• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

28.10.2023

08:00

Ova fontana u Rimu puna je novčića koje bacaju turisti! Evo gde odlazi taj novac (VIDEO)

Shuterstock

Lajfstajl

Ova fontana u Rimu puna je novčića koje bacaju turisti! Evo gde odlazi taj novac (VIDEO)

Podeli vest

Fontana Di Trevi u Rimu, u koju svaki turista ubaci novčić, godišnje prikupi čak 1.5 milona evra, koji se doniraju u humanitarne svrhe.

Fontana di Trevi je jedna od najposećenijih atrakcija u Rimu.

Prema legendi, ako bacite novčić levom rukom preko levog ramena u fontanu ispuniće vam se želja da se ponovo vratite u ovaj grad.

Foto: Shuterstock

 

Ali, da li ste se zapitali gde odlaze svi ti novčići?

U poslednje vreme na društvenim mrežama se pojavio video u kom se vidi kako radnici rade na održavanju čuvene fontane, skupljaju novac i odnose ga u velikim kesama.

Čišćenje se odvija ponedeljkom i petkom, a počinje u osam ujutro i traje nekoliko sati. Novac koji se pokupi donira se u dobrotvorne organizacije za pomoć siromašnima i beskućnicima.

 

 

Interesantno je da se u Fontanu di Trevi svake godine baci oko 1,5 milion evra. Tako da, iako se vaša želja ne ostvari, vi činite dobro delo.

Foto: Shuterstock

 

 

Međutim, pre nekoliko godina objavljen je dokument u kom tadašnja gradonačelnica Rima Virdžinija Ragi novac želi da iskoristi za poboljšanje gradske infrastrukture.

Međutim, ona je osporila tu informaciju rekavši da će novac biti uručen humanitarnim organizacijama.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set