Obrok salata sa tunjevinom i povrćem spremna je za 15 minuta i donosi čak 80 grama proteina po porciji.
Najbolji spoj osvežavajućih namirnica krije se u receptu za obrok-salatu sa tunjevinom, povrćem i krompir salatom. Zato je ona odličan izbor bez obzira na to da li postite, birate zdrav ručak bez testa i mesa ili jednostavno želite obrok pun vitamina.
Za ovaj idealan letnji recept pripremite sveže paprike, čeri paradajz, mladi krompir i tikvice.
Podjednako je ukusna kada se posluži topla za laganu letnju večeru, ali i sutradan, kada je hladnu spakujete za posao.
Sastojci:
🔷4 kašike ekstra devičanskog maslinovog ulja
🔷2 kašike balzamiko sirćeta
🔷1 puna kašika kapara, oceđenih i sitno iseckanih
🔷1 čenje belog luka, zgnječeno
🔷so i sveže mleveni crni biber
🔷600 g mladog krompira (veći krompir presecite na pola)
🔷2–3 male paprike, isečene na krupne komade
Foto: Shutterstock
🔷1 tikvica, tanko isečena
🔷200 g čeri paradajza
🔷1 kašika maslinovog ulja
🔷1 kašičica sušenog origana
🔷2 konzerve tunjevine u komadima od 145 g, oceđene
🔷šaka svežeg peršuna, iseckanog
🔷so
Foto: Shuterstock
Priprema:
Pomešajte ulje, sirće, kapare i beli luk u maloj posudi i dobićete dresing. Začinite biberom i prstohvatom soli. Ostavite sa strane.
Stavite krompir u šerpu sa hladnom posoljenom vodom. Dovedite do ključanja i kuvajte 10-12 minuta, dok ne omekša. Dobro ocedite, zatim prebacite u veliku posudu i prelijte kašikom dresinga dok je još topao.
U međuvremenu, zagrejte rernu na 240°C ili 220°C sa ventilatorom.
Rasporedite paprike, tikvice i čeri paradajz na veliki pleh (ili dva pleha) u jednom sloju. Prelijte uljem, pospite origanom i začinite solju.
Pecite u rerni 15–20 minuta, ili dok ne omekšaju, blago se zapeču i paradajz ne pukne.
Pomešajte povrće i krompir. Umešajte prethodno oceđenu tunjevinu, zatim prelijte preostalim dresingom i peršunom i sve lagano promešajte.
Ko kaže da je posna trpeza dosadna i monotona? Da bi dokazali suprotno ekipa Magazina je napravila posni kolač od borovnica, koji je prava mala ljubičasta magija na tanjiru.
Dženerike su potcenjeno blago. Zbog svog prirodno visokog nivoa pektina i kiselosti, od njih se dobija savršen, starinski džem, predivne jarke boje, idealne gustine i onog specifičnog, osvežavajućeg slatko-kiselog ukusa koji ne liči ni na jedan drugi.
estenina u mirisnom sosu od tunjevine i paradajza odličan je izbor za dane kada želite da pripremite ukusan obrok bez mnogo vremena provedenog u kuhinji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ko kaže da je posna trpeza dosadna i monotona? Da bi dokazali suprotno ekipa Magazina je napravila posni kolač od borovnica, koji je prava mala ljubičasta magija na tanjiru.
Pukla je nova skandalozna bruka i ogoljeno dvoličje onih koji godinama napadaju sopstvenu državu. Istovremeno, dok govore sve najgore o Srbiji i legitimno izabranoj vlasti, političar Vladan Đokić i njegov saradnik Nebojša Bojović bez ikakvog blama punili su džepove narodnim novcem i to direktno iz državnog budžeta.
Samo nekoliko sati nakon što je u emisiji Paralela na Informer TV, ekskluzivno objavljeno da su u Valjevskoj gimnaziji pronađena dva neregistrovana pištolja i 70 metaka, zapaljen je automobil tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u Valjevu Vukašina Vujičića.
Glavni i odgovorni urednik Informera, Dragan J. Vučićević, raskrinkao je prljavu političku igru vrha SPS-a, razotkrivši licemerje Ivice Dačića i Branka Ružića koji sve vreme prave budalama sopstvene birače i celokupnu javnost.
Strmoglavi pad Univerziteta u Beogradu na najnovijoj Šangajskoj listi, za koji su glavni krivci rektor Vladan Đokić i njegovi blokaderski pajtosi, predstavlja udarac na jednu od najvažnijih ustanova.
Nova bezobzirna i sramotna politička zloupotreba u režiji Marinike Tepić ponovo je zgrozila javnost u Srbiji! Ona pokušala je da bez imalo srama i obraza profitira na požaru u Deliblatskoj peščari, ali je odmah usledio brutalan odgovor koji je opozicionu lažovčinu sravnio sa zemljom.
Veličanstveni kadrovi sa Zlatibora večeras su obišli i oduševili čitavu Srbiju! Na jezeru i šetalištu u samom centru ove srpske planine zabeležena je prelepa atmosfera - pesma, ponos i trobojke na svakom koraku!
Proterivanje Srba iz udžbenika "Poznavanje društva" za osnovce u Crnoj Gori deo je pokušaja identitetskog inženjeringa i brisanja srpskog naroda. Ovim potezima Srbima se šalje poruka da su njihovo ime, poreklo, jezik, vera i identitet manje vredni i nedostojni pomena.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Tokom prvih šest meseci ove godine rođeno čak 877 beba više nego u istom periodu ranije, rekla je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar uputio je danas dopis direktorima zdravstvenih ustanova, u vezi sa proširenom listom lekova koji se izdaju na recept.
Prava drama odvijala se sinoć u strogom centru Sarajeva, ispred Katedrale Srca Isusova, gde je došlo do fizičkog sukoba kojem je svedočio veliki broj građana i turista. Muškarac je, prema tvrdnjama očevidaca, fizički nasrnuo na svoju suprugu.
U beogradskom naselju Ugrinovci u nedelju je došlo do teškog slučaja porodičnog nasilja, kada je R. K. (38) fizički napao svoju suprugu A. K. (32), a potom joj pretio sekirom.
Uzrok požara koji je danas popodneo izbio u blizini Goranskog parka u smederevskom naselju Plavinac, u kome je nastradao stariji muškarac, najverovatnije je ljudski faktor, jer su na zgarištu pronađeni ostaci spaljenih guma, saznaje Informer od izvora bliskog istrazi.
Jedan 57-godišnji Srbin uhapšen je u Italiji, nakon što je policija utvrdila da je tokom godina koristio čak 16 različitih imena, a za njim je bila raspisana poternica zbog provale iz 2018. godine. Njegovo hapšenje, kao i dva Srbina koji su za dva dana pali u Bosni i Hercegovini, pokazuju da poternice mogu da sustignu begunce i godinama nakon počinjenih krivičnih dela.
Najmanje četiri miliona barela nafte dnevno tajno prolazi kroz Ormuski moreuz uprkos ratu i napadima na brodove, dok tankeri iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Iraka, Katara i Kuvajta gase uređaje za praćenje kako bi sakrili svoje kretanje, piše Blumberg.
Brazilska manekenka Izabel Gular i nemački fudbaler Kevin Trap vode ljubav do pet puta dnevno, ali pod uslovom da njegov tim ne pretrpi poraz na terenu.
Romantična tinejdž drama "My Life With the Walter Boys" ponovo je osvojila publiku. Treća sezona popularne Netfliksove serije trenutno je najgledanija u Srbiji.
Uzrok iznenadne smrti holivudske glumice Hejden Penetijer (36) još uvek zvanično nije objavljen, ali javnost iz sata u sat saznaje sve više potresnih detalja o okolnostima koje su prethodile tragediji.
Čuveni producent Džeri Brukhajmer zvanično je potvrdio da je holivudski glumac Džoni Dep u pregovorima o povratku u šestom nastavku "Pirata sa Kariba".
Poznati kompozitor Endži Mavrić tvrdi da su mu pojedini pevači, sa kojima je sarađivao ostali dužni novac, te planira i da objavi spisak i sve obelodani
Pevač Darko Lazić je u nedavnom gostovanju otvoreno govorio o temama o kojima se godinama nagađalo - od svog porekla do načina zarade na privatnim proslavama.
Bivša rijaliti učesnica Milena Kačavenda izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama, nakon što je objavila snimak u kome vozi crveni automobil marke Ferari.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.