NAPICI KOJI SMANJUJU ŽELJU ZA SLATKIŠIMA! Nutricionisti tvrde da pomažu i kod MRŠAVLJENJA
Podeli vest
Svi dobro znamo koliko je teško odreći se slatkiša, ali ukoliko želite da kilažu dovedete u red to je neophodno, barem na neko vreme
Dobra vest je da postoje napici koji mogu da eliminišu želju za slatkišima i spreče napade gladi. Nutricionista, Ketrin Kimber, kao diplomirani dietetičar na King’s Coledžu u London, je pravi sagovornik na ovu temu.
Glavni znak da dijeta funkcioniše je ono kako se fizički osećate. Niže brojke na vagi i manji obim struka ili butina nisu najvažniji pokazatelji uspešnosti...
22.11.2020
12:03 >> 12:05
U kombinaciji sa izbalansiranom ishranom, ovi napici mogu da nam pomognu da brže dođemo do željene kilaže. Kad osetite želju za nezdravom hranom, popijte šolju nekog od ovih napitaka:
Foto: Shutterstock
Čaj
1. Zeleni čaj
"Ovo je prvi odgovor koji će vam dati svaki nutricionista. Istraživanjima je dokazano da zeleni čaj ima antiinflamatorno dejstvo. Zahvaljujući jedinjenjima katehinima u kombinaciji sa kofeinom, metabolizam se ubrzava."
2. Kafa
Kafa je prepuna zdravstvenih blagodati i dokazano antiinflamatorno. Ketrin napominje da se ovaj napitak pije isključivo bez šećera i mleka.
Foto: Shutterstock
Kafa
3. Jabukovo sirće
Ako ste istraživali pića koja sagorevaju masnoće, verovatno ste čuli za jabukovo sirće. Istraživanja pokazuju da ovo sirće sagoreva masnoću koja se akumulira duboko u stomaku, a takođe pomaže u smanjenju ukupnog skladištenja masti. Ketrin naglašava da se ne sme preterivati sa upotrebom ovog napitka. "Više od 10 dana nikako ne smete piti ovaj napita", kaže ona.
4. Sok od celera
Ovaj napitak je prepun vlakana, ali i vrlo dobro umiruje potrebu za slatkišima. Da bi sok bio delotvoran, on mora biti potpuno prirodan.
Foto: Shutterstock
Voda
5. Voda
"Kad ste dehidrirani, može se javiti potreba za hranom iako, zapravo, i niste stvarno gladni. Voda je, takođe, odgovorna i za pravilno funkcionisanje celog tela, zato je treba piti u dovoljnim količinama".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni znak da dijeta funkcioniše je ono kako se fizički osećate. Niže brojke na vagi i manji obim struka ili butina nisu najvažniji pokazatelji uspešnosti...
Informer je došao do saznanja koja dovode u pitanje pojedine aspekte akademske i profesionalne karijere Sava Manojlovića, lidera opozicionog pokreta "Kreni-promeni".
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Blokaderi su na jednom od svojih naloga na mreži Iks pozvali građane da preimenuju nazive svojih internet mreža, a tim povodom oglasila se predsednica Narodne skupštine - Ana Brnabić.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije alarmiralo je međunarodnu javnost preko svoje diplomatsko-konzularne mreže zahtevajući jasne reakcije i javno oglašavanje o najnovijim jednostranim potezima vlasti u Prištini usmerenih protiv Srba.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević zahvalio je danas, na Veliki petak, narodu na Kosovu i Metohiji što čuva srpsko ime i prezime i Srbiju na Kosovu i Metohiji.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović rekao je da ne iskorišćava Aleksandar Vučić još jednu tragediju, već da to rade plenumi i opozicija. To je njegova reakcija na tvrdnje evroposlanice Ketlin Van Brent.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta predložio je državnim organima Srbije, povodom 84 godine od osnivanja takozvane Nezavisne Države Hrvatske (NDH), da se 10. april proglasi za Dan sećanja na genocid nad Srbima u NDH sa ciljem, kako je naveo, da ta tema postane sastavni deo kulurnog obrasca i identiteta srpskog naroda, a posebno mlađih generacija.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
"Tojota korola turing sports", karavan verzija "korole", jedan je od najpopularnijih porodičnih hibridnih automobila u Evropi. Cena najnovije verzije kreće se oko 28.200 evra.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
Posmrtni ostaci Blagoja Jovovića uskoro će biti prebačene iz Argentine u Srbiju, kako bi bio sahranjen u otažbini, uz sve počasti, rekla je ministarka a rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Devojčica Dž.N. (15), koja je upravljala električnim trotinetom u trenutku teške saobraćajne nesreće kod Novog Pazara, zadobila je višestruke prelome ruke i trenutno se nalazi van životne opasnosti, potvrđeno je za Informer iz medicinskih izvora.
M.R. (16) nastradala je u teškoj saobraćajnoj nesreći kod Novog Pazara kada je nju i drugaricu Dž.N. (15) sa kojom se vozila trotinetom, kolima udarila devojka S.M. (24). Ona je, prema nezvaničnim informacijama, preticala kolonu na punoj liniji i tom prilikom ''golfom'' pokosila devojčice.
Nakon više od četiri meseca od pogibije Ane Radović (20) i Aleksandra Masalušića (37) u Međuvršju kod Čačka, Osnovno javno tužilaštvo u ovom gradu je zatvorilo istragu u vezi sa ovom stravičnom tragedijom.
S.M.(22) uhapšena je zbog sumnje da je izazvala saobraćajnu nesreću u Novom Pazaru u kojoj je poginula devojčica M.R. (16), a teško povređena njena drugarica koja se trenutno nalazi na lečenju.
Stari mlin, napušteni objekat u centru Obrenovca, zapalio se danas oko 17 časova, a vatrogasci-spasioci iz Obrenovca i sa Voždovca se već satima bore sa vatrom.
Španija je spremna da radi na stvaranju zajedničke vojske Evropske unije „već sutra“ jer samo tada evropske „srednje sile“ mogu dobiti bezbednosni i odbrambeni značaj u današnjem svetu, rekao je španski premijer Pedro Sančez.
Izrael je odbio da dozvoli Francuskoj da bude uključena u direktne pregovore između njega i Libana, koji bi trebalo da počnu sledeće nedelje u Vašingtonu.
Velika Britanija priprema novu verziju velikog plana za pripremu cele nacije od vojske i policije do bolnica i industrije za prelazak u rat, rekao je za Sky News šef oružanih snaga.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu zatražio je odlaganje svedočenja u dugotrajnom procesu za korupciju koji se vodi protiv njega, a koji je trebalo da se nastavi u nedelju, navodeći kao razlog za nastavak bezbednosne situacije u regionu, rekao je Netanjahuov advokat u sudskom podnesku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar