• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

12.03.2024

15:00

Napravite zlatno mleko od kurkume! Odlično je za jačanje imuniteta

Shuterstock

Zdravlje

Napravite zlatno mleko od kurkume! Odlično je za jačanje imuniteta

Podeli vest

Kurkuma je začin koji ima brojne pozitivne uticaje na zdravlje, a može da se koristi na razne načine.

Dokazano je da kurkuma ima brojne pozitivne uticaje na zdravlje. Svakako utiče na jačanje imuniteta.

Jedan od možda najboljih načina za korišćenje kurkume u prahu je priprema zlatnog mleka od kurkume.

Recept za pripremu zlatnog mleka je veoma jednostavan. Ovaj kusan i zdrav napitak možete brzo i lako napraviti.

Sastojci:

2 šolje mleka
1 kašičica kurkume u prahu
1/4 kašičice mlevenog cimeta
prstohvat mljevenog bibera
kašika  javorovog sirupa ili meda

Foto: Shuterstock

 

 

Priprema:

Sve sastojke stavite na u manji lonac i kuvajte na srednje jakoj vatri.

Pustite da provri.

Kuvajte oko 10 minuta kako bi se svi sastojci dobro sjedinili.

Ako želite u zlatno mleko od kurkume možete dodati pola kašike kokosovog ulja i začine po želji (đumbir, kardamon ili ekstrakt vanile).

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set