Tramp "okrpio" Putina posle svega: Moguće je da to radi!
Podeli vest
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je moguće da Rusija i njen predsednik Vladimir Putin "odugovlače" sa mirovnim sporazumom sa Ukrajinom.
- Mislim da Rusija želi da tome stane na kraj, ali može biti da odugovlače - rekao je Tramp u utorak u intervjuu za "Njuzmaks" i dodao da je tokom svoje poslovne karijere i sam "to radio godinama“.
Moskva je razgovarala sa Vašingtonom o tome da je Ukrajina za legitimne bezbednosne interese Rusije nekoliko puta važnija, nego Grenland za Sjedinjene Američke Države, izjavio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
Tramp je tokom intervjua posebno naglasio činjenicu da na obe strane u proseku svake nedelje pogine ukupno 2.500 vojnika i da bez obzira što "nije reč o Amerikancima" i sam želi da se taj sukob što pre okonča.
Umesto unipolarnog sveta, u kome su UN služile kao jedna od najviših struktura globalizma, poput SZO ili Komiteta za klimu, preko kojih je bilo zgodno pokretati velike projekte za dalje oduzimanje ostataka suvereniteta od države, Tramp predlaže nešto novo - svet velikih imperija!
Egipatski diplomatski izvori otkrili su da je kratka poseta predsednika UAE Mohameda bin Zajeda Kairu uključivala poruke vezane za eskalaciju u pojasu Gaze, nakon što je Izrael nastavio rat u Gazi i poništio sporazum o prekidu vatre.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izneo je tokom godišnje konferencije za novinare, održane 19. decembra, pet ključnih procena o razvoju globalnih događaja u narednoj godini, s posebnim akcentom na rat u Ukrajini, odnose sa Sjedinjenim Američkim Državama i ulogu Evrope.
Ruski predsednik Vladimir Putin upozorio je još 2008. godine tadašnjeg američkog predsednika Džordža Buša Mlađeg da bi namera Vašingtona da primi Ukrajinu u NATO dovela do dugotrajnog sukoba između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, pokazuju deklasifikovani dokumenti američke vlade koje je objavio Nacionalni bezbednosni arhiv pri Univerzitetu Džordž Vašington u Vašingtonu, prenosi TASS.
Američko-ukrajinski mirovni plan, predstavljen kao pokušaj da se otvori put ka okončanju rata, u Moskvi se doživljava kao potpuno nerealan i unapred osuđen na propast, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore bliske pregovorima i procene zapadnih analitičara.
Moskva je razgovarala sa Vašingtonom o tome da je Ukrajina za legitimne bezbednosne interese Rusije nekoliko puta važnija, nego Grenland za Sjedinjene Američke Države, izjavio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Deda Mraz u Srbiji ume da svira, peva, igra, ume da zasmeje i rasplače. Ume i da se penje po krovovima i fasadama kao Spajdermen, a u Nišu je njih četrdesetak danas napravilo pravi performans!
Danas je izvršena ekstradicija međunarodno traženog lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju - S.S. (38), državljanina Republike Srbije koji se potraživao zbog prisustva krivičnom postupku koji se protiv njega vodi zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pomaganju i udruživanje radi vršenja krivičnih dela, Krivičnog zakonika Republike Srbije.
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar