Bomba! Dugin zatresao svet usred pregovora Trampa i Putina: Nešto krupno će se desiti, spremite se za nezamislivo
Podeli vest
Na Aljasci su u toku pregovori američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina, a prema oceni ruskog filozofa Aleksandra Dugina, nivo delegacija i okolnosti ukazuju na događaj od izuzetne istorijske važnosti.
- Sve je već analizirano, stavovi su uglavnom jasni. Nivo delegacija sa obe strane sugeriše da će se desiti nešto izvanredno. Ne znam ni da li je ovo dobro ili loše, ali sudeći po svemu, jednostavno ne može da se završi ničim - izjavio je Dugin, dodajući da su pregovaračke pozicije Rusije složene i da se može samo nadati da američka strana nije u boljoj poziciji.
Tokom početka pregovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa na Aljasci, zapadni novinari iskoristili su priliku da glasno dobacuju provokativna pitanja ruskom lideru.
Na Aljasci je počeo sastanak američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina, nakon čega su novinari zamoljeni da hitno napuste prostoriju.
15.08.2025
21:37
On je istakao i unutrašnju podeljenost Sjedinjenih Država, navodeći da je „duboka država” nekada imala jedinstven stav po pitanjima poput Izraela, dok danas potpuna saglasnost oko Rusije ne postoji. Prema njegovim rečima, geopolitički okvir sastanka daleko prevazilazi pitanje Ukrajine – ovo je susret kompletnih vojno-ekonomsko-političkih rukovodstava dve svetske sile, događaj epskih razmera.
Na društvenim mrežama objavljeni su prvi snimci predsednika Rusije Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa nakon njihovog sletanja u američki grad Enkoridž na Aljasci.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da, posle samita sa aktuelnim predsednikom SAD Donaldom Trampom na Aljasci, položi cveće na groblje sovjetskih pilota, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
15.08.2025
20:32
Mir ili sukob koji odlučuje o budućnosti sveta
Sličan stav izneo je i osnivač TV kanala „Cargrad” Konstantin Malofejev, ističući da mir između Rusije i SAD, bez obzira na njegovu prirodu, može otvoriti put za rešavanje ili redefinisanje brojnih kriznih žarišta – od Ukrajine, Gaze i Kašmira, do Jemena, Mjanmara, Kambodže i Libije.
- Ako postoji mir između ove dve sile, biće ga u svetu, kakav god on bio. A ako mir izostane i dođe do otvorenog sukoba, ceo svet bi mogao da se nađe u ozbiljnoj opasnosti - upozorio je Malofejev, naglašavajući da upravo zato globalna pažnja prati Aljasku.
Foto: Tanjug/AP
On je podsetio da se radi o sastanku ravnopravnih, kakvi su viđani tokom Hladnog rata, kada je ravnoteža snaga između Vašingtona i Moskve oblikovala međunarodnu politiku. Nakon raspada SSSR-a zavladalo je uverenje da su SAD jedini hegemon, dok je Rusija prolazila kroz duboku unutrašnju krizu. Prekretnice su, prema njegovim rečima, bile stabilizacija Kavkaza, događaji u Gruziji 2008. godine i potezi iz 2014. koji su promenili odnose sa Zapadom.
Danas, ističe Malofejev, Rusija se već tri i po godine nalazi u direktnom suprotstavljanju čitavom Zapadu, bez jasnog ishoda u korist bilo koje strane. Upravo ta istorijska putanja, smatra on, objašnjava zbog čega se samit na Aljasci vidi kao susret dve ravnopravne sile od čijeg ishoda zavisi dalji pravac globalne politike i bezbednosti.
Foto: Reuters
Očekivanja su visoka, a oči javnosti širom sveta uprte su u Aljasku – mesto gde se, u atmosferi retkoj za savremenu istoriju, odlučuje o budućnosti međunarodnog poretka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je dekret kojim se povećava maksimalan broj pripadnika ruskih oružanih snaga, što analitičari tumače kao deo dugoročnih vojnih reformi usmerenih na jačanje vojnog potencijala Rusije u odnosu na NATO.
Kijev trenutno kontroliše najviše 17 odsto teritorije samoproglašene Donjecke Narodne Republike, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin tokom sastanka u Kremlju sa liderom DNR Denisom Pušilinom.
Tokom početka pregovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa na Aljasci, zapadni novinari iskoristili su priliku da glasno dobacuju provokativna pitanja ruskom lideru.
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u poseti Bajinoj Bašti, gde je obišao destileriju BB Klekovača, razgovarao sa lokalnim privrednicima, i porodicom Knežević, čiji najmlađi sin uspešno leči Mojamoja bolest (MMD) u Švajcarskoj o trošku države.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Advokat i član Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović oglasio se danas i poslao jasnu poruku blokaderima u vezi sa dešavanjima od pre tačno godinu dana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osvrnuo se na vrhunski profesionalizam pripadnika Specijalne jedinice vojne policije "Kobre" koji ga obezbeđuju, a sa kojima je večerao.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
U jednoj prodavnici nameštaja primećen je očigledan primer prevare u kojem su pojedinačni delovi kompleta sniženi, dok se pri kupovini celog seta kupcima obračunava viša, redovna cena.
Povodom obeležavanja 33 godine od osnivanja Drugog odreda Šekovići Specijalne brigade policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u Šekovićima je danas otkriven spomenik srpskom junaku Miloradu Pelemišu.
Danka Ilić (2), koja je nestala pre skoro dve godine u Banjskom polju, u to vreme nije samostalno hodala, te je čudno kako je mogla sama da odšeta od majke i brata, tvrdi gazdarica jedne kafane u Brestovcu kod Bora.
Večeras oko 19 časova, došlo je do teške saobraćajne nezgode na auto-putu kod isključenja za robnu kuću "Ikea" u Beogradu, u kojoj su dve osobe zadobile teške povrede.
Časna sestra T.Z. (35) osuđena je na 10 meseci zatvora, a uslovno na tri godine zbog lažnog prijavljivanja da ju je nepoznati muškarac napao i izbo nožem.
Na Antarktiku postoji vodopad koji izgleda kao da iz leda teče krv. Naučnici su tek posle više od jednog veka otkrili šta zapravo uzrokuje ovu crvenu vodu.
Domaća supa često se priprema u većoj količini, pa mnogi žele da je jedu i narednih dana. Uz nekoliko jednostavnih pravila čuvanja i podgrevanja, supa može ostati duže sveža.
Sin Nikole Rađena Aleksej, kojeg je dobio u braku sa pevačicom Milicom Ristić, danas proslavlja rođendan, a ponosni tata ne krije emocije povodom ovog posebnog dana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar