• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

24.10.2025

22:20

Hrskavi i ukusni štapići sa belim lukom: Sjajni kao dodatak predjelu, a spremni za tren oka

Shutterstock

Recepti

Hrskavi i ukusni štapići sa belim lukom: Sjajni kao dodatak predjelu, a spremni za tren oka

Ukusni i hrskavi štapići sa belim lukom, brzo i lako pripremljeni, savršen su izbor za ukusnu užinu ili dodatak obroku, a savršeno idu uz vino.

Štapići sa belim lukom su omiljena grickalica koja osvaja jednostavnošću i bogatim ukusom.

Bez obzira da li ih poslužujete uz supu, salatu ili kao samostalnu užinu, ovi hrskavi zalogaji sa aromatičnim začinima brzo se pripremaju i savršeno zadovoljavaju potrebu za nečim slanim i mirisnim.

Foto: Shutterstock

 

Uz minimalan trud i nekoliko sastojaka, možete napraviti domaće štapiće koji će osvojiti sve vaše ukućane i goste. Isprobajte ovaj recept i uverite se kako jednostavnost može doneti vrhunski užitak!

Sastojci:

  • 2 kašičice rendanog parmezana
  • 1 kašičica belog luka u prahu
  • 1 kašičica sušenog bosiljka, usitnjenog
  • 4 hot dog kifle, prepolovljene
  • 2 kašičice margarina, omekšalog

Uputstvo:

Foto: Shutterstock

 

Zagrejte rernu na 180 stepeni. U maloj činiji pomešajte parmezan, beli luk u prahu i sušeni bosiljak.

Prepolovljene kifle premažite omekšalim margarinom, a zatim pospite mešavinom začina. Stavite kifle na pleh obložen papirom za pečenje i stavite u prethodno zagrejanu rernu.

Pecite oko 10 minuta, dok ne postanu zlatno smeđe. Poslužite toplo kao savršen dodatak supama, salatama ili kao užinu.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta
Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta

Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.

27.06.2026

21:57

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set