• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer

20.05.2024

08:16

Izbori 2024: Ovo su sve izborne liste za Beograd, Niš i Novi Sad!

Fotoilustracija

Vesti

Izbori 2024: Ovo su sve izborne liste za Beograd, Niš i Novi Sad!

Podeli vest

Gradske i opštinske izborne komisije utvrdile su u petak zbirne izborne liste učesnika na lokalnim izborima koji će se 2. juna održati za Skupštinu grada Beograda i u još 14 gradova i 74 opštine i gradske opštine u Srbiji.

Za učešće na izborima za Skupštinu grada Beograda utvrđeno je 14 lista, koliko i za Skupštinu Novog Sada, a u Nišu 11 lista. Pored ova tri grada (Beograd, Novi Sad, Niš), izbori će biti održani u još 12 - Subotici, Zrenjaninu, Kikindi, Vršacu, Pančevu, Somboru, Sremskoj Mitrovici, Valjevu, Požarevcu, Jagodini, Užicu i Čačku.

Kako je predviđeno zakonom, zbirne izborne liste se utvrđuju 15 dana pre održavanja izbora, a rok za predaju izbornih lista istekao je 12. maja u ponoć.

Na izbore u svim gradovima i opštinama lista okupljena oko SNS koja nosi naziv Aleksandar Vučić nastupa u širokoj koaliciji sa više stranaka, među kojima su SPS, Zavetnici, SRS, SDPS, JS, PUPS, PS.

Za Skupštinu grada Beograda 14 lista

Gradska izborna komisija (GIK) Beograda utvrdila je 14 izbornih lista za izbore za Skupštinu grada Beograda, a utvrđen je i ukupan broj birača u Beogradu.
Ovo su proglašene liste:

1. "Aleksandar Vučić - Beograd sutra"

2. "Ruska stranka - Srbi i Rusi braća zauvek"

3. "Ćale, ovo je za tebe"

4. "Za zeleni Beograd - Kad ako ne sad - dr Dejan Žujović"

5. "1 od 5 miliona - Beogradski front - Ritam grada- Dušan Teodosijević gradonačelnik"

6. "Biramo Beograd - Dobrica Veselinović - Miloš Pavlović"

7. "Mi snaga naroda, prof. dr Branimir Nestorović"

8. "Narodna lista- Ključ za pobedu"

9. "Beograd - naš grad"

10. "Unija Roma Srbije - Za Beograd"

11. "Beograd je svet(a) - Stranka pravde i pomirenja - Usame Zukorlić"

12. "Dr Savo Manojlović - I ja sam Beograd - Kreni-Promeni"

13. "Saša Radulović - Dosta je bilo (ĐB) - Rešenje za promenu"

14. "Mi - Glas iz naroda"

U Beogradu će izbori biti održani i u 17 gradskih opština.

Opozicija na izborima

Opozicija, koja je bila okupljena u koaliciji "Srbija protiv nasilja" i koalicija NADA, posle dužeg razmišljanja podelili su se na one koji učestvuju i na one koji su tvrdili da neće izaći na izbore.

Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana, Zeleno-levi front, Novo lice Srbije, Narodni pokret Srbije, Ekološki ustanak su odlučili da izađu na lokalne izbore u okviru koalicije pod sloganom "Biram borbu".

Stranka slobode i pravde, SRCE, Zajedno i koalicija NADA su ostale pri stavu da bojkotuju izbore u glavnom gradu, ali će učestvovati na lokalnim izborima u drugim opštinama i gradovima.

Pokret "Kreni - promeni", koji predvodi Savo Manojlović, učestvovaće samostalno na izborima.

Za Skupštinu grada Novog Sada 14 lista

Za odbornička mesta u Skupštini grada Novog Sada nadmetaće se 14 izbornih lista:

1. "Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra"

2. "Savez vojvođanskih Mađara - dr Balint Pastor"

3. "Ruska stranka - Srbi i Rusi braća zauvek"

4. "Istina - Adaviera - Ivana Vujasin"

5. "Sasvim druga priča - Grad građanima"

6. "Za prave stvari podrži Gari"

7. "Novi Sad glavni grad Vojvodine - Pokret autonomija - Aleksandar Odžić"

8. "Dr Savo Manojlović - I ja sam Novi Sad - Kreni - Promeni"

9. "Volim Novi Sad Srpski pokret Dveri, Ivana Stojanović Narodna stranka, Aleksandar Maksimović Pokret živim za Srbiju, Dr Jovana Stojković"

10. "Slovačka demokratska liga - Želmira Privizer"

11. "Udruženi za slobodan Novi Sad Srpska koalicija Nada (Novi DSS, POKS) Stranka slobode i pravde, Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Srbija centar SRCE, Pokret slobodnih građana, Zeleno levi front, Ekološki ustanak Ćuta, Pokret za preokret, Građanski pokret Bravo, Liga socijaldemokrata Vojvodine Vojvođani Prim. dr Vladimir Vrsakov, Borislav Novaković"

12. "Heroji Miša Bačulov"

13. "Ćale ovo je za tebe Petar Đurić"

14. "Saša Radulović - Dosta je bilo (ĐB) - Rešenje za promenu".

Za Skupštinu grada Niša 11 lista

Odbornike u Skupštini grada Niša predložilo je ukupno 11 izbornih lista.

1. "Aleksandar Vučić - Niš sutra"

2. "Biramo Niš - Đorđe Stanković"

3. "Ujedinjeni - nada za Niš - Miodrag Stanković"

4. "Grupa građana "Dr Dragan Milić"

5. "Ruska stranka - Rusija i Niš u srcu - Tihomir Perić"

6. "Bojan Avramović - Ne damo Niš"

7. "Za naš Niš - Petar Bogićević - Koalicija snaga"

8. "Dr Savo Manojlović - I ja sam Niš - Kreni - Promeni"

9. "Ujedinjeni za selo i grad - Budimo na čisto"

10. "Glas naroda je snaga naroda"

11. "Niš naš grad - Branislav Bane Jovanović - Novo lice Srbije - Miloš Parandilović".

Nišlije će 2. juna glasati i za odbornike u pet niških opština: Crveni krst, Medijana, Palilula, Pantelej i Niška Banja.

Biraće se i odbornici opštine Kostolac, je je utvrđeno 6 izbornih lista.

Gde se još glasa

Izbori će se održati u još 51 opštini u Srbiji: Ada, Aleksinac, Alibunar, Apatin, Arilje, Bač, Bačka Palanka, Bačka Topola, Bački Petrovac, Bečej, Bela Crkva, Beočin, Boljevac, Bosilegrad, Bujanovac, Čajetina, Čoka, Gornji Milanovac, Inđija, Irig, Ivanjica, Kanjiža, Kovačica, Kovin, Mali Iđoš, Nova Crnja, Nova Varoš, Novi Bečej, Novi Kneževac, Odžaci, Opovo, Pećinci, Plandište, Raška, Ruma, Senta, Šid, Sjenica, Srbobran, Sremski Karlovci, Stara Pazova, Surdulica, Svilajnac, Svrljig, Temerin, Titel, Tutin, Vrbas, Vrnjačka banja, Žabalj i Žitište.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Vesti

Pre roka! Pripremni radovi za Ekspo 2027 odvijaju se brže od plana: Evo kada će sve biti završeno
Društvo

Pre roka! Pripremni radovi za Ekspo 2027 odvijaju se brže od plana: Evo kada će sve biti završeno

Države članice Međunarodnog biroa za izložbe (BIE) su pre godinu dana izabrale Srbiju za zemlju domaćina Specijalizovane izložbe EXPO 2027, a direktor preduzeća "Ekspo 2027" Dušan Borovčanin je tim povodom rekao da se pripremni radovi na lokaciji za EXPO odvijaju i brže nego što je planirano, kao i da je cilj se još ubrzaju kako bi sve bilo gotovo i pre decembra 2026. godine, kada se planira predaja ključeva paviljona zemljama učesnicama.

21.06.2024

11:24

TV

Sve više zemalja Azije i Afrike odustaje od saradnje sa Zapadom! Amerika ide đonom, a Rusija uvažavanjem i saradnjom! (VIDEO)
Live TV

Sve više zemalja Azije i Afrike odustaje od saradnje sa Zapadom! Amerika ide đonom, a Rusija uvažavanjem i saradnjom! (VIDEO)

Ruski predsednik Vladimir Putin, nakon posete Severnoj Koreji, obišao i Vijetnam. Po dolasku je otišao u predsedničku palatu gde se sastao sa vijetnamskim predsednikom Toom Lamom. Ovo je peta Putinova poseta Vijetnamu, a prva posle 2017. godine. Na ovu temu u emisiji "Rat uživo" govorili su Mihail Zvinčuk, vojni bloger i autor projekta "Ribar" i Vladimir Prebiračević iz srpsko-ruskog centra "Majak". Putem vajber uključenja uživo u program javio se i ratni reporter Igor Damjanović.

20.06.2024

19:07

JOŠ TV VESTI

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija

Samo danas besplatan ulaz na bazene!
Kuća časti

Samo danas besplatan ulaz na bazene!

Kupališna sezona na bazenima kragujevačkog Sportsko-privrednog društva Radnički d.o.o. zvanično će biti otvorena u četvrtak 20. juna, a svi posetioci bazena prvog dana imaće besplatan ulaz i mogućnost besplatnog korišćenja suncobrana i ležaljki.

20.06.2024

07:50