D.D. (43) je u zgradi u beogradskoj opštini Čukarica nožem u stomak izbo svoju bivšu partnerku D.K, a drugog muškarca N.J. (38) koji je bio sa njom u stanu isekao je po rukama i leđima.
Deponiju u Aleksincu zahvatio je požar i trenutno je u toku njegovo gašenje.
29.07.2024
22:19
Nesrećna devojčica je nestala 29. jula 2014. u Beogradu. Porodica je njen nestanak prijavila policiji tek 9. avgusta, uz objašnjenje da je i ranije bežala od kuće i da su sve vreme verovali da će se vratiti. Nažalost, kako se ispostavilo, monstrum Kostić ju je ubio dva dana posle nestanka.
Zločin je otkriven poslednjeg dana septembra, kada je Kostićeva snaja Kristina K. prijavila policiji da ju je on u istoj toj kući mučio i silovao!
Tragajući za dokazima o napadu na snaju, policija je u unutrašnjosti straćare pronašla Ivanin mobilni telefon. Monstrum je ubrzo priveden i podvrgnut poligrafskom testiranju, na kojem je "pao". Pritisnut i drugim dokazima, ipak je priznao do detalja kako je silovao i ubio devojčicu, a zatim napastvovao Kristinu. U međuvremenu, pronađen je i Ivanin leš.
Mladić B. B. (36) poginuo je kada je pao sa 27. sprata solitera na Konjarniku u Beogradu i to dok je pokušavao da se spase od otmičara koji su ga prethodno na silu doveli u stan i mučili ga satima!
Stefan J. (21) iz Sombora, koji je osumnjičen da je silovao devojku kod Novog groblja u Beogradu, najpre joj je stavio nož pod grlo i naredio joj da ide u obližnje žbunje!
29.07.2024
20:02
Foto: Informer
Na početku suđenja, međutim, Darko je pokušao da se opravda torturom u policiji.
- Nemam nikakve veze sa Ivaninim nestankom, silovanjem i ubistvom. Kad sam je upoznao, bio sam u vezi sa njenom drugaricom. Jednom smo Ivana i ja imali intiman odnos, posle čega je više nisam video - izjavio je Kostić, koji je do tada već dva puta robijao zbog silovanja i ubistva.
Vilenela je pa pa je udario ašovom
Prema iskazu koji je Kostić dao policiji posle hapšenja (a koji je kasnije negirao), Ivana mu se tog 31. jula javila i tražila da se vide "da cirkaju". On ju je sačekao na okretnici autobusa 56, i odveo kući.
Ivana je, prema navodima ubice, tog dana počela "da vileni": udarala ga je, histerisala, grebala. Pokušao je da je smiri, ali nije uspeo, pa ju je ašovom udario u glavu. Posle toga je, navodno, pokušao da je oživi, dozivao je, ali uzalud. Zatim je otišao do prodavnice, a kad se vratio, ona je i dalje ležala u lokvi krvi.
Uvio je njeno telo u ćebe, odneo je do potoka, pobacao neke sunđere preko nje i otišao. Uputio se u Cvijićevu ulicu kod brata S. A., kom je rekao da je u samoodbrani udario nekog čoveka, ali da misli da ga nije ubio.
Tokom postupka posebno je bilo potresno Kristinino svedočenje, na osnovu kojeg je izašla na videlo sva njegova brutalnost.
Ona je ispričala da je Darko stric njenog muža i da su se kobnog dana sreli na Vidikovačkoj pijaci odakle ju je, uz pretnju nožem, naterao da pođe sa njim na Petlovo brdo:
- Tražio je od mene da ga oralno zadovoljavam. U jednom trenutku, kad sam vrisnula, rekao mi je: 'Možeš da vrištiš koliko hoćeš, ovde nema ko da te čuje. Rekao sam ti da uzdišeš, a ne da vrištiš!' Potom mi je raširio noge, vezao ih za eksere zakucane kod prozora, i onda me silovao.
Sudija Zoran Ganić istakao je u obrazloženju presude da su protiv Kostića od početka postupka postojali nesporni materijalni dokazi, takođe da je višestruki osuđenik te da ni u jednom trenutku nije ispoljio ni trunku kajanja zbog Ivaninog ubistva:
Foto: Informer
- Žao mi je što na njega prethodni zatvor nije nimalo uticao, već je po izlasku nastavio po starom, i još gore. To je bio njegov izbor, čija je posledica da Ivane više nema, a on će morati do kraja da živi sa tom kaznom.
Osim Ivane i Kristine, Kostić je nekoliko godina ranije silovao i svoju snaju Juliju K. Zbog toga je bio osuđen na tri i po godine zatvora, koje je odslužio u maju 2014. godine. Čim se našao na slobodi, nastavio je po starom.
Inače, Kostić i Ivana Podraščić bili su prijatelji na Fejsbuku, a nasilnik je poznavao i prethodne žrtve koje je u prošlosti napadao.
Ima debeo dosije
Darko Kostić, podsetimo, ima debeo kriminalni dosije. Kao mlađi punoletnik, Kostić je osuđen na sedam godina jer je zajedno sa jednim saučesnikom 1993. ubio staricu u Beogradu, a posle zločina urinirao po njoj.
Osuđivan je potom za silovanje 2001. godine, za šta je osuđen na tri i po godine robije. Nakon izdržavanja kazne, ponovo mu je izrečena zatvorska kazna, zbog novog silovanja koje je počinio. Osim silovanja i ubistva, ležao je i zbog pljački i razbojništava.
Dvoje veštaka koji su se bavili psihičkom analizom Kostića konstatovali su da nije u pitanju duševno zaostala ili obolela osoba. Utvrđeno je da je Kostić shvatio svoje delo, ali da ipak ima disocijalni poremećaj ličnosti.
Taj poremećaj se ranije nazivao psihopatija ili sociopatija, nastaje u adolescentskom periodu, i nije ga moguće izlečiti. Kostić je, prema veštačenju, nisko inteligentan - IQ mu je na nivou normalne tuposti, ispod 90, kako su pisali mediji.
Za monstruozni čin, Darko Kostić osuđen je na 40 godina zatvora.
Ivana je silovana, a zatim davljena i sa više udaraca motikom ubijena 31. jula. Njeno telo je osumnjičeni Darko Kostić, koga je policija uhapsila, zamotao u ćebad i sunđere, a zatim zakopao u dvorištu kuće.
Inače, za napuštenu kuću u Ulici 11. krajiške divizije na Petlovom brdu, Kostić je čuo od svog brata. Kuću je okupirao po izlasku iz zatvora i delimično renovirao.
Uhapšeni Somborac Stefan J. (24) koji se sumnjiči da je izvršio krivično delo silovanje nad dvedesetjednogodišnjom devojkom u noći između 20. i 21 jula, i ranije je pokušao da napadne jednu ženu u Severnom bulevaru na Zvezdari u Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
D.D. (43) je u zgradi u beogradskoj opštini Čukarica nožem u stomak izbo svoju bivšu partnerku D.K, a drugog muškarca N.J. (38) koji je bio sa njom u stanu isekao je po rukama i leđima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Blokaderski novinar iz Novog Sada, Žarko Bogosavljević, koji je mesecima unazad sa svojim istomišljenicima učestvovao u rušenju Srbije, juče je u srcu tog grada doživeo fijasko kakav nije mogao ni da sanja.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Informer je došao do prepiski blokadera iz viber grupe "Zbor Južni Telep" po kojima se vidi da su se zgubidani iz Novog Sada potpuno raspali, a u kojoj meri su zaratili i koliko se međusobno ne podnose svedoče optužbe za prevare, zloupotrebe, laži...
Ministar kulture Nikola Selaković pozvao je Srbe i Srpkinje na Kosovu i Metohiji da 28. decembra izađu na pokrajinske izbore i daju svoj glas Srpskoj listi.
Pokušaj sprovođenja obojene revolucije u Srbiji nije bio ni spontan, ni slučajan događaj. To je bila ciljana operacija čiji je jedini smisao bio da se sruši nezavisna, suverena i samostalna politika Srbije, politika čiji je idejni tvorac Aleksandar Vučić, politika koja ne kleči, ne moli i ne pristaje da Srbija bude bilo čija kolonija.
Obraćajući se javnosti sa Banjice, nakon polaganja kamena temeljca za novi Generalštab, predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozitivno se izrazio o kampanji "od vrata do vrata" koju su najavili blokaderi.
Penzije u Srbiji su od 1. decembra veće za 12,2 odsto, a naši najstariji sugrađani, prema najavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dobiće uvećanja primanja pre Badnjeg dana.
Moskva je povukla potez koji Zapad više ne može da ignoriše: ruski predsednik Vladimir Putin jasno je stavio do znanja da Rusija nema nameru da napadne NATO.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je uoči sutrašnjeg sastanka sa predsednikom SAD Donaldom Trampom na Floridi da Kijev neće priznati nikakve teritorijalne ustupke niti rusku kontrolu nad Zaporoškom nuklearnom elektranom.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države neće brzo slediti Izrael u priznanju nezavisnosti Somalilenda, navodeći da je to pitanje koje tek treba "detaljno proučiti" "Sve je predmet razmatranja.
Sastanak američkog predsednika Donalda Trampa sa šefom ukrajinskog režima Vladimirom Zelenskim na Floridi održaće se bez učešća lidera EU, javlja Si-En-En, pozivajući se na zvaničnike.
Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da je Evropa, kako je naveo, "ratno nastrojena" i da većina evropskih lidera veruje da je moguće poraziti Rusiju u ratu koji se vodi na teritoriji Ukrajine.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Pevačica Severina Vučković, koja huška na nemire u Srbiji, ostala je bez nastupa i u susednoj Crnoj Gori, jer je prema rečima voditelja Bože Dobriše narod ne želi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar