Rekonstrukcija nestanka i ubistva Danke Ilić! Ovo su svi detalji potrage za telom devojčice i priznanja ubica!
Podeli vest
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je 26. marta u Banjskom polju kod Bora, a policija je, nakon deset dana potrage i detaljnih provera svih tragova i informacija, uhapsila Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića iz Bora, za koje se sumnja da su devojčicu udarili automobilom, a zatim njeno telo stavili u gepek kola i odneli na deponiju.
U večernjim satima 26. marta pristigla je vest da je u Banjskom polju nestala dvogodišnja devojčica. Kako je njena majka za medije objasnila, ona je sa sinom i Dankom došla u svoju porodičnu kuću u Banjskom polju. Prema njenim rečima otišla je da drugom detetu da vodu, a kada se okrenula, njene ćerke nije bilo.
Nakon što je Viši sud u Zaječaru juče potvrdio optužnicu protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženih da su 26. marta u Banjskom Polju ubili Danku Ilić (2), njena majka Ivana Ilić se oglasila i otkrila da joj je svakim danom sve teže.
Optužnica kojom se Srđan Janković i Dejan Dragijević terete za ubistvo male Danke Ilić (2) napisana je na 62 strane, saznaje Informer.
28.11.2024
12:58
Već prve večeri je za Dankom na terenu tragalo više od 100 ljudi. Tražili su je meštani Banjskog polja, komšije, prijatelji, vatrogasne jedinice, kao i pripadnici Gorske službe spasavanja i policija.
Gradonačelnik Bora je tog dana rekao meštanima da se povuku, kako bi policija mogla da traži dete i dodao da su na putu psi tragači, a da su dronovi ceo dan nadletali teren. Policija je za Dankom nastavila da traga celu noć, a meštane su zamolili da se povuku kako ne bi ometali pse tragače. Teren je pregledan i termovizijskim kamerama.
Miloš i i Ivana Ilić roditelji male Danke (2) nakon što je potvrđena optužnica kojom su Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića optuženi za uistvo njihove ćerke oglasili su se i izjavili da se samo nadaju da će saznati šta je bilo sa njihovim detetom.
Viši sud u Zaječaru upravo je potvrdio optužnicu Višeg javnog tužilaštva u Zaječaru protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića za ubistvo Danke Ilić(2), i protiv Dragoslava Dragijevića za pomaganje u prikrivanju dela.
28.11.2024
11:16
Prvi put u Srbiji aktiviran sistem "Pronađi me"
Istog dana, u večernjim satima, kada su prikupljene sve informacije i kada je smatrano da je to bezbedno za dete, oglasio se sistem "Pronađi me". Građanima su SMS porukom stigli sažeti podaci o nestaloj devojčici, sa linkom koji vodi do detaljnijih podataka i njene fotografije.
Svi paneli na auto-putevima prikazivali su informacije o Danki, na svakom slobodnom šalteru na aerodromu bila je njena slika, slična situacija bila je na autobuskim i železničkim stanicama, mediji su izveštavali o nestanku, a televizije prekidale program na pola sata kako bi istakle detalje o nestalom detetu.
Istog dana se sa detaljnim informacijama o nestanku devojčice oglasio i MUP Srbije.
Žandarmerija pretražila celo selo
Potraga za Dankom Ilić nastavljena je 27. marta. Meštani su tog dana pričali da se oko kuće Ilića nalazi nekoliko rupa koje su duboke između jednog i dva metra i da su se one napunile podzemnim vodama. Svi su bili zabrinuti da je devojčica zalutala i upala od jednu od njih. Policija je motkama proveravala da li se u rupama nešto nalazi, ali bez rezultata.
Potrazi su se u ranim jutarnjim satima priključili i odredi žandarmerije koji su pretraživali teren, a potragu je i dalje ometala jaka kiša.
Dok je trajala potraga na terenu, na prilazu Banjskom polju postavljeni su kontrolni punktovi na kojima je policija pregledala vozila. Takođe pregledani su svi napušteni objekti u tom naselju, a počelo je i ispitivanje "svih bezbednosno interesantnih osoba" koje su ranije imale problema sa zakonom.
Prilaz kući ispred koje je nestala devojčica bio je blokiran od strane policije, a sa žandarmerijom su u potragu po nepristupačnom terenu u naselju i oko njega krenuli i lovci, koji dobro poznaju teren. Nešto kasnije, potrazi su se priključili i rudari iz Bora. U potrazi je učestvovao i određen broj građana dobrovoljaca, kao i pripadnici Gorske službe spasavanja.
Pregledan je i Brestovački potok, ali rezultata potrage nije bilo. Osim kiše, koja je počela prethodnog dana, potragu je otežavala i gusta magla koja se na naselje spustila u poslepodnevnim satima. Ipak, nije se odustajalo od traganja za Dankom.
Tokom dana, potraga je dodatno proširena. Pridružili su se forenzičari i pripadnici beogradske Kriminalističke policije.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, nakon 27 sati detaljne pretrage terena u potrazi za dvogodišnjom Dankom Ilić u prigradskom naselju Banjsko Polje i Brestovačkoj banji, obustavili su dalju pretragu, s obzirom na to da su svi dotadašnji rezultati ukazivali na to da se devojčica ne nalazi na tom području površine od oko 10 kvadratnih kilometara.
Saopšteno je da će potraga da se nastavi operativnim putem. Ipak, policija je na mestu nestanka devojčice postavila šatore, što je ukazivalo na to da potraga na terenu nije ni blizu kraja.
Tog dana roditelji Danke Ilić pozvani su da daju iskaz u policiji. Oni su sa policijom razgovarali o tome da li su u danima pre nestanka deteta dobijali čudne poruka i pozive, da li su primetili nepoznate osobe u blizini kuće, da li ih je neko kontaktirao putem društvenih mreža, ali i da li su imali nesporazume u braku i u kakvom su odnosu sa komšijama i prijateljima.
U tom momentu roditelji još nisu pozvani na poligraf, ali je od Dankine majke bio oduzet telefon kako bi bilo urađeno veštačenje. Objavljeno je i da Dankina majka ne može da ide na poligrafsko testiranje jer je trudna, te rezultati testa ne bi bili validni. Takođe su, radi veštačenja, izuzeti i snimci sa nadzornih kamera kuća u naselju.
Pas Zigi tragao za Dankom
Potraga je ušla u četvrti dan, a u banjsko polje su stigla dva Specijalistička tima za spasavanje iz ruševina Beograda i Novog Sada. Na teren je stiglo 18 vatrogasaca-spasilaca sa paet terenskih vozila. Čuveni pas-spasilac Zigi, koji je spasavao ljude posle zemljotresa u Turskoj, povučen je iz penzije i doveden da traga za malom Dankom.
I tog dana na terenu je bila teška mehanizacija koja je ceo dan radila na raščišćavanju terena.
Paz Zigi bio je na terenu od ranih jutarnjih sati, a oko 15.30 sati napustio je područje potrage.
Tog dana detaljno je pretražen tunel koji od kuće u Banjskom Polju vodi do borskog rudnika. Pretraženi su i podzemni kanali kao i šahtovi ukupne dužine oko četiri i po kilometra. Ipak, nisu pronađeni nikakvi tragovi koji bi ukazali na to da je Danka tuda prošla.
Istraga usmerena na Beč
Šestog dana potrage, pojavio se snimak koji je jedan državljanin Srbije snimio u Beču. Na snimku se vide dve žene, za koje je rečeno da su rumunke i dete koje liči na Danku.
Srpska policija odmah je kontaktirala kolege u Austriji i Evropolu poslala sve podatke i snimak.
Čovek koji je napravio snimak rekao je da je pokušao da popriča sa dve žene koje su govorile rumunski. Ispričao je da su one dozivale dete koje je bilo sa njima, ali da se devojčica na to ime nije odazivala.
Tako se istraga nastavila u dve države - Srbiji i Austriji.
Bečka policija tog dana je poslala saopštenje u kom je priloženo nekoliko fotografija i pozvali su osobe sa snimka, odnosno dve Rumunke koje se nalaze na snimku iz Beča, da se jave policiji, odnosno da oni koji prepoznaju žene obaveste nadležne o njihovom identitetu.
Istog dana raspisana je i žuta Interpolova poternica, koja se raspisuje za nestale osobe. Date su još detaljnije informacije o Dankinom izgledu. Na Srbe u Beču apelovala je i naša ambasada u tom gradu.
Na graničnim prelazima, na mestima pasoške kontrole bile su zalepljene Dankine slike.
Za to vreme, u Banjskom Polju nije se mnogo promenilo. I dalje je pretraživan teren oko same kuće i u selu na isti način kao i prethodnih dana, selo su nadletali helikopteri u dronovi.
Pretraživanje deponije
Prvog dana aprila, a sedmog dana potrage, policija je radila na utvrđivanju identiteta deteta sa snimka iz Beča.
Na kratko se tragalo i na novoj lokaciji. Bila je to deponija u blizini Banjskog polja. Ekipa Informera je tamo zatekla bager koji je sklanjao otpad, ali i rastresao zemlju, za slučaj da se u njoj nalazi neki trag.
Na teren je izašao i UKP, sa mapom za detaljnu pretragu terena.
Policija je legitimisala sve koji ulaze u Banjsko polje, ali i same meštane u naselju.
Četvrtog aprila, predsednik Srbije sapštio da je Danka Ilić ubijena
- Imamo loše vesti za ovo dete, za malu Danku Ilić. Policija je uhapsila dva lica koja su izvršila ubistvo male Danke. Oni su priznali da su je ubili. Sad odvode policiju tamo gde su je zakopali - rekao je tada predsednik Aleksandar Vučić.
On je dodao da ih policija odvodi do mesta gde se nalazi telo deteta.
- Hvala policiji na velikom trudu i na angažmanu - dodao je on.
Otkriven identitet i hapšenje dvojice monstruma
Ubistvo su izvršila dvojica radnika Javnog komunalnog preduzeća "Vodovod" iz Bora, Srđan Janković (50) iz sela Luka i Dejan Dragijević (50) iz sela Zlot.
- Srđan Janković je osumnjičeni da je službenim vozilom "fiat panda" u ulici Radomira Putnika udario u pešaka, dvogodišnju Danku, i usmrtio je. Zajedno sa kolegom Dejanom Dragijevićem telo devojčice ubacili su u gepek vozila, nakon čega su se odvezli do divlje deponije na "Starobanjskom putu" kod Bora gde su telo izbacili sa desne strane puta - rekao je tada izvor blizak istrazi.
Priznali zločin
Oni su priznali zločin, da su devojčicu udaili automobilom, a potom je udavili i telo bacili na deponiju. Jedan od dvojice monstruma je, prema saznanjima Informera, želeo da se nagodi. On je inspektorima ponudio da ispriča sve o zločinu u zamenu za blažu kaznu.
Radnici vodovoda ispričali kako su se osumnjičeni ponašali
Zaposleni u "Vodovodu" objašnjavaju da, nikad nisu posumnjali da su svakoga dana radili sa dvojicom zločinaca.
Ovakvo ponašanje pripusuje se klasičnim psihopatama, koje ne pokazuju emocije posle izvršenog zločina.
Dragijević i Janković učestvovali u potrazi za Dankom
Kad je prijavljen nestanak Danke, direktor "Vodovoda" je pitao zaposlene ko može da se priključi potrazi za nestalom devojčicom, a tada se među prvima prijavio Dragijević.
Zapravo, tražio je devojčicu, koju je ubio!
- Svakog dana su dobijali radne zadatke i najnormalnije radili na poslu - navodi kolega.
"BRATE, JESI VIDEO OVO, IZVUKLI SMO SE"!
Brzo nakon nestanka male Danke Ilić, njih dvojica su privedeni i ispitani. Na saslušanju su tvrdili da nemaju nikakve veze sa nestankom devojčice.
Njih dvojica su 26. marta, po sopstvenom priznanju ubili malu Danku. Najpre su je automobilom udarili, a onda je jedan od njih izašao iz vozila i golim rukama zadavio dete koje je ležalo na putu i plakalo.
Ključni momenat je bio obajvljivanje snimka iz Beča, kada su jedan drugom rekli "Jesi li video ovo u Beču, izvukli smo se ", otkriveno je u istrazi.
"Ja sam premeštao telo"
Istog dana Dragijević je saslušan u tužilaštvu u toku istrage Višeg javng tužilaštva u Zaječaru, gde je ponovio ono što je rekao u policijskoj stanici, ali i proširio svoju priču. Istakao je da je ime deteta saznao putem medija, jer je vest o njenom nestanku bila na svim televizijama i u svim novinama, kao i da su cele emisije bile posvećene njenom nestanku.
Prve izmene njegovog iskaza ogledale su se u tome da je u tužilaštvu rekao da su Janković i on na deponiji obojica izašli iz vozila i da je Janković bacio telo deteta, koje nije mrdalo, dok je on čuvao stražu.
- Deponija se nalazi sa desne strane puta gledano iz pravca Banjskog Polja prema Boru. Telo smo bacili na sredini deponije, gde ima neka uvala, a onda otišli u firmu. Nismo prijavili šta se desilo iako smo videli da velik broj policajaca traga za detetom i da su uključeni helikopteri, džipovi, žandarmerija, jer se nismo setili - rekao je Dragijević u tužilaštvu.
Na pitanje tužioca zašto se 28. aprila vratio na deponiju na kojoj je načeno telo, on je odgovorio da je svom bratu Daliboru rekao da je Srđan bacio dete na deponiju, da živi sa bratom i da spavaju zajedno u istom krevetu, a da u domaćinstvu živi i njegova majka Svetlana i otac Radoslav.
- Mislim da je to bilo onog dana kad je policija oduzela moj "pežo" i da je tog dana i Srđanu uzet auto. Bratu sam rekao da je Srđan udario dete i da ga je on ugušio. Opisao sam kakvo je dete bilo, a posle je prepoznao to dete na slici na televiziji. Srđan i ja smo se dogovarali o tome kako da premestimo telo deteta i o tome je znao samo Dalibor. Sam sam premestio telo tako što sam "pežoom" došao na Starobanjski put, uzeo dete, stavio ga u crnu kesu za đubre i odneo iza sedišta vozača. Nije mi žao što sam stavio dete u kesu, to sam sve uradio da me policija ne uhapsi. Ne znam ko je od nas dvojice ostavio dete sa džakom - dodao je.
Janković prao automobil
Na video snimku sa kamere JKP "Vodovod" vidi se, kako je navedeno u veštačenju, da okrivljeni Srđan Janković 29. marta, odnosno tri dana nakon nestanka devojčice, oko 14 sati parkira pored uređaja za pranje vozila, a da sa suvozačkog mesta izlazi Dejan Dragijević.
Kamera je snimila Srđana Jankovića kako uzima mlaznicu za pranje vozila i pere najpre prednju desnu stranu automobila, dok Dejan Dragijević stoji na izvesnoj udaljenosti od vozila. Janković potom kompletno pere automobil spolja, a njih dvojica potom ulaze u vozilo i odlaze.
Ono što je u tom iskazu značajno, jeste da je Dalibor Dragijević priznao izvršenje krivičnog dela i objasnio gde i kako je sakrio telo Danke Ilić, pre nego što je ono ponovo premešteno.
- Primenio sam promene u njegovom ponašanju, bio je uznemiren. Nije mi rekao šta je razlog tome, a kasnije sam na televiziji čuo da je neko dete nestalo u Banjskom Polju.
Koliko se sećam, 28. aprila posle 16 sati, Dejan je svojim "pežoom 3072 plave boje došao kući i tada sam u gepeku njegovog automobila video džak bele boje. Pitao sam ga šta je u džaku, a on mi je rekao da se u njemu nalazi dete. Nije mi bilo dobro, pitao sam ga šta to radi, kakvo je to dete, a on mi je rekao da su dete zgazili autom, pa pokupili. Tada je tu bio i naš otac Radoslav Dragijević, on je takođe video džak u gepeku - ispričao je Dragijević.
Kako je ispričao u policiji, pitao je brata Dejana šta će da rade, a onda su se dogovorili da džak sa detetom zajedno odnesu u napuštenu kuću na novom Zlotskom putu, da su tada otišli automobilom i ostavili džak u prizemlju te kuće, tako što su ga samo spustili na pod, a da su se nakon toga vratili kući.
- Ne sećam se koji je dan bio, ali znam da je bilo pre nešto što je moj brat Dejan uhapšen. Brat mi je rekao da je uzeo džak sa telom deteta iz kuće gde smo ga ostavili i svojim "pežoom" i da ga je prevezao i zakopao negde u blizini Brestovačkog mosta - zaključio je Dragijević.
Roditelji devojčice oči u oči s osumnjičenima
Roditelji Danke Ilić svedočili su u tužilaštvu 17. aprila, a tada su u tužilaštvo dovedeni i osumnjičeni jer imaju pravo da roditeljima devojčice preko advokata postavljaju pitanja. Pre saslušanja otac ubijene Danke kratko se obratio reporterima.
- Smrtna kazna za njih je mala, oni treba da robijaju do kraja života. To su monstrumi, ono što proživljavamo sve vreme je neopisivo. To može da razume samo onaj ko je roditelj. Policija nam je više puta dolazila, uzimala razne Dankine stvari, nista ne znamo, ni za tu krv na putu, ni u kolima, ništa. Nama nije jasno zašto nisu zvali Hitnu pomoć, zasto nisu pomogli, nego su ovo uradili. To što Ivana i ja trpimo sve vreme je strašno, zovu nas razni ljudi, vređaju, svaljuju krivicu na nas. Ja sam morao da tražim da promenim broj, ne možemo više...Kada se sve završi mi ćemo izaći u medije i sve ćemo reći - rekao je Miloš Ilić, otac ubijene devojčice.
Potpuno promenio priču
Dragijević je drugi put saslušan u tužilaštvu 11. jula na zahtev svog branioca Vanje Živković, sa kojim je bio saglasan. Tog dana potpuno je promenio priču. Rekao je da je 26. marta bio u Banjskom Polju oko 14 sati i da nije video devojčicu, da je ne poznaje, niti poznaje njene roditelje, da devojčicu nisu udarili kolima i da je nisu bacili na smetlište, kao i da je "u policiji priznao jer je bio pod pritiskom", a da je "u tužilaštvu priznao jer je bio uplašen i mislio je da će opet da ga biju".
- Ne znam ko me je tukao, bio sam uplašen, ali nisu me tukli dok sam ispitivan u prisustvu branioca. Nisam braniocu smeo da kažem ništa jer sam bio uplašen.
Tukli su me pre nego što sam kao osumnjičeni dao iskaz u policiji, a kada sam saslušavan u svojstvu građanina nisam dobio batine. Dva puta sam pozvan u policiju, 28. marta kao građanin, kada sam rekao da nisam video devojčicu u Banjskom Polju, a onda su me opet zvali 30. marta, ne znam zašto i ne znam da li sam tad išao kao građanin ili kao osumnjičeni -rekao je Dragijević.
On je rekao da ga je 28. marta zvao direktor JKP "Vodovod" koji je rekao da treba da ide u policiju da da izjavu, a da ga je 30. marta zvao policijski inspektor. U oba slučaja sam pisani poziv dobio u policiji. Objansio je da je i treći put pozvan na saslušanje u svojstvu građanina i da ne može da se seti koji je datum bio, ali da misli da je bio 3. april, kao i da su po njih u "Vodovod" došli policijki inspektori.
- Od tada nas više nisu puštali - rekao je.
Odgovarajući na pitanja tužioca, ponovo je opisao šta su radili u Banjskom Polju kobnog dana, ali je ovog puta ispričao da su, nakon što su izašli iz automobila kako bi išli u toalet, gde su se zadržali oko dva do tri minuta, a da tu potom krenuli ka izlazu iz sela.
- Srđan je usporio vožnju kako bi vezao pojas, pa smo nastavili da vozimo još 500 metara do jednog kilometra, kada nas je zaustavio čovek koji je bio u belom autu i pitao da li smo videli neku devojčicu, a mi smo rekli da nismo. Osim tog vozila nikog nije bilo na putu. Druga vozila smo videli tek kada samo izašli na glavni put. Na putu nij bilo ljudi, a nije bilo ni dece.
Tu mahom žive stariji ljudi. Kad smo došli do Starobanjskog puta isključili smo se sa glavnog puta, krenuli levo i nastavili Starobanjskim putem, To radimo često, tu ima manje saobraćaja, spiruje se vozi i kasnije stižemo na posao. Stali smo kod deponije jer tu ima proširenje, pošto je put uzan. Ne mogu da se setim da li smo sišli sa puta, a stali smo jer je Srđan trebalo da se čuje telefonom sa nekim čovekom oko nekog crepa. Inače zaustavljamo auto kad hoćemo da telefoniramo. Tu smo stajali nekih pet minuta, a onda smo otišli u firmu - dodao je Dragijević.
"Kako da pričamo o telu kad nema tela?"
Na pitanje tužioca kako je detaljno opisao izgled devojčice ako je nikada nije video, Dragijević je rekao da je to čuo na televiziji, odakle je i saznao za nestanak deteta. Kada je čuo da direktor "Vodovoda" traži ljude za potragu za detetom i da se Janković priključio potrazi, pitao je da li i on treba da se uključi u potragu za detetom.
- Tog dana sam oko 15.05 krenuo ka Zlotu sa Zoranom Zdravkovićem i suprugom Jasnom i nakon skretanja za Zlot Zdravkovića je pozvao direktor i rekao mu je da je u Banjskom Polju nestala devojčica i da organizuje ljude za potragu. Tada sam se i ja ponudio, ali mi je rekao da ne treba. Pitao me je gde je onaj moj Srđan, a ja sam rekao da je u Malziju zbog nekog crepa. Ja nisam nikada video devojčicu, a ne znam da li je Srđan Janković išao na deponiju. Jesam rekao ocu i bratu da sam bio tamo, ali im nisam ništa rekao za decojčicu. Tog dana nismo pili ništa od alkohola, ni Janković, ni ja - potpuno je promenio priču Dragijević.
On je rekao da se 26. marta u poslepodnevnim satima nije čuo sa Jankovićem, a da se za ostale dane ne seća da li su se čuli i napomenuo da a Jankovićem nije ništa prečao o detetu, osim da su rekli nešto u smislu: "Valjda će da je nađu". Na pitanje tužioca zašto je sa Jankovićem komentarisao nestanak deteta, rekao je da je to zato što radi sa njim.
- Rekao sam da znam gde je dete iz straha, policija je dolazila kod mene i govorili su mi da ja znam gde je telo deteta da kažem gde je. Ja ne znam gde je telo deteta. 50 puta me pitate i 50 šuta ću reći. Moj otac ne zna gde je dete, a nije znao ni moj brat.
Automobil pre oduzimanja nismo prali ni spolja ni iznutra. U danima nakon nestanka deteta sam radio, 27. marta sam bio u Banjskom Polju, na Jezeru, na Savači, a onda smo otišli na Suvaju. Poslepodne sam bio kod kuće i odmarao. Sutradan sam radio u Suvaji i Malaziji, a popodne sam bio kod kuće u Zlotu. U Suvali i Malaziji sam radio i 29. marta. Mislim da sam tamo bio i 3. i 4. aprila, ali ne mogu da se setim. Kada sam bio u Banjskom Polju, nisam znao čija je ta napuštena kuća, nisam pričao sa Srđanom o tome kako da sklonimo telu deteta, a i kako da pričamo o telu kad nema tela? -upitao je.
Na pitanje tužioca kako zna da nema tela deteta rekao je da zna zato što ga nisu ubili i ne zna da li je ubijeno.
- Čuo sam da je optužnica potvrđena ali još je nisam dobio tako da ne mogu da komentarišem. Svakako ću se žaliti, to je sigurno - rekao nam je advokat Bogdanović
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miloš i i Ivana Ilić roditelji male Danke (2) nakon što je potvrđena optužnica kojom su Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića optuženi za uistvo njihove ćerke oglasili su se i izjavili da se samo nadaju da će saznati šta je bilo sa njihovim detetom.
Intervju Miloša i Ivane Ilić, roditelja male Danke Ilić iz Bora koja je prema optužnici Višeg javnog tužilaštva iz Zaječara ubijena 26. marta, vođen je u lajvu na Tiktok profilu Državni i privukao je veliku pažnju javnosti!
Dušan S. (44) i Nino R. (44) osumnjičeni da su preko društvenih mreža upućivali pretnje Milošu i Ivani Ilić, roditeljima ubijene devojčice Danke Ilić, saslušani su u Osnovnom javnom tužilaštvu u Boru, saznaje Informer!
Nakon što je Viši sud u Zaječaru juče potvrdio optužnicu protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženih da su 26. marta u Banjskom Polju ubili Danku Ilić (2), njena majka Ivana Ilić se oglasila i otkrila da joj je svakim danom sve teže.
Ukrajina je u potpunosti izgubila svoj značaj u međunarodnim odnosima, izjavio je bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin, u emisiji na svom Jutjub kanalu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na tribini "Mladi Srbije, zamke i šanse" te dajući savete mladima govorio je i o eksplozijji na kanalu Ibar-Lepenac.
Predsednik Srbije i član Predsedništva SNS Aleksandar Vučić poručio je danas na tribini SNS "Mladi Srbije, zamke i šanse" da je za mlade svojstveno da žele promene, ali da njima ne treba podilaziti već da oni treba brže da sazrevaju i razumeju ne laku situaciju u svetu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas na tribini SNS "Mladi Srbije, zamke i šanse" da ga mnogo pogađa vršnjačko nasilje, i pomenuo je strašan slučaj iz Leskovca u kome je tinejdžer (17) izgubio život.
Naseljavanjem Albanaca na sever Kosova i Metohije Aljbin Kurti želi da promeni etničku strukturu kako bi naterao Srbe da se što pre isele i tako onemogući formiranje ZSO. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Boris Bratina, profesor sa Filozofskog fakulteta u Kosovskoj mitrovici, a putem linka u program se uključio i dopisnik Informera Lazar Stević.
Profesori "Karlovačke gimnazije" primorali su učenike na blokadu ulice. Mlađi sin premijera Vučevića bio je nateran da izađe sa nastave kako bi protestovao protiv sopstvenog oca. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su državni sekretar Đorđe Dabić, član predstavništva SNS-a Ibro Ibrahimović i podpredsednik SRS-a Miljan Damjanović.
Predsednik Vučić istakao je da Srbija mora da radi na proširenju kapaciteta skloništa jer situacija u svetu ne ide u dobrom smeru. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su reditelj Ljubiša Ristić i akademik Dragan Radenović. Ruski predsednik Vladimir Putin pohvalio je novog američkog predsednika Donalda Trampa, ali je istakao da on nije bezbedan nakon pokušaja atentata na njega.
Gosti Informerovog "Rata uživo" bili su general Luka Kastratović i pukovnik Velibor Stević. Oni su komentarisali aktuelnu situaciju na frontu u Ukrajini, ali i druge ratne teme iz sveta.
Gosti "Info jutra" bili su lider Srpske desnice Miša Vacić i novinar Dejan Anđus. Oni su govorili o nasinim protestima opozicije koji se organizuju širom Srbije, a u kojima protestanti tuku građane, napadaju pešake i terorišu grad.
U Srbiji više od 50 ljudi svakog dana doživi infarkt ili šlog, a oko 14 njih umre, alarmantni su podaci sa edukativne tribine u okviru "Karavana zdravlja".
Na prostoru Zlatiborskog okruga u toku noći snežne padavine nanele su novih desetak centimetara snega, pa su ekipe zimske službe na terenu od ranih jutarnjih časova. Na putu od Čajetine ka Zlatiboru poprečeno nekoliko kamiona.
Razvoj zaposlenih igra ključnu ulogu u formiranju adekvatnog odgovora privrede na rastuće zahteve savremenog tržišta, tehnologija i metoda rada. Sve veći broj velikih kompanija osniva svoje centre za obuku zaposlenih za specifična radna mesta.
Mladi košarkaš Mege Vuk Danilović govorio je posle druge pobede na kvalifikacionom turniru juniorske Evrolige i rekao da želi da bude bolji od svog oca Predraga danilovića.
Nerealne scene dolaze iz Buenos Ajresa, gde je policija privela navijača Atletiko Mineira, koji je u kostimu petla skakao po tezgama i pravio haos pred finale Kupa Južne Amerike (Kopa Libertadores).
Nekadašnji američki košarkaš Čarls Dženkins, koji je u tri navrata igrao za Crvenu zvezdu, javio se posle velike pobede Crvene zvezde protiv minhenskog Bajerna i zatražio - ćevape za celu ekipu!
Kada pogledam današnju NBA utakmicu pomislim, "vau, ova deca zapravo ne znaju kako da igraju", izjavio je bivši as Njujork Niksa i legenda "velike jabuke", Stefon Marberi.
Vrhovni sud Rumunije odložio je u petak odluku o tome da li će poništiti rezultate prvog kruga predsedničkih izbora, jer je "neočekivani" izborni rezultat izazvao sumnje oko stranogmešanja u izbore.
Najmanje 11 slučajeva "sindroma vukodlaka" - prekomernog rasta dlaka na telu - identifikovano je među bebama u Evropi čiji su roditelji koristili losione protiv ćelavosti, izveštava španski list "Pais" (El Pais).
Visoki predstavnik EU-a za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozep Borelj u razgovoru za španski nacionalni radio RNE rekao je da napušta Brisel "sa ogromnom frustracijom" jer nije uspeo zaustaviti "masakr" koji Izrael sprovodi nad Palestincima u Gazi.
Specijalna jedinica „Ahmat“, pod komandom ukrajinskog komandanta sa pozivnim znakom Hohol, predstavlja ozbiljnu pretnju za Oružane snage Ukrajine (OSU), napisao je lider Čečenije Ramzan Kadirov na svom Telegram kanalu.
U Centru za kulturu i turizam Mladenovac sinoć je otvoren sedmi po redu filmski festival "Valter fest", koji je posvećen čuvanju sećanja na velikana jugoslovenskog i srpskog glumišta Velimira Batu Živojinovića.
Starleta Ava Karabatić najavila je kandidaturu na predsedničkim izborima u Hrvatskoj i predstavila svoj program koji ima i neke neobične stavke, kao što je rijaliti za osramoćene političare.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.