Džojs King je 12. septembra napunila 105 godina, a kako je istakla, fizička aktivnost je jedna od stvari koje su bile ključne za njenu duboku starost.
Džojs King, jedna od najstarijih osoba na planeti, proslavila je 12. septembra svoj 105. rođendan i ujedno otkrila i neke od tajni svoje dugovečnosti.
Džojs King je rođena 1918. godine u Radstoku u Somersetu. Kada je imala oko 25 godina, ona i njen suprug Erik preselili su se u grad Bristol. Džojs je radila kao frizerka, a nakon rođenja ćerke Vivijen postala je domaćica. Prema Vivijen, njena majka je uvek volela baštovanstvo, cvećarstvo, ples, a takođe je vodila aktivan način života.
Džojs je ispričala i da se nikada nije pridržavala dijeta, kao i da je uvek uživala u ukusnoj hrani. A kad su je upitali šta misli da je razlog, koja je njena tajna dugovečnosti, evo šta je ispričala za BristolLive.
Foto: SCREENSHOT/BRISTOLLIVE
Džojs King
Vremešna Džojs veruje da su tri stvari bile ključne. Jedna je što je manje-više celog života bila fizički aktivna, časovi fitnesa su nešto što joj je baš prijalo. Naglasila je i da je najviše volela kad je napolju, pa je tako svaki slobodan trenutak i lepo vreme koristila da izađe i prošeta, uživa u suncu i šetnji, sređivanju bašte. Još jedno je po njoj veoma važno za dug život, a to je vera. Istakla je da je celog života išla u crkvu.
Trenutno, jedna od najstarijih osoba na svetu živi u staračkom domu Rosedejl Haus, gde je u društvu prijatelja proslavila svoj 105. rođendan.
A da nije izgubila želju za životom iako je prevalila čitav vek, dokazuje i to što kaže da joj veliku radost predstavlja kada joj zaposleni iz doma organizuju manikir i frizera!
Glumica Sijena Miler (41) šokirala je sve na reviji Vogue World u Londonu. Pokazala je trudnički stomak, a obukla je predimenzioniranu suknju i košulju neobičnog kroja.
Dr spec. fizikalne medicine Miloš Poleksić za "Ljubav i zdravlje" objašnjava kako da primenite vežbe, koje mogu sprečiti nastanak, ali i olakšati lečenje diskus hernije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izjava jednog gledaoca u programu uživo izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama, nakon što je govorio o šutiranju glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i pozvao se na raniji incident.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Aleksandar Bogdanović, vlasnik nemačke građevinske kompanije Baucolor Doo iz Noj Izenburga i jedan od organizatora tribina blokaderskog pokreta u Frankfurtu, našao se u centru skandala nakon što je sinoć učestvovao u incidentu u kojem je napadnut dugogodišnji novinar „Vesti“ Zoran Vicelarević.
Direktor Jovine gimnazije prof. dr Radivoje P. Stojković gostovao je u emisiji Info jutro na Informer televiziji i tom prilikom govorio o strašnom linču koji proživljava od strane blokadera, već godinu dana.
Prava drama odvijala se na sastanku takozvanog "Senata" blokadera u Novom Sadu, gde su učesnici raspravljali o internoj istrazi pokrenutoj nakon što su u javnost dospeli snimci koje je objavio Informer.
Banda studentsko-blokaderska opet laže, a u tome im pomaže njihovo glasilo "N1" koje relativizuje nasilje, koje se juče dogodilo na skupu u organizaciji blokadera u Frankfurtu.
Blokaderka i novinarka Antonela Riha pokrenula je niz uvreda na studente blokadere, poručivši im direktno da su politički nepismeni, neobrazovani i da nemaju pojma u šta su ušli.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Za prva tri meseca ove godine priliv novca od turizma iznosi čak 580 miliona evra. Stručnjaci navode da je to samo nastavak uspešne 2025, kada smo imali zaradu od čak 2,9 milijradi evra.
U narodu je rasprostranjeno verovanje da je smrt na veliki hrišćanski praznik, poput Vaskrsa, Božića ili krsne slave, poseban blagoslov. Međutim, prema crkvenom učenju, sam datum smrti ne može da bude pokazatelj nečijeg duhovnog stanja niti konačnog spasenja.
Anđelko Aćimović, otac devojčice koja je žrtva masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", otkrio je da je ponašanje Vladimira i Miljane Kecmanović tokom poslednjeg suđenja za odgovornost za zločin bilo sramno.
Na autoputu iz pravca Novog Sada ka Beogradu, neposredno pre isključenja za Kovilj, danas je došlo do saobraćajne nezgode koja je izazvala velik zastoj u saobraćaju.
U Đakovici se u subotu uveče, oko 21.30 časova, dogodila nezapamćena tragedija u kojoj je jedna osoba izgubila život, dok su tri teško povređene, a sumnja se da je ovom krvavom piru prethodila dečija svađa.
Najmanje tri osobe poginule su u razornom zemljotresu jačine 7,8 stepeni po Rihterovoj skali koji je danas pogodio Filipine, a odmah nakon potresa izdato je upozorenje na cunami širom regiona.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
Rialda Kadrić preminula je na ulici u Atini 25. januara 2021. godine od posledica srčanog udara. Na isti način preminula je i njena majka 30 godina ranije.
Glumac i reditelj Radoš Bajić kaže da mu je ruska mafija poštedela život, a da su mu Slobodan Milošević i Mira Marković napravili pakao od karijere jer je bio svuda zabranjen.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.