Slatkiš Jelene i Novaka Đokovića za kojim je poludeo svet! Zdrav kolač od samo 4 sastojka koji se ne peče
Podeli vest
Ukoliko pazite na svoju liniju i zdravo se hranite, sigurno izbegavate slatkiše. Ali ne morate se u potpunosti odreći slatkog jer postoji recept za zdravi slatkiš koji se pravi neverovatno brzo i to od samo nekoliko sastojaka.
Poznato je da Jelena i Novak Đoković maksimalno izbegavaju prerađenu hranu, te je zato logično da će se umesto za običnu čokoladicu punu šećera odlučiti za nešto što je je napravljeno od prirodnih sastojaka, bez pečenja.
Kurkuma je vekovima poznata kao začinsko zlato, a osim što pomaže kod problema sa organima za varenje, brojne studije su potvrdile i njenu delotvornost u zaštiti imunog sistema od raznih virusa.
23.04.2024
11:30
Jelena je svojevremeno priznala da ove energetske bombice nikad nemaju isti ukus, jer svaki put eksperimentiše i dodaje drugačije sastojke, ali jedno je uvek isto ne sadrže šećer niti gluten. I vrlo su ukusne.
Mi vam danas donosimo jako jednostavan recept koji Jelena najčešće priprema (ona nije autor recepta), koji ne samo da je spreman za pet minuta, već zahteva samo četiri sastojka!
Kada želite nešto što se lako sprema, a jako je ukusno, onda su ledne oblande sa voćem pravi izbor.
05.04.2024
10:50
Foto: freepik
Sastojci
1 šoljica indijskog oraha (ili orašastih plodova po izboru)
8 urmi bez koštica (ili suvo voće po izboru)
2 kašike kakao praha
2 kašike kokosovog ulja (ili badem maslaca)
Opcija: mleko (ili biljno mleko ukoliko se pridržavate posta) po izboru da poveže sastojke ako je presuvo, med, proteinski prah od čokolade ili vanile (ako želite proteinske bombice), ovsene pahuljice, kokosove ljuspice, banane.
Foto: Shutterstock
Priprema
Sve potrebne sastojke jednostavno stavite u blender i pulsirajte dok se ne napravi homogena masa.
Stavite u frižider da se malo stegne, pa od toga pravite loptice koje zatim po želji možete uvaljati u kakao ili kokosovo brašno ili kokosove ljuspice.
Ove bombice možete nositi svuda sa sobom, dovoljno su slatke jer sadrže suvo voće, ali su ujedno i vrlo zdrave i prava energetska bomba.
Čuveni sajt "Taste Atlas" poslednjih godina oduševljavao je spiskovima regionalne hrane koja je omiljena i manje omiljena kako na našim prostorima, tako i u svetu. Na spisku "14 najgorih srpskih jela" prvo mesto su zazeli rezanci sa makom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Bivši američki obaveštajac Skot Riter obratio se Ukrajini u trenutku izuzetno teških vremena za tu zemlju koja se nalazi u višegodišnjem ratu sa Ruskom Federacijom, podsetivši je da je isto tako bilo i Srbiji tokom bombardovanja 1999. godine, ali tada "od Kijeva nije bilo ni glasa".
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i na duhovit način ih postavlja na mesto, najnovijom objavom im je zadao još jednu "šamarčinu" i dirnuo ih u bolnu ranu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević hitno se uključio u treći Kolegijum naše televizije, reagujući na skandalozan napad blokadera siledžija na predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Čačku.
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Do kraja januara očekuje nas pravi vremenski rolerkoster. Nakon sutrašnjeg hladnog dana, temperature će biti u porastu, dok se na samom kraju meseca očekuje ledeni talas iz Sibira, koji donosi sneg i duboki minus.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
Srbin iz Francuske osuđen je na osam meseci zatvora uslovno nakon što je godinama maltretirao svoju suprugu i pod njen automobil postavljao GPS uređaj kako bi ispratio njeno kretanje.
Glumac i vlasink dramskog studija "Stvar srca" Miroslav Mika Aleksić preminuo je posle duge bolesti, a njegova smrt znači i obustavljanje krivičnog postupka, koji se protiv njega vodi poslednjih pet godina.
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
Nakon rizične američke operacije u Karakasu, u kojoj je otet venecuelanski lider Nikolas Maduro, predsednik SAD Donald Tramp ušao je u novu fazu svog drugog mandata – samouvereniji, agresivniji i sa jasnom podrškom sopstvene administracije, piše "Volstrit džornal".
Sedamdeset godina stara zgrada-bunker iz perioda Hladnog rata, smeštena iznad plaže Tanstol između Viternsija i Hornsija u Velikoj Britaniji, nalazi se na ivici provalije i samo je nekoliko dana deli od toga da se potpuno sruši u more zbog ubrzane erozije obale.
Stotine ljudi okupile su se u malom španskom selu San Bartolome de Pinares kako bi posmatrale konje koji, pod jahačima, galopiraju kroz plamenove lomača, dok su samo nekoliko sati kasnije u Madridu vlasnici kućnih ljubimaca dovodili pse i mačke u crkve na blagoslov svetom vodicom.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar