Sačinili lažni ugovor sa pokojnicom da bi nasledili stan! Podignuta optužnica protiv trojice prevaranata!
Podeli vest
Nakon završenog istražnog postupka javni tužilac Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu je danas godine podigao optužnicu protiv okrivljenih D.Ž. (43), A.L. (47) i D.N. (47) zbog sumnje da su izvršili krivično delo prevara u saizvršilaštvu!
"Najpre je okrivljeni D.Ž. saznao da je vlasnica stana u ulici Omladinskih brigada preminula 19. jula 2014. godine i o toj činjenici obavestio okrivljenog A.L., nakon čega je pomenuti angažovao okrivljenog N.D. (prema kome je postupak pravosnažno okončan), da napravi lažnu dokumentaciju o pravnom sledu i osnovu sticanja prava svojine na stanu i dao mu lične podatke okrivljenog D.N.
Miloš Andrijević (40) iz Kraljeva koji je optužen da je bio pripadnik takozvanog vračarskog klana na čijem su čelu bili odbegli Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara i Radoje Zvicer, izručen je našoj državi iz Holandije i on je danas prvi put iz pritvora doveden u sudnicu Specijalnog suda u Beogradu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić potvrdio je da je policija uhapsila danas S. M. (49) i G. K. (46), osumnjičene za brojna krivična dela, među kojima i nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.
05.09.2024
18:54
Na taj način je sačinjen lažan ugovor o otkupu stana u društvenoj svojini i lažan ugovor o kupoprodaji nepokretnosti koji je navodno zaključen 11. oktobra 2006. godine između preminule vlasnice stana i okrivljenog D.N., pa je okrivljeni D.N. 11. maja 2018. godine iskoristio predmetnu lažnu dokumentaciju i podneo zahtev za upis prava svojine Republičkom geodetskom zavodu, Službi za katastar nepokretnosti Novi Beograd, zajedno sa lažnom dokumentacijom i doveo u zabludu ovlašćeno lice u Republičkom geodetskom zavodu - Službi za katastar nepokretnosti Novi Beograd - navodi se u saopštenju Trećem osnovnom javnom tužilaštva u Beogradu i dodaje:
- Naveo je da donese rešenje od 17. maja 2018. godine kojim se dozvoljava okrivljenom D.N. upis prava svojine na predmetnoj nepokretnosti, nanoseći na taj način štetu Republici Srbiji u visini vrednosti predmetne nepokretnosti - u iznosu od 10.745.661,62 dinara, budući da preminula nije imala naslednike. Javni tužilac je predložio sudu da okrivljene oglasi krivim za izvršenje krivičnog dela koje im se stavlja na teret, a za koje je zaprećena kazna zatvora u trajanju od 2 (dve) do 10 (deset) godina i novčana kazna.
Specijalno državno tužilaštvo je Specijalnom odeljenju za suđenje za krivična dela organizovanog kriminala, korupcije, terorizma i ratnih zločina Višeg suda u Podgorici predalo optužnicu protiv okrivljenog Petra Mujovića, za krivično delo teško ubistvo u pokušaju, na štetu pokojnog Jovice Vukotića.
Tinejdžerki Olji Š. (19) iz Novog Sada koja je osumnjičena da je u novembru prošle godine nožem nasmrt izbola teču Slavišu D. (30) produžen je pritvor do 28. septembra, potvrdili su iz novosadskog Višeg suda.
Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužnicu protiv N.I. iz ovog grada koji se tereti da je tokom februara ove godine, više puta silovao svoju suprugu I.T. i pretio ubistvom njoj i njenoj porodici.
Pre tačno pet meseci uhapšena su dvojica radnika JKP "Vodovod" iz Bora, Dejan Dragijević (50) i Srđan Janković (50), koji su osumnjičeni za ubistvo Danke Ilić (2). u Banjskom Polju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miloš Andrijević (40) iz Kraljeva koji je optužen da je bio pripadnik takozvanog vračarskog klana na čijem su čelu bili odbegli Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara i Radoje Zvicer, izručen je našoj državi iz Holandije i on je danas prvi put iz pritvora doveden u sudnicu Specijalnog suda u Beogradu.
