• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: rs.sputniknews.com/informer.rs

31.12.2019

09:32

MILO JE SAMO PODIZVOĐAČ AMERIKE U BORBI PROTIV PRAVOSLAVLJA! Evo šta se krije iza udara na SRPSKU CRKVU U CRNOJ GORI!

Balkan

MILO JE SAMO PODIZVOĐAČ AMERIKE U BORBI PROTIV PRAVOSLAVLJA! Evo šta se krije iza udara na SRPSKU CRKVU U CRNOJ GORI!

Podeli vest

NATO je, smatra on, proteklih godina samo potrošio vreme, a nije došao do rezultata u daljem pohodu na Istok, gde je najveći problem u nametanju globalističkog sistema vrednosti video u pravoslavlju. Zato je, kako kaže, na tapetu pravoslavna crkva bilo gde u Evropi i otud i dalje nedefinisan prostor Balkana za NATO jeste izazov.

Američki general Ben Hodžis još letos je apelovao da se regionu i Srbiji pomogne da se odupru Srpskoj pravoslavnoj crkvi, jer je vezana za Rusiju. Da li je Milo Đukanović sada, kada Crna Gora „zakonski“ otima srpske svetinje, samo podizvođač radova koje je isporučio NATO, a narudžbina došla iz Amerike?

A Đukanović je vrlo revnostan izvršilac domaćih zadataka, smatraju sagovornici Sputnjika, general u penziji Mitar Kovač i istoričar Aleksandar Raković.

Ako je neko ovog leta i imao dilemu kako shvatiti izjavu bivšeg glavnokomandujućeg američkih kopnenih snaga u Evropi, američkog generala Frenklina Bena Hodžisa, danas je zasigurno nema.

Hodžis je tada poručio da zemljama našeg regiona „treba pružiti podršku i zaštitu od pritiska Rusije“, a da bi Srbiji „trebalo pomoći da se odupre pritiscima SPC, koja je vezana za Rusiju“.

Označavanje Srpske pravoslavne crkve kao smetnje u ostvarivanju američkih interesa na Balkanu, kojoj ovde sreću kvari toliko puta apostrofiran „maligni uticaj Rusije“, praktično je bila najava usvajanja zakona kojim je u Crnoj Gori ozvaničena otimačina imovine SPC.

„Problemi u Crnoj Gori vezani za Srpsku pravoslavnu crkvu i njenu imovinu su strateški osmišljeni i planirani iz NATO kuhinje, Crna Gora je kao nova članica dobila zaduženje, a aktuelna vlast na mnoge načine je ucenjena da se u u procesu izgradnje takozvanog crnogorskog identiteta odrekne veza sa SPC, da izgrađuje ’crnogorsku crkvu‘ i da je to model koji treba da slede i drugi narodi i novostvorene države na prostoru Balkana“, kaže sagovornik Sputnjika.

Foto: AP PHOTO

Tekst potpisa

Podsećajući na slučaj Severne Makedonije i nekanonske „makedonske crkve“, on napominje da je to, pre svega, zadatak članica NATO-a, koje moraju da se ponašaju u skladu sa smernicama te Alijanse.

„Po tom receptu, i po modelu takozvane ’ukrajinske pravoslavne crkve‘, takođe nekanonske, gradi se perspektiva i budućnost pravoslavnih crkava u novostvorenim državama, i ono što je najtragičnije, ukoliko ovaj model i u Crnoj Gori prođe, i ukoliko svekoliko srpstvo ne izgradi sposobnost da osujeti crnogorsku vlast da poništi ovaj zakon, na tom modelu će se graditi i otimanje svetinja na Kosovu i Metohiji, nakon donošenja takozvanog pravnoobavezujućeg sporazuma“, upozorio je Kovač.

NATO je, smatra on, proteklih godina samo potrošio vreme, a nije došao do rezultata u daljem pohodu na Istok, gde je najveći problem u nametanju globalističkog sistema vrednosti video u pravoslavlju. Zato je, kako kaže, na tapetu pravoslavna crkva bilo gde u Evropi i otud i dalje nedefinisan prostor Balkana za NATO jeste izazov.

Za Rakovića je, pre svih, Đukanovićev nalogodavac američka „duboka država“.

Foto: Tanjug

To što je Amerika sa NATO-om preko Đukanovića posegla za ovakvim potezom obračuna sa Crkvom, po njegovom mišljenju, upravo govori o slabosti SAD i o tome da nijedan od prethodnih pokušaja da se obračuna sa neposlušnima na Balkanu, a preko njih i sa Rusijom, nije urodio plodom.

„Oni nisu uspeli da rasrbe Crnu Goru, niti da pokolebaju Srbe, ni u Crnoj Gori i Srbiji, ni u Republici Srpskoj. Srbi i dalje funkcionišu kao jedan organizam, oni ne mogu da shvate kako se to desilo. Neki drugi narod bi, verovatno, odavno bio slomljen, međutim, sa Srbima to nije slučaj“, ističe Raković.

Sagovornici Sputnjika smatraju da je, sudeći po svemu što se sada dešava u Crnoj Gori, potez Amerike i NATO-a čiji je realizator Đukanović potpuno kontraproduktivan.

Kovač napominje da su se mnogi ljudi u Crnoj Gori pod pritiskom zbog egzistencije i posla izjašnjavali kao Crnogorci, a u svome biću bili i ostali Srbi i pripadnici Srpske pravoslavne crkve, a radi se o oko 70 odsto stanovništva.

Raković je izričit da je potez sa otimanjem imovine SPC apsolutno kontraproduktivan.

„Oni su izazvali sukobe, a male su šanse da Milo iz ovoga izađe kao pobednik. Srpska pravoslavna crkva je preživela imperije i razne režime, pa će preživeti i Mila Đukanovića. On je krenuo u besmislen sukob koji će njega samog skupo koštati“, zaključio je Raković.

Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Želimo li mirniju budućnost ili povratak u prošlost? Ne propustite Info dan od 15 časova!
Live TV

Želimo li mirniju budućnost ili povratak u prošlost? Ne propustite Info dan od 15 časova!

Juče se predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio javnosti sa važnom porukom: „Važno je da u ovom trenutku nastavimo da radimo zajedno, da sve naše razlike ne ostavljamo po strani, ali da pokušamo da razumemo da su nam mir i stabilnost u zemlji od izuzetnog značaja.“ Njegove reči dolaze u trenutku kada deo opozicije poziva na sukobe i nemire, što podseća na mračne epizode iz prošlosti.

23.12.2024

12:48

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske
"Bosanski lonac" pred pucanjem?!

Tenzije u Bosni i Hercegovini: Mile Bosnić o odlukama Kristijana Šmita i potencijalnoj krizi Republike Srpske

Gost "Info jutra" na Informer televiziji bio je predsednik udruženja Krajišnika Mile Bosnić koji je govorio o spletu velikih tenzija sa izvorištem u odlukama Kristijana Šmita, visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini kojeg Banjaluka ne priznaje, a koje su išle direktno na štetu Republike Srpske uoči presude protiv lidera Republike Srpske Milorada Dodika i o tretnjama da se ovaj splet okolsnosti izrodi u najveću krizu od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a samu Srpsku dovede na korak od proglašenja samostalnosti.

23.12.2024

10:51

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set