• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

03.07.2024

16:40

Ovaj narod ne zna za rak, a većina doživi 120 godina! U njihovom jelovniku dominiraju ove namirnice (FOTO)

Shuterstock

Zdravlje

Ovaj narod ne zna za rak, a većina doživi 120 godina! U njihovom jelovniku dominiraju ove namirnice (FOTO)

Podeli vest

Narod Hunza u Pakistanu jedan je od najdugovečnijih na svetu.

Na krajnjem severu Pakistana, u planinskoj dolini Hunza, koja se nalazi u regionu Gilgit-Baltistan, žive veoma dugovečni ljudi. Pripadnici naroda Hunza žive i do 120, 130 godina.

Neki od njih su navodno proslavili 145. rođendan pre nego što su napustili ovaj svet. Tačan broj godina je teško odrediti jer Hunza nemaju izvode iz matične knjige rođenih ili dokaze koji bi potvrdili njihovu vitalnost.

U ostatku Pakistana očekivani životni vek je 67 godina, ali na krovu sveta, u izolovanoj divljini Himalaja, vladaju potpuno drugačiji zakoni života i smrti.

Zanimljivo je da ovde nije retka pojava da žene zatrudne kasno, u šezdesetim godinama. Ovaj narod, takođe, nema zabeležene slučajeve oboljevanja od raka. 

Naučnici traže objašnjenje u životnoj sredini i hrani.

Foto: Shuterstock

kajsije

 

Hunze piju vodu sa glečera, sami uzgajaju hranu, a s obzirom na to da su odsečeni od obližnjih gradova, ne jedu ništa prerađeno.

Kajsije su često na njihovom jelovniku, a tokom posta danima, pa čak i mesecima, ne jedu ništa osim svežeg soka i koštica ovog veoma zdravog voća.

Foto: Shuterstock

žitarice

 

Meso nije svaki dan na njihovom meniju, dominiraju žitarice i povrće. Vežbaju jogu, vežbe disanja i meditaciju.

Poreklo Hunza obavijeno je velom tajne. Govore jezik (buruša) koji je sličniji baskijskom nego bilo kom drugom jeziku u regionu koji ih okružuje.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu
Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu

Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.

20.03.2026

20:45

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Džet set