Mađarska će rasporediti vojsku i vojnu tehniku u blizini ključnih energetskih objekata kako bi sprečila moguće napade i zaštitila stratešku infrastrukturu, izjavio je premijer Viktor Orban u video-obraćanju objavljenom na Fejsbuku.
Najmanje sedam osoba je poginulo, a još najmanje deset je ranjeno u noćnom napadu bespilotnim letelicama na hemijsko preduzeće „Dorogobuž“ u Smolenskoj oblasti, prema najnovijim informacijama ruskih vlasti i istražnih organa.
Filozof i publicista Filip Grbić oštro je osudio dešavanja oko takozvanih studentskih protesta i podršku koju su im pružili, kako navodi, lažni nacionalisti.
Ministarka zaštite životne sredine, Sara Pavkov, danas je izjavila da je Republika Srbija izabrana za domaćina Svetskog dana zaštite životne sredine 2027. godine, u okviru Programa Ujedinjenih nacija za životnu sredinu (UNEP).
Direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović dobio je danas u poštanskom sandučetu porodične kuće u beogradskom naselju Žarkovo, rukom pisanu poruku uvredljive sadržine.
Nevena Petrović otkrila je na šta je upozorila bivša takmičarka Exatlona Sanja Kalinović neposredno pre izlaska iz rijalitija, kao i koju takmičarku je davno otpisala.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Bilbord "Ekspo Srbija 2027", na kome se nalazi brand ambasador Jusein Bolt, osvanuo je na jednom od najprepoznatljivijih LED ekrana na Tajms Skveru u Njujorku.
Iz Policijske uprave Virovitičko-podravska saopšteno je da je 50-godišnja žena prevarena za 96.500 evra nakon što je, verujući u lažna obećanja o brzoj zaradi, u više navrata uplaćivala novac za navodna ulaganja u kriptovalute.
Oko dvanaest borbenih aviona F-22 američkog Ratnog vazduhoplovstva sletelo je u Izrael, potvrdio je jedan američki zvaničnik, u okviru šireg raspoređivanja američkih snaga na Bliskom istoku.
Ukrajinske snage saopštile su da su tokom noćnog napada na Krim navodno uništile elemente ruskog protivvazdušnog sistema dugog dometa S-400, uključujući lansirne jedinice i radarsku opremu, kao i sistem kratkog dometa „Pancir-S1“ koji je štitio ovu bateriju.
Francuska bi mogla da se nađe u direktnom vojnom sukobu sa Rusijom ukoliko bi došlo do transfera nuklearnih bojevih glava Ukrajini, izjavio je vojni analitičar Jurij Knutov, ocenjujući da bi takav potez predstavljao formalni povod za rat i dramatičnu eskalaciju globalnih tenzija.
Domovinski pokret ostaje deo vladajuće koalicije u Hrvatskoj i ne planira izlazak iz vlasti, izjavio je predsednik te stranke Ivan Penava nakon sastanka sa premijerom Andrejem Plenkovićem u Banskim dvorima, uprkos rastućim kontroverzama zbog veličanja ustaškog režima i ranijeg uslova da u vladi ne bude predstavnika srpske zajednice.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer Branko Vukomanović, potomak grofa Save Vladislavića Ragužinskog govorio je o istorijskim vezama Rusije i Srbije i uticaju srpskog nasleđa na ruske vladare.
Med se od davnina koristi i kao hrana i kao prirodni lek, a savremena istraživanja potvrđuju da ovaj pčelinji proizvod može imati brojne koristi za organizam.
Ma koliko pažljivo čuvali laminat, sitne ogrebotine su neizbežne. Ali nema razloga za paniku - rešenje je jednostavno i već vam je pri ruci. Saznajte kako obične kesice čaja i teniska loptica mogu efikasno ukloniti ogrebotine i vratiti laminatu njegov sjaj.
Gugl je omogućio korisnicima dodatni nivo kontrole nad sopstvenom privatnošću tako što sada mogu da zatraže zamagljivanje svoje kuće ili druge lokacije prikazane na servisu Gugl Street View.
Ćeka Ace Amadeusa, Vaska Stanimirović, ispričala je kako treba proveriti da li njen otac ima dijagnozu nakon što je Aca izjavio da se ona leči na psihijatriji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar