Zasadite ovu biljku u blizini kuće i rešićete se miševa! Ne podnose njen miris, bežaće kao đavo od krsta
Podeli vest
Iako ste ljubazan domaćin, sigurni smo da pojedinim gostima ne želite da delite prostor, a to su definitivno miševi.
Da biste se borili protiv miševa unutra, možete posaditi prave biljke kako biste ih sprečili da se previše približe kući. Najbolji pristup je da ove biljke imate u neposrednoj blizini kuće, idealno u oblastima gde osećate da bi se miševi mogli ušunjati.
Mačke su fascinantna bića poznata po svojoj tajanstvenosti i nezavisnosti. Jedan trenutak se mazi uz vas, a već sledeći vas potpuno ignoriše. Iako mnogi vlasnici mogu pomisliti da je njihova mačka ljuta ili nezainteresovana, stvarnost je često mnogo jednostavnija.
Čuveni kreator Kristijan Dior verovao je da ne postoje ružne žene i umeo je da kaže da zapravo postoje samo žene koje ne znaju kako da istaknu svoju lepotu. Svojevremeno je naveo šest detalja zbog kojih žene izgledaju neuredno.
Zbog visoke tačke dimljenja, ulje avokada smatra se izuzetno zdravim za kuvanje i prženje, međutim, većinu neće obradovati cena koja je prilično visoka.
11.09.2024
10:00
Da, ovo su dve različite biljke, ali imaju veoma slične arome i mogu se uzgajati u istim uslovima. I beli i crni luk se uzgajaju iz lukovica i potreban im je prostor sa punim suncem i dobro dreniranim zemljištem.
Takođe možete koristiti luk kao repelent za miševe, a da ga zapravo ne uzgajate. Samo napravite pire od belog luka od četiri ili pet čena i dodajte to u pola litre vode. Prskajte oko vaših temelja ili bilo gde gde miševi postaju problem.
2. Žalfija
Foto: Shuterstock
Za većinu umerenih regiona, žalfija na otvorenom će sasvim dobro prezimiti i rasti kao višegodišnja biljka. Zbog jakog mirisa žalfija odbija miševe.
Nije izbirljiva biljka i lepo će rasti na svim vrstama zemljišta sve dok postoji pristojna drenaža, a trebalo bi da ima sunca veći deo dana. Kao višegodišnja, nastaviće da se povećava svake godine i može se razviti u grmlje.
3. Nana
Foto: pexels.com
Postoji mnogo različitih sorti mente, i sve imaju aromatične listove koji mogu da odvrate i insekte i miševe.
Kao i većini višegodišnjih biljaka, menti nisu potrebni nikakvi posebni uslovi za uzgoj i uspevaće na svakom mestu koje ima mnogo sunca. Ne vole suvo zemljište, pa ćete morati da ih zalivate tokom sušnog perioda.
Ipak, moraćete da pazite na svoje biljke mente. Izuzetno su snažne i lako mogu da preuzmu ceo baštenski prostor ako je ne budete orezivali. Svi dodatni listovi mogu se lepo osušiti za čaj ili kuvanje.
4. Lavanda
Foto: Shuterstock
Većini ljudi nije potreban razlog da uzgajaju lavandu. Između divnog mirisa i lepih ljubičastih cvetova, to je uobičajen izbor čak i kada miševi nisu problem.
Ove biljke izbegavajte
Drugi način gledanja na ovo je identifikovanje biljaka koje će verovatno privući miševe i izbegavati ih u vašem dvorištu. Miševi vole mnogo povrća, posebno zelenila i paradajza.
Ako morate da ih uzgajate, držite ih što dalje od kuće. Jagode su još jedan favorit koji treba izbegavati ako imate bilo kakvih problema sa miševima.
Ako vaši recepti odjednom prestanu da funkcionišu, nemojte paničiti, verovatno postoji jednostavan odgovor na to. Sodi ili prašku za pecivo je možda istekao rok trajanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mačke su fascinantna bića poznata po svojoj tajanstvenosti i nezavisnosti. Jedan trenutak se mazi uz vas, a već sledeći vas potpuno ignoriše. Iako mnogi vlasnici mogu pomisliti da je njihova mačka ljuta ili nezainteresovana, stvarnost je često mnogo jednostavnija.
Evropske zemlje su spremne da pristanu na gubitak Grenlanda u zamenu za čvrste bezbednosne garancije Sjedinjenih Američkih Država Ukrajini, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris u emisiji na Jutjub kanalu.
Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke (DS), pohvalio se u Milovim crnogorskim medijima da traži sankcije za Srbiju, a potom je branio ustašu Piculu.
Zoran Erski, otac Alekse Erskog, učesnika sportskog rijalitija Exatlon Srbija, govorio je o neprijatnom događaju iz sinovljevog privatnog života, otkrivši da je Aleksa imao saobraćajnu nezgodu u kojoj je oštetio automobil svoje majke.
Tokom Exatlon Specijala javila su se dva druga Nemanje Radovanovića koji su rekli da ih je neprijatno iznenadilo ponašanje njihovog prijatelja u Exatlonu.
Aleksandar Miljević je rekao da je odnos sa Milicom Balać bio prisan, ali prijateljski, dok je brat plave takmičarke primetio da su njih dvoje "kliknuli"
Najvažniji politički događaji dana praćeni su u programu redovno najgledanijeg kolegijuma – Prvog kolegijuma Informer televizije, koji je i ovoga puta opravdao poverenje gledalaca.
Trinaesta epizoda Informerove spektakularne emisije "Na merama" otkriva vam šta je političarka Maja Gojković kupila za praznične poklone, kako sada izgleda nekadašnja teniska šampionka Jelena Janković, na koji način je osvedočeni srbomrzac Tonino Picula stigao u Beograd, sa kime šuruje blokaderski sudija Miodrag Majić…
U prvom delu dana, kada su pojedini evropski parlamentarci, predvođeni Toninom Piculom, boravili u Beogradu, a dešavanja u Narodnoj skupštini Srbije bila u fokusu javnosti, Informer televizija bila je i na licu mesta, kao i ubedljivo najgledaniji izbor građana Srbije.
U nedelju se ujutro učekuju mestimičma magla i niska oblačnost koja će se na pojedinim lokalitetima južne i jugozapadne Srbije, kao i u Timočkoj Krajini zadržavati veći deo dana. Najniža temperatura od 0 do 7, a najviša dnevna od od 2 do 16 stepeni.
Tokom protekle noći Hitna pomoć imala je ukupno 123 intervencije, od kojih je 24 bilo na javnom mestu, među kojima je najviše pružanja pomoći bilo zbog tuča i alkoholisanih osoba,
Miloš Mileusnić (24) brutalno je ubijen 27. januara 2019. godine u Beogradu, kada ga je Nedeljko Đurović nasmrt izbo zbog čega je pravosnažno osuđen na 35 godina zatvora, a trenutno se nalazi na izdržavanju kazne.
Knjaževačka policija uhapsila je meštanina S. D. (31) zbog sumnje da je izvršio dva krivična dela, razbojništvo u pokušaju i tešku krađu na naročito drzak način.
Šest meseci nakon ubistva Filipa Kneževića, visokopozicioniranog člana kavačkog klana, španska policija i dalje nema konkretne informacije o nalogodavcima likvidacije u centru Barselone.
Tokom uobičajene kontrole švajcarske policije, u automobilu srpskog državljanina, pronađene velike količine kokaina. Vozač je priveden, a istragom je utvrđeno da postoji još umešanih.
Snažna zimska oluja pogodila je Sjedinjene Američke Države, ostavivši bez električne energije oko 132.000 domaćinstava u čak 37 saveznih država, dok je više od 12.000 avionskih letova otkazano ili odloženo, prenosi NBC njuz.
Ukrajina već mesecima ignoriše ključne ruske predloge za nastavak mirovnih pregovora, saopštio je Aleksej Poliščuk, direktor Drugog odeljenja ZND u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije, navodeći da odgovornost za zastoj u dijalogu trenutno leži na Kijevu.
Nekoliko policajaca i demonstranata povređeno je tokom protesta albanske opozicije ispred sedišta Vlade Albanije, na Bulevaru „Mučenika nacije“ u Tirani, gde je došlo do ozbiljnih sukoba nakon skupa organizovanog u režiji Demokratske partije.
Čuvena glumica Mira Banjac je sedamdesetih godina imala problem sa zelenašima kojima je dugovala ogromnu svotu novca zbog čega je pomišljala da digne ruku na sebe.
Branislav Marković zvani Bane Točak, pisac, režiser, muzičar i borac za očuvanje kulture u maloj sredini, umro je posle duge i teške bolesti u 64. godini života.
Glumac Zoran Rankić priznao je da nije želeo ulogu četničkog komandanta Nikole Kalabića i da mu je ona donela ozbiljne profesionalne i političke posledice.
Harmonikaš Mirko Kodić dobio je nacionalnu penziju, a sada je otkrio kako će novac trošiti na osnovne potrebe i da mu je kum Dragan Kojić Keba prvi čestitao.
Bivša rijaliti učesnica Lili Stevanović oglasila se i otkrila detalje o novom dečku Milice Kemez koji je diplomata, te demantovala navode da je Milica započela vezu sa njim pre venčanja sa Borom Santanom.
Pevačica Rada Manojlović otvoreno je govorila o nastupima na veseljima, osvrnuvši se na česte komentare koji je prate zbog toga što sve češće peva na vašarima i svadbama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar