5 najgorih jela na svetu! Šokiraćete se kada vidite od čega se prave (FOTO)
Podeli vest
Putnički i gastronomski sajt "Tejst atlas" napravio je listu najboljih i najgorih jela na svetu prema anketi svojih korisnika.
Na listi najgorih jela na svetu našle su se i jegulje u želatinu i knedle sa svinjskom krvlju, jela koja mnogi ne bi želeli da probaju.Sajt "Tejst Atlas" je ovu listu napravio na osnovu ankete.
Stari običaj je da se na Božić na vašoj trpezi nađe bar sedam jela, jer ona simbolišu sreću i blagostanje, odnosno da ćete čitave godine imati šta da jedete.
Iako se po ukusu, boji i teksturi znatno razlikuju, i crni i beli biber mogu da unesu bogatstvo ukusa u mnoga jela. Ali, treba znati kada se koji koristi.
15.01.2025
17:00
Ove knedle iz Laponije prave se od ražanog ili ječmenog brašna koje se meša sa životinjskom krvlju. Nekada je dodavana krv irvasa, a danas je najčešća svinjska krv.
Ponekad se "blodpalt" puni dinstanim pečurkama i slaninom i kuva u mesnom temeljcu. Najčešće se služi kao prilog uz džem od brusnice.
Foto: Shutterstock
Blodpalt
Sendvič sa sardinama
Na drugom mestu liste najgorih jela našao se španski sendvič "bocadillo de sardinas" sa ocenom 1,9.
Reč je o sendviču koji se najčešće pravi od duguljastog hleba "bara de pan", a puni se sardinama. Možete koristiti sardine u ulju, salamuri ili paradajz sosu. U sendvič se mogu dodati i kuvana jaja, avokado, masline, majonez, senf, jogurt, pečurke...
Foto: Shutterstock
sendvič sa sardinama
"Calskrove"
Nakon španskog sendviča sledi švedsko jelo "calskrove".
To je kalcona punjena hamburgerom i prženim krompirom - izum restorana "Tre Kroner" u Skeleftu za ljude koji ne mogu da odluče da li da naruče picu ili hamburger nakon noći u kojoj su previše pili.
Foto: Shutterstock
Calskrove
"Angulas a la cazuela"
"Angulas a la cazuela" je tradicionalno jelo iz Baskije, a uključuje redak sastojak - mlade jegulje koje se dinstaju u maslinovom ulju sa belim lukom, čilijem i solju.
Foto: Shutterstock
angulas a la canzuela
Jegulje u želatinu
Jegulje su zvezde i petog najgoreg jela prema korisnicima "Tejst atlas".
Reč je o savremenoj verziji čorbe od jegulje koja potiče iz Engleske i sprema se od 18. veka. Ovo jelo je nekada bilo izuzetno jeftino - jegulje su se hvatale u Temzi, sekle na manje komade, kuvale u loncu sa začinima, pa hladile i služile. Danas se prave sa želatinom i začinjavaju belim biberom i sirćetom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stari običaj je da se na Božić na vašoj trpezi nađe bar sedam jela, jer ona simbolišu sreću i blagostanje, odnosno da ćete čitave godine imati šta da jedete.
Promocija knjige o lažnoj aferi "Plati i pucaj" - ustaškog kvazi-novinara Domagoja Margetića u Sarajevu - svesno i namerno je tempirana baš sada kada se Srbija nalazi pod strašnim pritiscima sa svih strana. Njena meta - Aleksandar Vučić, jedini političar sa neupitnim legalitetom i legitimitetom u Srbiji - takođe je namerno izabrana, tvrde upućeni.
Moskva pažljivo prati nameru Berlina da značajno ojača vojni potencijal, izjavio je zamenik šefa Ministarstva spoljnih poslova Rusije Dmitrij Ljubinski u razgovoru za Izvestija.
Načelnik Uprave za analitiku u Bezbednosno-informativnoj agenicji (BIA) Relja Željski izjavio je danas da je knjiga hrvatskog novinara Domagoja Margetića o tzv. "Sarajevo safari" tendenciozni politički pamflet, čiji je cilj delegitimizacija institucije predsednika Srbije i urušavanje međunarodnog ugleda Srbije.
Šef blokadera Tonino Picula, srbomrzac koji slavi ustašku operaciju ''Oluja'', sada se ponovo obrušio na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i našu državu.
U srcu Užica, delu grada nekada poznatom po nazivu Stara Varoš sakrivena i skoro potpuno neuočljiva dok ne priđete do samog ulaza, nalazi se crkva Svetog Marka, koja je svojevremeno bila jedina bogomolja u gradu na Đetinji.
U Višem sudu u Beogradu za 30. april zakazan je početak suđenja Slavoljubu Trajkoviću, optuženom da je 23. aprila prošle godine pokušao, u porodičnoj kući oštećenih u naselju Resnik noseći oružje sa prigušivačem, za koje nije imao dozvolu, da ubije dve osobe.
Dok svet prati tenzije na Bliskom istoku i zabrinuto gleda ka Ormuskom moreuzu, svakodnevica na planeti nastavlja da se odvija u bezbroj neobičnih, lepih i ponekad dramatičnih trenutaka. Fotografije iz protekle nedelje beleže prizore koji podsećaju da život nikada nije samo jedna priča.
Pentagon se i dalje bori da obezbedi sredstva za ubrzanje obnavljanja kritične municije potrošene tokom američko-izraelske vojne operacije protiv Irana, objavio je Njujork tajms, pozivajući se na američke zvaničnike.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Modna kreatorka Melina Džinović udala se prošle subote za britanskog milionera, a ispovest nekadašnje bebisiterke njene dece Kana i Đine šokirala je javnost.
Rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić danas su se toliko posvađali da je moralo da interveniše i obezbeđenje, ali su se na kraju ipak pomirili.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar