Ovo su dokazi protiv Dankinih ubica! Robijaće i ako se telo ne pronađe
Podeli vest
Istraga ubistva dvogodišnje Danke Ilić odvija se paralelno sa potragom za njenim telom.
Iako telo jeste jedan od ključnih dokaza ubistva, policija zasad ima barem pet dokaza koji bi Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, koji su osumnjičeni za ubistvo devojčice, mogli da odvedu na doživotnu robiju.
Potraga za telom nestale dvogodišnje devojčice Danke Ilić iz Banjskog Polja, kod Bora, nastavljana je i danas, sedmi dan od kako su osumnjičeni radnici JKP "Vodovod" Dejan Dragijević i Srđan Janković priznali ubistvo deteta.
Policija i danas nastavlja potragu za telom dvogodišnje Danke Ilić iz Bora, a pretpostavlja se da će pretraga i dalje ići u pravcu okoline sela Zlot i Lazarevog kanjona.
09.04.2024
12:30
U automobilu kojim su osumnjičeni, navodno, udarili dvogodišnju devojčicu, pronađena je kap krvi, koja je izuzeta kao dokaz i poslata na DNK analizu kako bi bilo utvrđeno da li ona pripada Danki Ilić.
Prema prvim informacijama, dvojica osumjičenih su automobil čistili kiselinom kako bi uklonili krv, ali im je jedna kapljica promakla.
Svetlana Dragijević, majka Dejana koji je osumnjičen za ubistvo Danke Ilić (2), i Dalibora koji je bio osumnjičen za zakopavanje tela, ali je onda preminuo, od jutros je bila u policiji gde je dala još jednu u nizu izjava.
Tragičan slučaj ubistva Danke Ilić (2) i dalje čeka svoj epilog, s obzirom na to da telo Danke Ilić još nije nađeno.
09.04.2024
12:59
Jedan od bitnih dokaza jeste i iskaz koji je Dejan Dragijević dao u tužilaštvu, s obzirom na to da se iskaz dat u tužilaštvu tretira kao dokaz i ne može da se menja, za razliku od onoga što je priznato u policiji.
Tako je i sam Dragijević pred tužiocem promenio priču i rekao da telo nije sakrio Srđan, kao što je prvobitno rekao, već je ispričao da je on vozio automobil, ubio dete i sakrio telo. Prema nezvaničnim informacijama, rekao je i da su mu u skrivanju tela pomogli otac i brat.
Dejanovi otac i brat zbog toga su uhapšeni. Otac je se u tužilaštvu branio ćutanjem, dok je brat preminuo nepuna dva dana nakon hapšenja.
GPS zabeležio kretanje
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić je na vanrednoj konferencij za novinare, na kojoj se govorilo o detaljima ubistva Danke Ilić pokazao i fotografije na kojima su prikazani detalji sa GPS uređaja koji je bio u automobilu kojim su upravljali osumnjičeni za ubistvo.
On je rekao da su se radnici JKP "Vodovod" kretali brzinom od 20 kilometara na sat, a da je dete najverovatnije izletelo iz šipražja, te je tako došlo do udarca.
Gašić je dodao da je ovo njihovo kretanje bitno, zato što je, kako je istakao, "bilo vrlo simptomatično" da su 150 metara od mesta gde su se zaustavili u dvorištu porodice Ilić, gde je bila Ivana Ilića sa svojom decom, prešli za pet i po minuta.
Putem sistema za praćenje službenog vozila utvrđeno je i da su osumnjičeni otišli do deponije za koju se sumnja da je bila prvo mesto na kojoj su sakrili telo devojčice. GPS je, prema do sada poznatim informacijama, pokazao da su se tamo zadržali oko pola minuta.
Kamere i bazne stanice
Osim GPS pregledani su i logovi mobilnih telefona na baznim stanicama u Boru i okolini kako bi bilo ustanovljeno ko se kretao u okolini naselja u vreme Dankinog nestanka.
Na baznim stanicama je registrovan 41.751 telefon, dok je na baznoj stanici na izlazu iz Bora, koja pokriva Banjsko Polje zabeleženo 24.455 brojeva telefona, od kojih je 916 registrovano na mreži u kritično vreme 26. marta.
Nekoliko dana kasnije, 2. aprila, policija je uzela brojeve telefona od 658 meštana Banjskog Polja radi lakše analize logova na baznim stanicama.
Takođe, presretnuto je 175.000 komunikacija - telefonskih i putem SMS poruka.
Moguće je da se među tim logovima na baznim stanicama, kao i među porukama, nalaze i podaci o osumnjičenima.
Načelnik UKP Ninoslav Cmolić je, kada se još govorilo o prvoj verziji događaja, koja je proistekla iz iskaza osumnjičenih, rekao da vozač, odnosno Dejan, nije znao gde je telo, a da je sa Srđanom razgovarao telefonom dva ili tri dana nakon ubistva i da mu je Srđan rekao: "To je moja briga, ja sam odradio šta je trebalo".
Zasad nije poznato da li je ta rečenica proistekla iz priznanja osumnjičenih ili se do nje došlo pregledom komunikacija, ali priča je doživela obrt kada je Dejan u tužilaštvu rekao da je ipak on bio taj koji je sakrio telo devojčice na nepoznatu lokaciju.
Takođe, kao dokaz protiv Dragijevića i Jankovića mogu da se koriste snimci koji su izuzeti sa 10 nadzornih kamera u Banjskom Polju, u kom je najpre došlo do udesa, a potom su dva muškarca telo deteta spakovala u prtljažnik automobila i odvezla sa lica mesta, piše Telegraf.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potraga za telom nestale dvogodišnje devojčice Danke Ilić iz Banjskog Polja, kod Bora, nastavljana je i danas, sedmi dan od kako su osumnjičeni radnici JKP "Vodovod" Dejan Dragijević i Srđan Janković priznali ubistvo deteta.
Ruska vojska je izvela masovni raketni napad na niz strateških ciljeva u Kijevu, uključujući objekat koji se koristi za potrebe rezidenture CIA, nekoliko ključnih vojnih i obaveštajnih baza Ukrajine, kao i energetske objekte i NATO proksi u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico optužio je ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da je pokušao da ga podmiti iznosom od 500 miliona evra da obaveže Bratislavu da podrži zahtev Kijeva za ulazak u NATO.
Srbija može da bude most koji povezuje Istok i Zapad, poručio je predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević u intervjuu za najveću medijsku mrežu u Kini, CCTV.
Izjava jednog od najbližih saradnika izabranog predsednika SAD Donalda Trapma Ilona Maska da "samo AfD može spasiti Nemačku“, kojom je otvoreno podržao esktremno desnu Alternativu za Nemačku, izazvala je brojne reakcije u javnosti.
Direktna posledica nasilja opozicionih lidera, pogotovo Dragana Đilasa koji je svojim primerom pokazao šta očekuje od svojih pristalica, a to je da se aktivisti SNS omalovažavaju, maltretiraju i targetiraju.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, fokusirajući se na rusko-ukrajinski sukob, krucijalne promene na globalnom nivou nakon inauguracije Donalda Trampa, ali i nove sukobe sa kojima se može suočiti svet u budućnosti.
Gosti Otvorenog studija bili su advokat Branko Pavlović, stručnjak za izborne kampanje Milan Stevanović Piksel i Vladimir Kljajić politikolog, govorili su o svim najvažnijim svetskim temama.
Groznica misterioznih putovanja je polako ali sigurno zahvatila i mlade u Srbiji, posebno pred proslavu Nove godine, tako da je sve više njih zainteresovano za put do destinacije čije će ime saznati nek takon što se ukrcaju u autobus!
Trend estetskih intervencija, zarad lepšeg izgleda, ne jenjava u Srbiji, što je dovelo do pojave mnogih izmišljenih hirurga u ovom polju medicine. Stručnjaci upozoravaju da rad laika može dovesti do ozbiljnih komplikacija i trajnih deformiteta.
Novi snimak nasilja nad psom u Mladenovcu izazvao osudu na društvenim mrežama, a autor snimka tvrdi da se ovakvo maltretiranje nemoćne životinje dešava svakodnevno!
Fudbalski klub Radnički 1923 oglasio se zvaničnim saopštenjem nakon skandaloznih dešavanja na konferenciji za medije nakon meča 20. kola Superlige Srbije između Vojvodine i Kragujevčana.
Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su pobedu protiv Barselone rezultatom 2:1 u 19. kolu La Lige, zahvaljujući golu Aleksandera Serlota u šestom minutu nadoknade.
Ukrajinski bokser Aleksandar Usik odbranio je titulu svetskog šampiona u teškoj kategoriji i zaradio 114 miliona dolara, a odlično je prošao i poraženi Tajson Fjuri.
Vozač koji je u petak pokosio posetioce Božićnog vašara u nemačkom gradu Magdeburgu i koji je identifikovan kao saudijski lekar Taleb A, nalazi se u pritvoru, a nema naznaka o islamističkim motivima napada, javljaju nemački mediji pozivajući se na policiju.
Ministarstvo odbrane Sjedinjenih Američkih Država donelo je odluku da dve vojne baze u Nju Džersiju opremi naprednom tehnologijom za borbu protiv dronova. Ovaj potez ima za cilj da poboljša zaštitu vazdušnog prostora i obezbedi efikasniji odgovor na neovlašćene upade dronova.
Ilon Mask, najbogatiji čovek sveta i jedan od ključnih ljudi Trampove Bele kuće, intenzivno se bavi politikom u Nemačkoj, što se delu tamošnje javnosti ne sviđa.
Glumica Paulina Manov koja je u filmu "Toma" igrala ulogu Ljiljane, jednom prilikom je otkrila da je uspela da smrša čak 30 kilograma nakon što se prvi put porodila, a objasnila je i kako joj je to pošlo za rukom.
Venera, planeta ljubavi, nalazi se u Vodoliji, koja glasa za slobodne odnose i prijateljstvo. Upravo zbog toga mnogi emotivni odnosi rodiće se iz prijateljstva pred Novu 2025. godinu.
Današnji datum, 21.12 obeležavaju brojevi 1 i 2, odnosno njihov niz, što u numerologiji ima posebno značenje. Takođe, astrološki aspekti današnjeg dana posebno utiču na neke horoskopske znake.
Alen De Boton, čuveni filozof i autor knjige "Arhitektura sreće", istakao je ključno pitanje koje svaki roditelj može da postavi svom detetu kako bi procenio kvalitet svog roditeljstva.
Viki Miljković stavila je tačku na aferu oko pesme "Večera" koja je postala veliki hit kada je prepevala Zorana Mićanović i otkrila šta misli o izvedbi mlade koleginice.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.