Srbija je zauvek zavijena u crno od 3. maja, kada se dogodio stravičan masakr u OŠ „Vladislav Ribnikar“, kada je ubijeno osmoro dece i radnik obezbeđenja Dragan Vlahović. Za zločin se tereti dečak Kosta Kecmanović, a roditelji žrtava vode odvojeni postupak protiv dečaka i njegovih roditelja. Pred Višim sudom u Beogradu nastavljen je parnični postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, kao i protiv njihovog maloletnog sina Koste. Na ovu temu u "Info jutru" govorila je advokatica Zora Dobričanin Nikodinović.
Advokatica Zora Dobričanin Nikodinović istakla je da ne učestvuje u parničnom postupku, tako da nije želela da komentariše detalje o tom postpupku.
Foto: Masha Bandjur
Zora Dobričanin Nikodinović
-U principu postoji mogućnost za okončanje parničkog postupka dok traje krivični. Znam da je završeno sa saslušanjem oštećenih roditelja i braće i sestara ubijene dece. Na sledećem suđenju očekuje se saslušanje Kecmanovića. Nakon što se sve to dogodilo pokrenuta je istraga, pa se vode i krivični i parnični postupak. Sve je ovo zakonski dozvoljeno bez obzira na ružne komentare. Naknadu štete roditeljima niko ne može da isplati, a na žalost u civilizovanom svetu postoji mogućnost da vam se da novčana naknada za gubitak koji plaćaju u ovom slučaju roditelji dečaka koji je počinio zločin. Smatram da bi moralo do tančina da se ispita svaki trenutak pre ovog događaja, za vreme događaja i posle. Srećom, ovako nešto nije zapamćeno na ovim prostorima. Mi smo dužni da sprovedemo istragu do tančina kako nam se nešto ovako ne bi ponovo desilo- rekla je Zora Dobričanin Nikodinović.
Ona je govorila i o slučaju dečaka koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" uneo nož.
-Ja uopšte nisam u teoriji zavere. Ja sam prvog dana iznela svoj stav i mene u međuvremenu ništa nije odvratilo. Ja vrlo malo verujem u slučajnosti. Sve je moguće. Moguće da je nož podmetnut. Meni pije vodu i ta priča. Sve je moguće. Mi smo zemlja koja je mala, a za nas je velika. Ceo svet se trenutno bavi nama, cela Evropa se bavi nama pre svega zbog Kosova i trpimo užasne pritiske kako bismo to Kosovo priznali. Moramo da podsetimo da smo mi zemlja koja nije uvela sankcije Rusiji i zbog toga takođe trpimo ogromne pritiske. Moramo da vidimo kojim se sve neprimerenim pritiscima bave veliki. Mi smo neposlušni i čvrsto se držimo svog stava. Meni to sve tako deluje, ali za mene je to terorizam jer je izazvan ogroman strah i zato što je nastupila smrt više lica. Jako je važno da se što pre obezbede dokazi. Terorizam se jako teško dokazuje, zato je opasan što je podmukao i vrlo prikriven- rekla je Zora Dobričanin.
Milorad Ulemek Legija bivši komandant Jedinice za specijalne operacije koji je osuđen na 40 godina zatvora zbog niza zločina između ostalog i zbog ubistva Zoprana Đinđića, prema saznanjima pojedinih medija napisao je scenario baš o likvidaciji premijera Srbije. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Čedomir Jovanović, lider LDP-a.
Na drugu godišnjicu od početka rata u Ukrajini borbe i dalje traju. Rusi su prethodnih dana postigli uspeh na frontu, a za Ukrajinu su glavne teme - nedostatak oružja i ljudstva. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski Istakao je da je Avdejevka nova linija odbrane, kao i da su dalji zadaci jačanje granica države. Predsednik Rusije Vladimir Putin leteo je na najvećem supersoničnom avionu na svetu. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su sa Biljanom Šahrimanjan Obradović iz Centra za stratešku analizu i Draganom Vujičićem, novinarom iz Večernjih novosti, a putem vajber uključenja javio se Danijel Simić iz Udruženja novinara RS.
Nakon drugog po redu raskola u svega dva meseca, pokret "Mi - Glas iz naroda" ostao je, po svemu sudeći, sa samo dva odbornika u Beogradu, dok se spekuliše da će u Narodnoj skupštini imati svega pet od 13 poslanika.
Sud za zločine OVK produžio je za još dva meseca pritvor Hašimu Tačiju i Kadriju Veseljiju, optuženima za zločine protiv čovečnosti ratne zločine i na Kosovu i Metohiji i u Albaniji od 1998. do 1999. godine, zbog rizika da bi mogli ometati rad suda, uticati na svedoke ili ponoviti krivično delo. Optužnica ih tereti, ako i pripadnike tzv. OVK Redžepa Seljimija i Jakupa Krasnićija za zločine u 42 nelegalna pritvora na KiM i u Albaniji, nad najmanje 407 pritvorenika, od kojih je 98 ubijeno. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je advokat Goran Petronijević.
