GURAJU "GENOCID" U SREBRENICI DA POTRU ZLOČINE ORIĆA I NJEGOVIH KOLJAČA! Ni posle 29 godina nema pravde za stradale Srbe u Podrinju!
Podeli vest
Parastos za 3.267 ubijenih Srba iz srednjeg Podrinja u odbrambeno-otadžbinskom ratu, među kojima je i 69 poginulih, kao i 22 zarobljena, pa usmrćena na Petrovdan 1992. godine u bratunačkim i srebreničkim selima, biće danas služen na groblju u Bratuncu
Prošlo je 29 godina od nekažnjenog zločina koji su počinile muslimanske snage nad srpskim stanovništvom od maja do decembra 1992. godine. U tom periodu, samo u srebreničkoj opštini ubijeno je više od 400 Srba, a u bratunačkoj 560, većinom civila, među kojima veći broj žena i dece. Uništena su 43 srpska sela sa više od stotinu zaselaka i više verskih objekata, a za zločine još niko nije odgovarao.
Prilikom masakra nad Srbima u Kravici, jedan od pripadnika jedinice Nasera Orića po imenu Rizo, koji je učestvovao u zločinu nad Srbima, je napisao pesmu o tome gde se na najpodmukliji način vređaju srpske žrtve. Inače ova pesma je veoma popularna kod srebreničkih muslimana, a pevao je čak i takmičar Zvezda granda Sadik Hasanović
02.07.2021
13:08
Prema podacima koje su dobile "Novosti", iz institucija Republike Srpske, pred Sudom BiH za zločine nad Srbima u Podrinju, odnosno Srebrenici i okolini gde je ubijeno 3.267 naših sunarodnika, osuđena su svega trojica Bošnjaka na ukupnu kaznu od 22 godine?! Petorica Bošnjaka su oslobođena, jedan je umro u toku procesa, a protiv sedam osoba je proces u toku.
Među onima koji su osuđeni su uglavnom vojnici koji su dobili simbolične kazne, dok se Naser Orić kao glavni srebrenički zločinac izvukao za svoja monstruozna zlodela.
- Republika Srpska nije zadovoljna radom pravosuđe BiH i Haškog tribunala, kao i odnosom prema zločinima nad Srbima na području Srebrenice i okoline. Srpskom narodu je potpuno jasno da pravosuđe i domaće i strano ne žele da prikažu da su Srbi masovno stradali u Podrinju - kaže Milorad Kojić, direktor Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica.
On ističe da se decenijama pokušava preko pravosuđa održati lažna teza o genocidu nad Bošnjacima u Srebrenici:
- Jednostavno, sudovi se ne bave periodom stradanja Srba. Potpuno beznačajni deo se uzima, pa se donese jedna presuda da bi se zadovoljila statistika. Republika Srpska nikada nije sporila da se u Srebrenici desio zločin, ali termin genocid je izmišljen i to nije tačno. Opet, Bošnjaci apsolutno osporavaju zločine nad srpskim narodom. Niko od njih ne sme ni da spomene kako su Srbi stradali u Podrinju. To je njihov zavet i svi njihovi političari se toga drže.
Obeležavanje ovog dana je posvećeno svim srpskim žrtvama iz ovog kraja, a u Bratuncu se svake godine organizuje kao znak sećanja na stradanje Srba na Petrovdan 1992. godine u selima oko Srebrenice i Bratunca, kada je ubijeno 69 i zarobljeno 22 vojnika i civila, od kojih niko nije preživeo.
Na Petrovdan 1992. godine muslimanske jedinice iz Srebrenice napale su srpska sela Zalazje, Biljaču, Sase i Zagone ubijajući sve što su stigli, pljačkajući i paleći srpsku imovinu.
Tako su nastavili realizaciju svog plana etničkog čišćenja započetog u aprilu te godine, prema kojem su uništavali sve što je srpsko, da bi potpuno zatrli tragove postojanja Srba na ovim prostorima. Osim ubijanja i progona stanovništva i uništavanja imovine, uništavali su i srpska groblja i bogomolje, što govori o tome kakav su plan imali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Luka
pre 3 godine
Ceremonija sa Srebrenicom je svesno smišljena kako bi Bošnjaci i Hrvati prikrili svoje zločine nad Srbima,a Zapad imao alibi za bombardiranje i uništavanje Srbije.
Prilikom masakra nad Srbima u Kravici, jedan od pripadnika jedinice Nasera Orića po imenu Rizo, koji je učestvovao u zločinu nad Srbima, je napisao pesmu o tome gde se na najpodmukliji način vređaju srpske žrtve. Inače ova pesma je veoma popularna kod srebreničkih muslimana, a pevao je čak i takmičar Zvezda granda Sadik Hasanović
Poslanica ruske Dume Marija Butina izjavila je danas da administracija predsednika SAD Džozefa Bajdena rizikuje izbijanje trećeg svetskog rata time što je dozvolila Ukrajini da upotrebi oružje proizvedeno u SAD za napade duboko na teritoriji Ruske Federacije.
