• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Iće i piće

26.05.2022

22:05

ČAK I AKO STE POČETNIK U KUHINJI! Od namirnice koju SVI VOLE napravićete najsavršenije palačinke IKADA!

Shutterstock

Recepti

ČAK I AKO STE POČETNIK U KUHINJI! Od namirnice koju SVI VOLE napravićete najsavršenije palačinke IKADA!

Podeli vest

Mnogi ljudi su ljubitelji tikvica, a nisu ni svesni koliko ukusne palačinke mogu da naprave baš od ove namirnice.

Kada se zaželite zdravih palačinke, setite ovog recepta od tikvica.

SASTOJCI:

  • tri srednje tikvice
  • tri veća jajeta
  • pola šolje brašna
  • kašika maslinovog ulja
  • pola šolje kisele pavlake
  • malo mirođije
  • kašičica praška za pecivo
  • suncokretovo ulje
  • so, biber, peršun

PRIPREMA:

Tikvice izrendati, posoliti, ostaviti da odstoje 20 minuta, pa ih dobro ocediti i staviti u činiju. Dodati jaja, brašno, maslinovo ulje, kiselu pavlaku, prašak za pecivo, so, biber, mirođiju i peršun. Sve dobro sjediniti, pa ostaviti da odstoji 30 minuta. Od smese peći palačinke u tiganju na zagrejanom suncokretovom ulju, dok ne porumene sa obe strane.

BONUS VIDEO:

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine
Društvo

Opasna zaraza hara: Na udaru mališani do 4 godine

Prvi ovogodišnji izveštaj o gripu Instututa za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da je aktivnost virusa i dalje iznad epidemijskog praga, iako je trend opadajući u odnosu na prethodni izveštaj.

15.01.2026

20:15

Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)
Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)

Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.

15.01.2026

18:59

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set