raketa "Banderolj" postala je ključni deo kampanje koja je gotovo zaustavila komercijalnu plovidbu kroz ukrajinske crnomorske luke, dok je izvoz žita u prvoj polovini avgusta pao oko 75 odsto u odnosu na isti period prošle godine, piše britanski Telegraf.
Skladište ukrajinskih snaga sa granatama, minama, drugom municijom i dronovima nalazilo se u blizini stambenih objekata kod Kijeva, gde je posle ruskog udara došlo do katastrofalne sekundarne detonacije u kojoj je poginulo najmanje 37 ljudi, potvrdio je Volodimir Zelenski.
Rusija bi početkom naredne nedelje mogla zvanično da bude označena kao odgovorna za pokušaj napada dronom sa eksplozivom na aerodromu Lajpcig/Hale, posle čega Berlin sprema "opsežan" paket mera protiv Moskve.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Septembar je pravo vreme za nekoliko važnih poslova u bašti, a orezivanje biljaka spada među njih. Ipak, ne treba uzimati makaze i skraćivati sve redom.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Jelena Karleuša sinoć je u okviru manifestacije "Dani šljive" održala koncert u Blacu, a više od 50.000 ljudi dočekalo je pop divu uz gromoglasne ovacije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.