U specijalnoj emisiji na Informer TV "Znamo li istinu o atentatu na Zorana Đinđića?" gostovao je lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj gde je govorio o svojim saznanjima o ubistvu bivšeg premijera i policijskoj akciji "Sablja" koja je usledila.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske Patrijaršije, Mitropolitom volokolamskim Antonijem.
Da li zaista znamo sve o atentatu na Zorana Đinđića? Da li postoje skrivene priče i neotkriveni detalji o ubistvu koje je promenilo tok srpske istorije?
Da li može doći do direktnog sukoba Rusije i Sjedinjenih Američkih Država? Na ova i slična pitanja govorio je prof. dr Dragan Petrović, iz instituta za međunarodnu politiku.
U specijalnoj emisiji na Informer TV "Znamo li istinu o atentatu na Zorana Đinđića?" gostovao je nekadašnji šef obezbeđenja Milan Veruović, koji je u poslednjim trenucima bio sa Zoranom, Vojislav Šešelje predsednik SRS i doktor Miljko Ristić.
Zoran Stanković (49) iz Osipaonice pucao je u glavu bivšoj ljubavnici Aleksandri Lazić (28) iz Lipa, a potom je presudio sebi jednim hicem u slepoočnicu! Krvava drama se odigrala pre tačno deset godina u Aleksandrinoj kući, u kojoj je živela sa majkom i dvoje maloletne dece.
Kadetkinja treće godine Vojne akademije, Sanja Marković (21), iz Niša nastupiće za našu boksersku reprezentaciju na Balkanskom prvenstvu koje će biti održano u Loznici od 16. do 24. novembra, i to će biti njeno prvo veliko takmičenje u dresu reprezentacije.
U moru negativnih iskustava sa komšijama, nedavno je pristigla poruka o humanosti, prijateljstvu i ženskoj solidarnosti, priča koja je sve raznežila i koja zasigurno zaslužuje da se za nju čuje.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je da je u Srbiji od 4. do 10. novembra zabeleženo 6.452 slučaja oboljenja sličnih gripu i to najviše u Zlatiborskom, Moravičkom i Šumadijskom okrugu, dok su najviše uzrasno-specifične stope zabeležene u uzrasnim grupamadece mlađe od četiri, pet do 14 godina.
Odličan meč gledamo u Leskovcu između Srbije i Danske, a o detalju s početka utakmice još dugo će se pričati. Iako je igrač gostujuće selekcije igrao rukom u šesnaestercu, glavni arbitar Feliks Cvajer odlučio je da ne svira najstrožu kaznu.
Humanitarna izložba slika i vezova autorki Alene Gojak i Gorice Popović pod nazivom "Oboji život" biće održana u sredu 20. novembra u 19h u gornjem foajeu Pozorišta Atelje 212.
Među brojnim poznatim imenima koja igraju u seriji "Ljubav u tišini" je i Saša Joksimović, koji ističe da mu je izuzetna čast što je deo ovog projekta.
Lozinke koje se baziraju na jednostavnim kombinacijama ili lako pogađaju na osnovu ličnih podataka, poput imena ili datuma rođenja, vrlo su nesigurne. Da biste zaštitili svoje naloge, kreirajte lozinku koja je dugačka, raznovrsna i potpuno nasumična.
Ruska salata je jedno od najpoznatijih jela koje se priprema za različite prilike, a dodavanjem hrskave jabuke, možete joj dati potpuno novi, osvežavajući ukus.
Mašina za sušenje veša može biti izuzetno praktična, ali nije pogodna za sve vrste odeće. Neke tkanine i materijali, poput svile, vune ili odeće sa dekorativnim elementima, bolje je sušiti na vazduhu kako bi se očuvala njihova kvaliteta i dugotrajan izgled.
Demi Mur i Nikol Kidman ukrale su svu pažnju na dodeli Governors nagrada svojim zanosnim stajlinzima i besprekornih linijama, dok je Šeron Stoun odlučila da prigrli prirodan izgled, skoro bez šminke.
Modni dizajer Bata Spasojević danas će održati reviju kojom će ujedno obeležiti jubilarnih 30 godina karijere, a događaj će se održati u jednom beogradskom hotelu.
Voditeljka Dea Đurđević raskinula je dugogodišnju vezu sa kolegom Mladenom Mijatovićem, a večeras se na reviji Bate Spasojevića prvi put pojavila u javnosti nakon ove vesti.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.