Vođa koalicije „Srbija protiv nasilja“ Dragan Đilas konačno je smogao snage i priznao poraz na prethodnim izborima, održanim 17. decembra 2023. godine, od strane Srpske napredne stranke. Đilas je, kroz zube, nevoljno, ali ipak odlučio da prizna da su on i njegova koalicija izgubili. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Petar Popović, urednik "Pepo" portala"
Sve više se govori u javnosti o socijalnoj-garantovanoj penziji. Nije u pitanju klasična penzija, ali jeste namenjena stanovništvu starijem od 65 godina. Neko ko nema imovinu ni druge prihode, svakako teško živi, a u toj kategoriji najviše je žena sa sela. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je ministar za brigu o selu Milan Krkobabić
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milorad Ulemek Legija bivši komandant Jedinice za specijalne operacije koji je osuđen na 40 godina zatvora zbog niza zločina između ostalog i zbog ubistva Zoprana Đinđića, prema saznanjima pojedinih medija napisao je scenario baš o likvidaciji premijera Srbije. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Čedomir Jovanović, lider LDP-a.
Glumac Milan Marić ispljuvao je dolazak holivudske zvezde Žana Kloda Van Dama na Međunarodni filmski festival u Nišu koji se održava od 25. do 30. avgusta u tom gradu.
Zagrebački mediji i dežurni srbomrzci ponovo su poleteli da se direktno umešaju u unutrašnje stvari Srbije i pruže otvorenu podršku opozicionim blokaderima!
Tokom obilaska radova predsednik Aleksandar Vučić razgovorao je sa okupljenim narodom u Novom Pazaru, gde ga je dočekao ogromne broj građana, mladih i dece, a dogodio se momenat koji je obeležio ceo dan i raznežio sve prisutne!
Ustaški mediji udružili su se u jezivom napadu na predsednika Aleksandra Vučića, koji svojim primerom pokazuje kako se bori za narod i državu, dok njih ubija neverovatan napredak naše zemlje.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Trgovci će od septembra morati svakodnevno da objavljuju cenovnike svojih proizvoda i da budu dostupni građanima kako bi pratili cene, shodno odredbama usvojenih zakona koji uređuju tržište i zaštitu potrošača u Srbiji.
Najveća i najpoznatija leskovačka manifestacija - Roštiljijada počinje večeras uz vatromet, nastup trubača, mažoretkinja i koncert Milice Pavlović. Centar grada je velika pešačka zona, a oni koji dolaze automobilima treba da obrate pažnju i gde parkiraju.
U egipatskoj pustinji Abu-Tartur pronađeno je 14 fosilizovanih zuba koji pripadaju čak pet novih vrsta ajkula za taj lokalitet. Naučnici tako otkrivaju tragove drevnog mora koje je pre više desetina miliona godina prekrivalo ovaj deo Afrike.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov optužio je Veliku Britaniju da direktno učestvuje u ratu na strani Ukrajine i da svojim potezima dodatno otežava mogućnost postizanja mira.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski odbacio je zahtev bivšeg ministra odbrane Mihaila Fjodorova da se pronađe način za održavanje izbora tokom rata, upozorivši da bi takav potez mogao da „pocepa Ukrajinu“.
Jermenija se približava formalnoj prijavi za članstvo u Evropskoj uniji, dok premijer Nikol Pašinjan paralelno priprema novi ustav i pokušava da promeni model po kojem ruska kompanija upravlja železničkom mrežom zemlje.
Odeska oblast jutros je bila meta masovnog raketnog i napada dronovima, posle kojeg su izbili veliki požari u dva hipermarketa „Epitsentar“, dok su ukrajinske vlasti prijavile udare na energetsku infrastrukturu i skladišta hrane.
Ruski pisci dali su neka od najznačajnijih dela svetske književnosti, a romani Lava Tolstoja, Fjodora Dostojevskog, Mihaila Bulgakova i Ivana Turgenjeva i danas se nalaze na listama obavezne lektire širom sveta.
Napadima, sujeti i sramotnom ponašanju glumačke zvezde Milana Marića izgleda nema kraja pa je objavio još jedan status na Iksu u kojem pljuje holivudsku zvezdu Žana Kloda Van Dama.
Film "Extinction" iz 2015. godine doživeo je potpuno neočekivani povratak jer je više od decenije nakon premijere ponovo privukao ogromnu pažnju gledalaca i trenutno se nalazi među najgledanijim naslovima na Netfliksu.
Kajli Džener ponovo je zapalila Instagram serijom letnjih fotki, a najveću pažnju privukao je minijaturni crni kupaći kostim u kom je istakla svoju figuru.
Holivudska legenda Pam Grir (76), zvezda kultnog filma "Džeki Braun" napravila je pravi haos i pometnju u javnosti kada je progovorila o svom intimnom životu u osmoj deceniji.
Prema tumačenjima koja se pripisuju Babi Vangi, Bik navodno spada među najsrećnije znakove, a kroz život ga prate ljubav, uspeh i finansijsko blagostanje.
Grčko ostrvo Hidiri koje je gotovo potpuno bez automobila osvaja turiste neobičnim načinom života. Umesto saobraćajne gužve i buke, ovde vas dočekuju uske kamene ulice, magarci, brodovi i neverovatna tišina.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.